| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Płacić musi przedsiębiorca, który zanieczyszcza środowisko naturalne

Aktualizacja: 02.05.2007

Za szkody wyrządzone w środowisku odpowiedzialność ponosi rzeczywisty ich sprawca, a nie właściciel nieruchomości, na której jest źródło zanieczyszczenia. »

Pełnomocnicy są szansą lepszej kontroli w spółkach

Aktualizacja: 02.05.2007

Do końca czerwca w spółkach akcyjnych muszą się odbyć zwyczajne walne zgromadzenia.  Nawet właściciel jednej akcji ma prawo głosu.  Pełnomocnikiem akcjonariusza nie może być ani członek zarządu, ani pracownik spółki. »

Rolnicy przedsiębiorcy nie wrócą do ZUS

Aktualizacja: 02.05.2007

Zwrot składek rolnikom przez ZUS nie spowoduje ich ponownego wykluczenia z KRUS. »

Ustawa o rzemiośle ma polepszyć jakość usług

Aktualizacja: 30.04.2007

Znowelizowana w połowie kwietnia przez Sejm ustawa o rzemiośle, wprowadzająca płatne egzaminy, ma polepszyć jakość usług rzemieślników - przekonywali posłowie PiS. »

Procedury przetargów szybsze, ale kosztem przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.04.2007

Postępowania o udzielenie zamówienia będą szybsze dzięki zmianie progów. Część wykonawców zostanie pozbawiona możliwości odwołania się od decyzji zamawiającego. Sprawy sporne z zakresu zamówień będą rozstrzygane przez zawodowych arbitrów. »

Przedsiębiorcy zapłacą za szkody ekologiczne

Aktualizacja: 02.05.2007

Podmioty, których działalność może zaszkodzić środowisku, będą musiały przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym oraz ponosić koszty naprawy szkód, jeżeli dojdzie do skażenia. »

Dyplomów nie trzeba potwierdzać

Aktualizacja: 30.04.2007

Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej nie będą musieli potwierdzać w Polsce nabytych w tych krajach kwalifikacji. »

Brakuje kryteriów decydowania o sankcjach

Aktualizacja: 27.04.2007

Uznaniowość i ocenne kryteria nakładania kar na przedsiębiorców to najczęstsze zarzuty wobec nowej ustawy antymonopolowej. »

Mniej fachowców, czyli będzie drożej

Aktualizacja: 27.04.2007

Około 100 tys. fachowców może stracić prawo do wykonywania pracy. Chyba że zdadzą egzamin w izbie rzemieślniczej zrzeszonej w Związku Rzemiosła Polskiego. »

Spółki będą mogły przekraczać granice państw

Aktualizacja: 27.04.2007

Proponowane zmiany zakładają możliwość łączenia się polskich spółek ze spółkami z innych krajów członkowskich UE. Procedura łączenia zapewni większe bezpieczeństwo akcjonariuszy mniejszościowych i wierzycieli. Spółka połączona samodzielnie wybierze dla siebie państwo z przyjaznym systemem podatkowym i prawnym. »

Dyżur nie będzie wliczany do czasu pracy

Aktualizacja: 27.04.2007

Kierowcy mają mieć co najmniej jedenastogodzinną przerwę w pracy, bez możliwości skrócenia jej do dziewięciu godzin. Tak zdecydował Sejm, nowelizując ustawę o czasie pracy kierowców. »

Sprawca szkody ekologicznej poniesie koszty jej zapobieżenia lub naprawy

Aktualizacja: 26.04.2007

Nowa ustawa nakłada na podmioty korzystające ze środowiska obowiązek przeprowadzenia działań naprawczych lub wymaga podjęcia działań zapobiegających powstaniu szkody. »

Wspólny rachunek korzystny dla firm

Aktualizacja: 26.04.2007

Spółki z jednej grupy kapitałowej czy kilku przedsiębiorców występujących razem w przetargu o zamówienie publiczne będą mogli posiadać wspólny rachunek bankowy. »

Wspólne inwestowanie stanie się mniej ryzykowne

Aktualizacja: 26.04.2007

W Polsce przez półtora roku nie zawarto żadnej umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym.  Skomplikowane analizy finansowe i prawne uniemożliwiają realizację wspólnych inwestycji samorządu i przedsiębiorców.  Nowa ustawa przewiduje, że przy inwestycjach poniżej 50 tys. euro będą obowiązywały uproszczone procedury.   »

Wzrosną pensje, bo składka rentowa będzie niższa

Aktualizacja: 25.04.2007

Od lipca zmniejszą się składki rentowe płacone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Głos

Od stycznia 2013 roku pełni funkcję Prezesa Tax Care. Wcześniej, przez blisko trzy lata, pracował na stanowiskach: Dyrektora Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »