| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rolnicy z firmą muszą się rozliczyć

Aktualizacja: 17.05.2007

Do końca maja rolnicy prowadzący działalność gospodarczą muszą złożyć w KRUS zaświadczenia z urzędów skarbowych o podatku zapłaconym za 2006 rok. »

Firmy boją się upadłości

Aktualizacja: 17.05.2007

Składki na ZUS niepełnosprawnych będą refundowane, a nie dofinansowane. Pracodawcy mogą utracić płynność finansową, a nawet ogłaszać upadłość. Nie będzie dopłat do wynagrodzeń zatrudnionych niepełnosprawnych emerytów. »

Stały kurs euro nie sprzyja przedsiębiorcom

Aktualizacja: 16.05.2007

Prawo zamówień publicznych posługuje się kwotami określonymi w euro. Zamawiający i wykonawcy krytykują nierealny kurs euro do złotówki 4,3870 zł. Sztucznie zawyżony kurs euro ogranicza uprawnienia przedsiębiorców. »

Firmy łatwiej rozliczą transakcje w walutach

Aktualizacja: 16.05.2007

Resort finansów chce wprowadzić nowe zasady ewidencjonowania kontraktów w walutach obcych. Od nowego roku transakcje z zagranicznymi kontrahentami będą przeliczane według dwóch kursów walut. »

Nowe źródło wsparcia dla początkujących firm

Aktualizacja: 16.05.2007

Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie przez Polskę programu wsparcia dla funduszy wysokiego ryzyka - dowiedziała się GP. Pierwszego konkursu o dotacje można spodziewać się w lipcu. »

Spółki rozliczą odsetki

Aktualizacja: 16.05.2007

Międzynarodowe Standardy Rachunkowości umożliwią spółkom aktywowanie finansowania zewnętrznego, czyli m.in. odsetek i kosztów wynikających z wyceny instrumentów finansowych. »

Alternatywne metody rozwiązywania sporów

Aktualizacja: 15.05.2007

Mediacja powinna przyspieszać rozwiązywanie sporów i obniżać ich koszty. Zwaśnione strony nie godzą się na ustępstwa, więc niechętnie mediują. Prawnicy nie korzystają z mediacji, ponieważ nie daje im dużych dochodów. »

Pracodawcy dostaną refundacje

Aktualizacja: 15.05.2007

Pracodawca, który zatrudnia pracowników młodocianych, może już ubiegać się o refundacje ich wynagrodzeń. »

Spółki nie będą musiały zamykać ksiąg

Aktualizacja: 14.05.2007

Spółka, która zostanie postawiona w stan upadłości, nie będzie musiała zamykać ksiąg rachunkowych - zakłada projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. »

Firmy mogą składać zaświadczenia wystawione za granicą

Aktualizacja: 14.05.2007

Wykładni polskich przepisów nie można dokonywać w oderwaniu od systemu prawnego kraju, w którym siedzibę ma zagraniczny wykonawca. »

Zezwolenia ograniczają działalność gospodarczą

Aktualizacja: 14.05.2007

Na pisemny wniosek przedsiębiorcy burmistrz, wójt lub prezydent miasta będą wydawali zezwolenie na utworzenie hipermarketu. »

Firma, która posiada budynki, płaci podatek

Aktualizacja: 14.05.2007

Fakt posiadania przez przedsiębiorcę budynku przesądza o zaliczeniu go do związanego z działalnością gospodarczą. To zaś powoduje konieczność zapłaty podatku według wyższej stawki. »

Polskie wyroby z oznakowaniem CE

Aktualizacja: 11.05.2007

Dzięki szkoleniom, dotyczącym stosowania unijnego znakowania produktów symbolem CE, polscy przedsiębiorcy będą mieli łatwiejszy dostęp do rynku Unii Europejskiej. »

300 mln zł dla przedsiębiorców na badania naukowe

Aktualizacja: 11.05.2007

300 mln zł przeznaczono na dotacje na prowadzenie badań naukowych. Pieniądze zostaną przyznane w czerwcu, kiedy też rozpocznie sie kolejny nabór wniosków. »

Wolność handlu jest szczególnie chroniona

Aktualizacja: 11.05.2007

Kontrola rozwoju sieci wielkopowierzchniowych obiektów handlowych może być postrzegana jako zagrożenie wolności handlu. Wolność handlu, jak i swoboda podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w kraju członkowskim UE, to zasady szczególnie chronione. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Nienałtowski

Ekspert Domu Kredytowego Notus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »