| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Konieczne są dowody przemieszczenia towarów

Aktualizacja: 24.09.2007

Faktury zakupu na towary rozdzielane do kilku sklepów księgujemy w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Na towary przemieszczane do różnych punktów należy sporządzić dowody przesunięć. »

Trzeba zaktualizować NIP

Aktualizacja: 24.09.2007

W związku z trwającą wymianą dowodów osobistych, która zakończy się 31 grudnia 2007 r. Ministerstwo Finansów przypomina wszystkim wymieniającym dowody osobiste o obowiązku aktualizacji danych identyfikacyjnych. »

Banki skredytują raty składki ubezpieczenia aut

Aktualizacja: 24.09.2007

Po wejściu w życie przepisów utrudniających rozwiązanie umowy ubezpieczenia w przypadku braku płatności kolejnej części składki, zniechęcą one towarzystwa do jej rozbijania na raty. Swoją szansę dostrzegły tu banki. »

Rozmowy służbowe firma zaliczy do kosztów

Aktualizacja: 24.09.2007

Wydatki na rozmowy służbowe pracowników są dla pracodawców kosztem podatkowym. Dotyczy to rozmów z telefonów stacjonarnych i komórkowych. »

Podatnicy zapominają opłacić wnioski o interpretacje

Aktualizacja: 24.09.2007

Minął pierwszy miesiąc wydawania interpretacji podatkowych na nowych zasadach. »

Wiek kierowcy nie daje gwarancji bezpieczeństwa

Aktualizacja: 24.09.2007

Podniesienie wieku dla zawodowych kierowców i konieczność ukończenia dodatkowych szkoleń utrudnią dostęp do zawodu. Firmy transportowe alarmują, że już teraz brakuje im pracowników. »

Wyższa płaca minimalna

Aktualizacja: 24.09.2007

Rząd chce radykalnie podnieść płacę minimalną. Ma ona wzrosnąć z 936 do 1126 zł. Pensja netto otrzymujących ją osób od stycznia będzie więc wyższa o prawie 150 zł, czyli ponad 20 proc. »

Przedsiębiorcy zapłacą do ZUS niższe składki

Aktualizacja: 13.08.2007

Składki na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą będą od września niższe o prawie 10 zł. To efekt spadku przeciętnego wynagrodzenia, które jest podstawą ich obliczenia. »

Można żądać od wykonawcy informacji o zdolności kredytowej

Aktualizacja: 10.08.2007

Zamawiający musi sprecyzować, jaka kwota na rachunku przedsiębiorcy pozwala uznać, że jest on w stanie należycie wykonać zamówienie. »

Nie będzie dotacji dla nierentownych firm

Aktualizacja: 10.08.2007

Zakłady pracy chronionej, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej, nie otrzymają dopłat z tytułu ochrony miejsc pracy niepełnosprawnych. »

Korzyści podatkowe nie uzasadniają łamania prawa

Aktualizacja: 10.08.2007

Pojęcie rzeczywistego centrum zarządzania spółki należy interpretować tak, aby wykluczyć sytuacje stworzone tylko dla osiągnięcia korzyści podatkowych. »

Raty leasingu kapitałowego nie będą kosztem

Aktualizacja: 10.08.2007

Za koszt uzyskania przychodów nie mogą zostać uznane raty leasingowe. Firma może je jednak rozliczyć poprzez odpisy amortyzacyjne. »

Pracodawcy utrudniają udowodnienie dyskryminacji

Aktualizacja: 09.08.2007

Pracownicy coraz częściej są objęci zasadą poufności wynagrodzeń. Bez wiedzy na temat pensji kolegów trudno udowodnić dyskryminację płacową w firmie. Za złamanie zakazu rozmów o płacach grozi zwolnienie z pracy, ale nie jest ciężkim naruszeniem obowiązków. »

Od 2008 roku nowa PKWiU

Aktualizacja: 09.08.2007

Główny Urząd Statystyczny przygotował projekt zmian Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Wprowadzenie nowych statystyk związane jest z harmonizacją na szczeblu unijnym i światowym. Podatnicy będą musieli analizować wpływ nowej klasyfikacji na opodatkowanie podatkiem od towarów i usług. »

Indywidualny nadzór może sparaliżować rady nadzorcze

Aktualizacja: 09.08.2007

W spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa członkowie zarządu powoływani i odwoływani będą przez radę nadzorczą. Powołanie będzie następować po przeprowadzeniu, pod rygorem nieważności, postępowania kwalifikacyjnego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Filip Barański

Prawnik, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK