| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Reklama będzie bez agresji i podstępu

Aktualizacja: 13.06.2007

Już wkrótce nie będzie można wykorzystywać treści publicystycznych w celu promocji produktu. »

Mniej bezprawia, ale więcej wypadków w pracy

Aktualizacja: 13.06.2007

Inspektorzy pracy nie będą mieć skrupułów w wymierzaniu najwyższych dopuszczalnych kar nieuczciwym pracodawcom - zapowiada Bożena Borys-Szopa, główny inspektor pracy. »

Fiskus wykreśla z rejestru VAT bez zawiadomienia

Aktualizacja: 13.06.2007

Przedsiębiorcy często są zaskoczeni, że nie figurują już w rejestrze VAT. Urzędnicy mogą ich wykreślić, gdy nie wypełniają swoich obowiązków. Osoby wykreślone nie mogą m.in. wystawiać faktur i odliczać podatku. »

PKPP Lewiatan popiera projekt o telepracy

Aktualizacja: 12.06.2007

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan pozytywnie ocenia projekt zmian w Kodeksie pracy, tworzący ramy do wykonywania telepracy, którym zajmie się sejmowa komisja nadzwyczajna ds. zmian w kodyfikacjach. »

Sejmowe komisje za obniżką składki rentowej od 1 lipca

Aktualizacja: 12.06.2007

Posłowie połączonych sejmowych komisji finansów i polityki społecznej opowiedzieli się za obniżeniem od 1 lipca 2007 r. składki rentowej o 3 pkt. proc. - tak jak proponuje rząd. »

OC nie tylko dla rzeczoznawców

Aktualizacja: 12.06.2007

Nie tylko rzeczoznawcy, ale również firmy, które ich zatrudniają będą musieli się ubezpieczać od odpowiedzialności za szkody wyrządzone w wyniku błędnej wyceny nieruchomości. »

Nowe sposoby walki z narkotykami w miejscu pracy

Aktualizacja: 12.06.2007

Pracodawcy będą musieli odsuwać od pracy pracowników, których podejrzewają o to, że zjawili się w pracy pod wpływem narkotyków. »

Za długi może odpowiadać zarząd

Aktualizacja: 12.06.2007

W niektórych sytuacjach za długi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiadają członkowie jej zarządu. Jest to najczęściej efektem niestarannego wykonywania przez nich obowiązków. »

Redukcja składki rentowej wciąż niepewna

Aktualizacja: 12.06.2007

Posłowie rozpoczynają dzisiaj prace nad rządowym projektem ustawy zakładającym obniżenie od lipca składki rentowej. Sprawa ta nie jest jednak przesądzona. »

Zakazy obowiązują wszystkie firmy

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeżeli niedozwolone postanowienia umowy są wpisane do rejestru, to stosowanie ich przez innego przedsiębiorcę może być uznane za praktykę naruszającą interesy konsumentów. »

Firmy zapłacą 20 tys. zł kary za palących pracowników

Aktualizacja: 12.06.2007

Posłowie sejmowej Komisji Zdrowia chcą, żeby w żadnym zakładzie pracy nie wolno było palić papierosów. Niektóre palarnie będą zlikwidowane w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowelizacji ustawy. »

Termin trzeba liczyć od momentu doręczenia

Aktualizacja: 12.06.2007

Jeśli spółka ustanowiła pełnomocnika i jemu została doręczona decyzja organu podatkowego, termin do wniesienia odwołania liczy się od momentu doręczenia decyzji pełnomocnikowi. »

Szybsze przetargi kosztem praw wykonawców

Aktualizacja: 11.06.2007

Dziś wchodzi w życie nowelizacja prawa zamówień publicznych z 13 kwietnia 2007 r. »

Rada ma działać, nawet gdy zatrudnienie spada

Aktualizacja: 11.06.2007

Rady pracowników mają działać także wtedy, gdy liczba zatrudnionych pracowników zmniejszy się poniżej poziomu uprawniającego załogę do jej powołania. »

Od października kolejni podatnicy zainstalują kasy

Aktualizacja: 11.06.2007

Ministerstwo Finansów opracowało nowe rozporządzenie dotyczące kas rejestrujących. Obowiązujące dotychczas zwolnienia ze stosowania kas rejestrujących zostaną przedłużone po 1 lipca 2007 r. Jednak od 1 października 2007 r. m.in. właściciele centrów fitness, siłowni i saun będą musieli zainstalować kasy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Kozłowska

Dydaktyk medialny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »