| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wsparcie dla inwestycji nawet do 5 mln euro

Aktualizacja: 24.09.2007

Pomoc publiczna na inwestycje w ochronie środowiska nie może przekroczyć 5 mln euro. Na większe przedsięwzięcia będzie wymagana zgoda Komisji Europejskiej. »

Gminy będą mogły pomagać przedsiębiorcom

Aktualizacja: 24.09.2007

Rady gminy - w ramach pomocy inwestycyjnej - mogą wprowadzać dodatkowe zwolnienia od podatku od nieruchomości. »

Porady na niepewne czasy

Aktualizacja: 24.09.2007

 - analitycy odpowiadają na pytania czytelników Gazety Prawnej »

Odszkodowania za dyskryminację będą dolegliwe

Aktualizacja: 14.08.2007

Do końca 2007 roku Polska powinna wdrożyć dyrektywę Unii Europejskiej o równym traktowaniu w dostępie do towarów i usług - twierdzi autorka projektu ustawy, sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, Teresa Romer. »

Podatnik mógł zastosować jedną stawkę VAT

Aktualizacja: 24.09.2007

Jeżeli kilka świadczeń wykonanych przez podatnika na rzecz konsumenta jest tak ściśle ze sobą powiązanych, to podlegają jednej stawce VAT. »

Niezamierzony prezent

Aktualizacja: 24.09.2007

To nie pierwszy przypadek, gdy podatnicy otrzymują od ustawodawcy szczególny prezent. »

Konieczne są dowody przemieszczenia towarów

Aktualizacja: 24.09.2007

Faktury zakupu na towary rozdzielane do kilku sklepów księgujemy w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Na towary przemieszczane do różnych punktów należy sporządzić dowody przesunięć. »

Trzeba zaktualizować NIP

Aktualizacja: 24.09.2007

W związku z trwającą wymianą dowodów osobistych, która zakończy się 31 grudnia 2007 r. Ministerstwo Finansów przypomina wszystkim wymieniającym dowody osobiste o obowiązku aktualizacji danych identyfikacyjnych. »

Banki skredytują raty składki ubezpieczenia aut

Aktualizacja: 24.09.2007

Po wejściu w życie przepisów utrudniających rozwiązanie umowy ubezpieczenia w przypadku braku płatności kolejnej części składki, zniechęcą one towarzystwa do jej rozbijania na raty. Swoją szansę dostrzegły tu banki. »

Rozmowy służbowe firma zaliczy do kosztów

Aktualizacja: 24.09.2007

Wydatki na rozmowy służbowe pracowników są dla pracodawców kosztem podatkowym. Dotyczy to rozmów z telefonów stacjonarnych i komórkowych. »

Podatnicy zapominają opłacić wnioski o interpretacje

Aktualizacja: 24.09.2007

Minął pierwszy miesiąc wydawania interpretacji podatkowych na nowych zasadach. »

Wiek kierowcy nie daje gwarancji bezpieczeństwa

Aktualizacja: 24.09.2007

Podniesienie wieku dla zawodowych kierowców i konieczność ukończenia dodatkowych szkoleń utrudnią dostęp do zawodu. Firmy transportowe alarmują, że już teraz brakuje im pracowników. »

Wyższa płaca minimalna

Aktualizacja: 24.09.2007

Rząd chce radykalnie podnieść płacę minimalną. Ma ona wzrosnąć z 936 do 1126 zł. Pensja netto otrzymujących ją osób od stycznia będzie więc wyższa o prawie 150 zł, czyli ponad 20 proc. »

Przedsiębiorcy zapłacą do ZUS niższe składki

Aktualizacja: 13.08.2007

Składki na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą będą od września niższe o prawie 10 zł. To efekt spadku przeciętnego wynagrodzenia, które jest podstawą ich obliczenia. »

Można żądać od wykonawcy informacji o zdolności kredytowej

Aktualizacja: 10.08.2007

Zamawiający musi sprecyzować, jaka kwota na rachunku przedsiębiorcy pozwala uznać, że jest on w stanie należycie wykonać zamówienie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Schiffter

Adwokat w kancelarii Raczkowski Paruch sp.k. Zdobywczyni pierwszego miejsca w 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy - liderzy jutra 2016. Kieruje w firmie działem imigracyjnym i Global Mobility. Jako jeden z nielicznych prawników w Polsce koncentruje swoją praktykę na biznesowym prawie imigracyjnym i doradza klientom w zakresie relokacji pracowników do Polski, a także delegowania polskich pracowników za granicę. Prowadzi także sprawy w pozostałym zakresie prawa pracy. Cyklicznie publikuje artykuły, zarówno w gazetach codziennych (m.in. Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Puls Biznesu), jak również w czasopismach naukowych (Monitor Prawa Pracy). Jako ekspert prawa pracy występuje w telewizji oraz udziela wywiadów w radiu, m.in. dla portalu INFOR.pl i stacji TVN Biznes. Jest współtwórcą publikacji międzynarodowych, m.in. książki pt. International Immigration and Nationality Law. Aktywnie uczestniczy w organizacjach międzynarodowych, m.in. jest przewodniczącą komitetu członkowskiego AILA GMS (American Immigration Lawyer Association Global Mobility Section). Jest regularnie zapraszana jako prelegent na międzynarodowe konferencje. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Posiada tytuł Master of German and Polish law. Uczestniczka wykładów i warsztatów z zakresu prawa europejskiego i francuskiego w Université de Nice - Sophia Antipolis w Nicei. Wcześniej przez 5 lat pracowała w Departamencie Prawa Pracy w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Odbywała również praktyki w kancelariach prawnych w Niemczech.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK