| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Decydująca będzie data złożenia wniosku

Aktualizacja: 20.06.2007

O tym, czy po 1 lipca 2007 r. podatnik otrzyma interpretację podatkową od ministra finansów czy z urzędu skarbowego, zdecyduje data złożenia wniosku. »

Będzie większa kontrola nad strategicznymi spółkami

Aktualizacja: 20.06.2007

Strategiczne spółki pozostaną w rękach Skarbu Państwa. Pozostałe będą szybciej prywatyzowane między innymi poprzez aukcje akcji. »

Senatorowie zajmą się redukcją kosztów pracy

Aktualizacja: 20.06.2007

Dzisiaj senatorowie zdecydują o poparciu przyjętej przez Sejm ustawy redukującej składkę rentową. Wczoraj jedna z komisji senackich opowiedziała się za jej odrzuceniem. »

Modyfikacje specyfikacji eliminują oferentów

Aktualizacja: 19.06.2007

Nieprecyzyjne przepisy ustawy pozwalają na naganne praktyki zamawiających i wykonawców. Pokrzywdzonym przedsiębiorcom trudno udowodnić swoje racje w postępowaniu odwoławczym. W postępowaniu o mniejszej wartości wykonawcy w ogóle nie mogą wnosić odwołań i skarg. »

Nowe zasady odbywania służby zastępczej w firmach

Aktualizacja: 19.06.2007

Pracodawcy, który chcą w swoich firmach zatrudniać poborowych, będą musieli składać dodatkowe dokumenty o zgodę na odbywanie służby zastępczej. »

Wydatki na podwyższenie kapitału nie będą kosztem

Aktualizacja: 19.06.2007

Wydatki poniesione na powiększenie kapitału zakładowego nie stanową kosztów podatkowych spółki. »

Będą pieniądze na indywidualną rehabilitację

Aktualizacja: 19.06.2007

Nadwyżka dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych nadal będzie przekazywana na indywidualne programy rehabilitacyjne. »

VAT: trudno skontrolować zlikwidowaną spółkę

Aktualizacja: 19.06.2007

Podatnikiem podatku od towarów i usług jest spółka cywilna, nie jej wspólnicy. Po likwidacji działalności w takiej formie podatnik VAT przestaje istnieć. Fiskus ma natomiast problemy z przeprowadzaniem kontroli VAT nieistniejącej spółki. »

PKPP Lewiatan zwróci się do prezydenta o niepodpisywanie ustawy o WOH

Aktualizacja: 18.06.2007

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" zwróci się do prezydenta, aby nie podpisywał ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH). Zdaniem przedsiębiorców, prezydent powinien skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. »

Większe kary za nielegalny transport śmieci

Aktualizacja: 18.06.2007

Firmy, które naruszą warunki określone w zezwoleniach na transport międzynarodowy odpadów, mogą zapłacić karę nawet do 300 tys. złotych. »

Po zgodę na budowę supermarketu do wójta

Aktualizacja: 18.06.2007

Na prowadzenie dużych obiektów handlowych trzeba będzie mieć zezwolenie. »

532,90 zł zasiłku dla niepełnosprawnego

Aktualizacja: 18.06.2007

Pracodawcy, którzy zatrudniają uczestników zajęć centrów integracji społecznej przez co najmniej rok, otrzymają refundację części wypłacanego im wynagrodzenia. »

Do rejestru będzie można trafić za złotówkę długu

Aktualizacja: 18.06.2007

Prawie każdy przedsiębiorca będzie mógł zgłosić swojego niesolidnego dłużnika do Krajowego Rejestru Długów. Zmiana nie obejmie jednak ubezpieczycieli i funduszy skupiających wierzytelności bankowe. Wierzyciel poszkodowany przez niesolidnego dłużnika będzie mógł zgłosić nawet złotówkę zaległości od całego długu. »

PFRON zwróci składki ZUS renciście przedsiębiorcy

Aktualizacja: 18.06.2007

Składki na ZUS niepełnosprawnych zostaną zrefundowane. Refundację składek otrzymają także renciści, którzy prowadzą firmy. Dotowane będą pensje niepełnosprawnych, którym nie przysługuje emerytura. »

Organizacje odzysku pomagają firmom

Aktualizacja: 18.06.2007

Ponad czterokrotnie w okresie od 2002 do 2005 roku zmniejszyły się wpływy z opłat produktowych. Coraz więcej opakowań zostaje poddanych recyklingowi. W wywiązaniu się przedsiębiorców ze swoich obowiązków pomagają organizacje odzysku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KONDRAT Kancelaria Prawno-Patentowa

Kancelaria Prawno-Patentowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »