| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Będzie mniej czasu na sporządzenie raportów

Aktualizacja: 21.06.2007

Skrócenie terminu sporządzenia sprawozdania utrudni przygotowywanie pełnej informacji dla inwestorów. Ministerstwo Finansów powinno rozważyć możliwość zniesienia części wymogów sprawozdawczych. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie obowiązku sporządzania kwartalnych raportów jednostkowych. »

Organizacje z branży gier losowych krytykują plany resortu finansów

Aktualizacja: 20.06.2007

Planowany przez Ministerstwo Finansów (MF) wzrost podatku od gier na automatach o tzw. niskich wygranych zmniejszy wpływy do budżetu i doprowadzi do wzrostu szarej strefy - alarmują organizacje przedsiębiorców z branży gier losowych. »

Decydująca będzie data złożenia wniosku

Aktualizacja: 20.06.2007

O tym, czy po 1 lipca 2007 r. podatnik otrzyma interpretację podatkową od ministra finansów czy z urzędu skarbowego, zdecyduje data złożenia wniosku. »

Będzie większa kontrola nad strategicznymi spółkami

Aktualizacja: 20.06.2007

Strategiczne spółki pozostaną w rękach Skarbu Państwa. Pozostałe będą szybciej prywatyzowane między innymi poprzez aukcje akcji. »

Senatorowie zajmą się redukcją kosztów pracy

Aktualizacja: 20.06.2007

Dzisiaj senatorowie zdecydują o poparciu przyjętej przez Sejm ustawy redukującej składkę rentową. Wczoraj jedna z komisji senackich opowiedziała się za jej odrzuceniem. »

Modyfikacje specyfikacji eliminują oferentów

Aktualizacja: 19.06.2007

Nieprecyzyjne przepisy ustawy pozwalają na naganne praktyki zamawiających i wykonawców. Pokrzywdzonym przedsiębiorcom trudno udowodnić swoje racje w postępowaniu odwoławczym. W postępowaniu o mniejszej wartości wykonawcy w ogóle nie mogą wnosić odwołań i skarg. »

Nowe zasady odbywania służby zastępczej w firmach

Aktualizacja: 19.06.2007

Pracodawcy, który chcą w swoich firmach zatrudniać poborowych, będą musieli składać dodatkowe dokumenty o zgodę na odbywanie służby zastępczej. »

Wydatki na podwyższenie kapitału nie będą kosztem

Aktualizacja: 19.06.2007

Wydatki poniesione na powiększenie kapitału zakładowego nie stanową kosztów podatkowych spółki. »

Będą pieniądze na indywidualną rehabilitację

Aktualizacja: 19.06.2007

Nadwyżka dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych nadal będzie przekazywana na indywidualne programy rehabilitacyjne. »

VAT: trudno skontrolować zlikwidowaną spółkę

Aktualizacja: 19.06.2007

Podatnikiem podatku od towarów i usług jest spółka cywilna, nie jej wspólnicy. Po likwidacji działalności w takiej formie podatnik VAT przestaje istnieć. Fiskus ma natomiast problemy z przeprowadzaniem kontroli VAT nieistniejącej spółki. »

PKPP Lewiatan zwróci się do prezydenta o niepodpisywanie ustawy o WOH

Aktualizacja: 18.06.2007

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" zwróci się do prezydenta, aby nie podpisywał ustawy o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych (WOH). Zdaniem przedsiębiorców, prezydent powinien skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. »

Większe kary za nielegalny transport śmieci

Aktualizacja: 18.06.2007

Firmy, które naruszą warunki określone w zezwoleniach na transport międzynarodowy odpadów, mogą zapłacić karę nawet do 300 tys. złotych. »

Po zgodę na budowę supermarketu do wójta

Aktualizacja: 18.06.2007

Na prowadzenie dużych obiektów handlowych trzeba będzie mieć zezwolenie. »

532,90 zł zasiłku dla niepełnosprawnego

Aktualizacja: 18.06.2007

Pracodawcy, którzy zatrudniają uczestników zajęć centrów integracji społecznej przez co najmniej rok, otrzymają refundację części wypłacanego im wynagrodzenia. »

Do rejestru będzie można trafić za złotówkę długu

Aktualizacja: 18.06.2007

Prawie każdy przedsiębiorca będzie mógł zgłosić swojego niesolidnego dłużnika do Krajowego Rejestru Długów. Zmiana nie obejmie jednak ubezpieczycieli i funduszy skupiających wierzytelności bankowe. Wierzyciel poszkodowany przez niesolidnego dłużnika będzie mógł zgłosić nawet złotówkę zaległości od całego długu. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Ostaszewska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »