| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Będzie niższy VAT od darowanej żywności

Aktualizacja: 25.09.2007

Rozliczając VAT, będzie można uwzględnić wartość rynkową darowanej żywności. Do obniżenia podstawy opodatkowania konieczna będzie szczegółowa dokumentacja dostaw. Zdaniem ekspertów uchwalone przepisy mogą budzić wątpliwości interpretacyjne. »

Tańsze ubezpieczenia dla firm

Aktualizacja: 25.09.2007

Z większych polskich przedsiębiorstw tylko PKN Orlen ma swoje towarzystwo ubezpieczeniowe zarejestrowane w raju podatkowym. »

Wydatki na rekrutację mogą stanowić koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 25.09.2007

Wydatki związane z rekrutacją pracowników mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, nawet jeśli ostatecznie nie zostaną oni zatrudnieni w firmie. »

Korzystna dla spółki informacja często staje się sygnałem do sprzedaży

Aktualizacja: 25.09.2007

Publikacja ważnej dla spółki informacji to świetny moment do sprzedaży akcji. Dlatego warto wcześniej szukać takich firm, które mogą czymś pozytywnym zaskoczyć inwestorów. Wczoraj rynek nagrodził tak posiadaczy Petrolinvestu. »

Kopię odwołania można przesłać pocztą

Aktualizacja: 25.09.2007

Dla skuteczności przekazania kopii odwołania nie jest konieczne, aby zamawiający mógł zapoznać się z jej treścią przed upływem terminu na wniesienie odwołania. »

Nie będzie podwyżki stóp procentowych we wrześniu

Aktualizacja: 25.09.2007

Zdecydowanie niższa od prognoz inflacja w sierpniu sprawiła, że ekonomiści przesunęli kolejną podwyżkę stóp dopiero na listopad. »

Kłopoty z e-fakturami

Aktualizacja: 24.09.2007

Pomimo istnienia już pewnej praktyki w posługiwaniu się fakturami elektronicznymi, wystawianie przez podatników tych dokumentów nadal stwarza pewne wątpliwości, utrudniając szersze wprowadzenie tego sposobu fakturowania. »

ZPChr muszą płacić za dozór

Aktualizacja: 24.09.2007

Zakłady pracy chronionej i zakłady aktywności zawodowej nie są zwolnione z opłat za dozór techniczny. »

Euro po 1,4 dol. niepokoi europejskich eksporterów

Aktualizacja: 24.09.2007

Kurs euro po raz pierwszy przekroczył psychologicznie istotny poziom 1,4 dol., powodując nasilenie obaw o eksport ze strefy euro. »

Dokumentacja finansowa pod nadzorem

Aktualizacja: 24.09.2007

Przedsiębiorstwa publiczne będą musiały informować nadzorujące je instytucje o szczegółach wykorzystania pomocy publicznej oraz powiązaniach organizacyjnych i finansowych. »

Nie trzeba mieć potwierdzenia, aby zmniejszyć podatek

Aktualizacja: 24.09.2007

Potwierdzenie odbioru faktury korygującej nie jest konieczne, aby pomniejszyć obrót i podstawę opodatkowania, a więc i podatek należny. »

Hossę na rynku ofert publicznych mamy za sobą

Aktualizacja: 24.09.2007

Ostatnie wydarzenia na rynku pierwotnym zdają się jednoznacznie świadczyć o tym, że szaleństwo zakupów akcji z nowych emisji się skończyło. Dla mnie to kolejny sygnał, że hossę mamy za sobą. »

Firmy obawiają się bezpodstawnych pozwów wnoszonych przez konsumentów

Aktualizacja: 21.09.2007

Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym może zaszkodzić przedsiębiorcom. Ich niepokój wzbudza brak jednoznacznej definicji nieuczciwej praktyki rynkowej. Obawiają się też bezpodstawnego pozywania firm przez konsumentów. »

Surowsze kary za łamanie zasad bhp

Aktualizacja: 21.09.2007

Rada Ministrów zobowiązała się do wdrożenia unijnych dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Inspekcje Pracy i Sanitarna będą częściej kontrolować i surowiej karać firmy niezapobiegające zagrożeniu życia pracowników. Unia Europejska chce, aby wszystkie kraje Wspólnoty zmniejszyły liczbę wypadków przy pracy o 25 proc. »

Zmieniono rozliczenia

Aktualizacja: 21.09.2007

Obowiązuje już zmienione rozporządzenie ministra finansów w sprawie struktury logicznej deklaracji i podań, sposobu ich przesyłania oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którym powinny być opatrzone. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stillwell Polska Sp. z o.o.

Stillwell Polska Sp. z o.o. jest nowoczesną firmą prawniczą zajmującą się obsługą prawną przedsiębiorstw a także sprzedażą gotowych spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK