| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Naprawa firmy zamiast jej upadłości

Aktualizacja: 13.07.2007

Przedsiębiorca z niewielkim zadłużeniem uzyska prawo do wszczęcia postępowania naprawczego zamiast upadłościowego. Układem w postępowaniu naprawczym zostaną objęte wszystkie zobowiązania pieniężne i niepieniężne firmy. Aby uniknąć upadłości, przedsiębiorca będzie mógł kilkakrotnie występować o przeprowadzenie postępowania. »

Można zmienić pierwotny statut wbrew woli fundatora

Aktualizacja: 13.07.2007

Fundacja może zmienić statut w sposób sprzeczny z wolą fundatora, jeśli zmiana nie dotyczy celu fundacji oraz składników majątkowych dla jego realizacji. »

Prowadzący działalność nie odzyskają podatku

Aktualizacja: 13.07.2007

W przypadku sprzedaży inwestycji mieszkaniowej nie jest realizowany cel ustawy, jakim jest pomoc w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych. Nie przysługuje zatem zwrot różnicy VAT. »

Spółka bez ograniczeń zakupi własne akcje

Aktualizacja: 13.07.2007

Spółka akcyjna będzie mogła nabywać własne akcje bez ograniczeń, ale odstąpienie od badania wkładów niepieniężnych wymagać ma podjęcia uchwały przez zarząd spółki. »

Za przewóz śmieci bez zezwolenia grozi kara pieniężna

Aktualizacja: 13.07.2007

Brak zezwolenia na przywóz śmieci do Polski może kosztować przedsiębiorcę nawet 300 tys. zł. »

Podatnik VAT obsługiwany będzie przez kilka urzędów

Aktualizacja: 12.07.2007

Wiążące interpretacje podatkowe wydaje minister finansów za pośrednictwem czterech izb skarbowych. Wniosek o wydanie interpretacji trzeba złożyć albo według miejsca zamieszkania, albo według siedziby firmy. W konsekwencji, dla podatnika VAT właściwe mogą być dwa urzędy, jeden do interpretacji VAT, drugi PIT. »

Dyskryminacja obcych firm w Niemczech

Aktualizacja: 12.07.2007

Komisja Europejska pozwała Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości za dyskryminowanie obcych firm na swoim rynku budowlanym. »

NIK: zlikwidować status zakładów chronionych

Aktualizacja: 12.07.2007

PIP stwierdziła, że co drugi skontrolowany w 2006 roku ZPChr łamał prawa pracownicze. Zakłady mogą kredytować bez odsetek swoją działalność z publicznych środków. Najwyższa Izba Kontroli zwróciła się do ministra pracy o likwidację przywilejów ZPChr. »

Trzeba dokonać korekty

Aktualizacja: 12.07.2007

Jeżeli w ciągu roku podatek od nieruchomości zostanie zmniejszony za cały rok obrotowy, firma musi skorygować odpisy w koszty od początku roku. »

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie

Aktualizacja: 11.07.2007

Wydawało się, że po dosyć burzliwym poniedziałku już nic bardziej nie zaskoczy inwestorów. Rzeczywistość jednak dosyć szybko zweryfikowała ten pogląd. »

Prezydent podpisał ustawę o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych

Aktualizacja: 11.07.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. »

Przedsiębiorca nie może działać agresywnie

Aktualizacja: 11.07.2007

W reklamie nie będzie wolno nakłaniać dzieci lub ich rodziców do nabywania produktów. »

Opłata od przeniesienia udziałów to zakazany podatek

Aktualizacja: 11.07.2007

Nie można pobierać opłaty za przeniesienie udziałów w spółce dokonanego w ramach podwyższenia kapitału zakładowego. Taka opłata jest zakazanym podatkiem. »

Statuty powinny regulować zasady zarządzania

Aktualizacja: 11.07.2007

Zasady nabywania i obciążania aktywów trwałych oraz nadzoru nad grupą kapitałową powinny zostać określone w statucie spółki z udziałem Skarbu Państwa. »

Zmiany w zasadach kontroli legalności zatrudnienia

Aktualizacja: 11.07.2007

Państwowa Inspekcja Pracy może kontrolować tylko zarejestrowanych przedsiębiorców zatrudniających na czarno. Sejm uchylił przepisy, które umożliwiały policji pracy przeprowadzenie takiej kontroli u osób fizycznych. Osoby niebędące przedsiębiorcami może kontrolować służba celna, ale tylko pod kątem zatrudniania cudzoziemców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

Dyrektor Działu Usług Kadrowo-Płacowych w FPA Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »