| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Dyskryminacja obcych firm w Niemczech

Aktualizacja: 12.07.2007

Komisja Europejska pozwała Niemcy do Trybunału Sprawiedliwości za dyskryminowanie obcych firm na swoim rynku budowlanym. »

NIK: zlikwidować status zakładów chronionych

Aktualizacja: 12.07.2007

PIP stwierdziła, że co drugi skontrolowany w 2006 roku ZPChr łamał prawa pracownicze. Zakłady mogą kredytować bez odsetek swoją działalność z publicznych środków. Najwyższa Izba Kontroli zwróciła się do ministra pracy o likwidację przywilejów ZPChr. »

Trzeba dokonać korekty

Aktualizacja: 12.07.2007

Jeżeli w ciągu roku podatek od nieruchomości zostanie zmniejszony za cały rok obrotowy, firma musi skorygować odpisy w koszty od początku roku. »

Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie

Aktualizacja: 11.07.2007

Wydawało się, że po dosyć burzliwym poniedziałku już nic bardziej nie zaskoczy inwestorów. Rzeczywistość jednak dosyć szybko zweryfikowała ten pogląd. »

Prezydent podpisał ustawę o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych

Aktualizacja: 11.07.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. »

Przedsiębiorca nie może działać agresywnie

Aktualizacja: 11.07.2007

W reklamie nie będzie wolno nakłaniać dzieci lub ich rodziców do nabywania produktów. »

Opłata od przeniesienia udziałów to zakazany podatek

Aktualizacja: 11.07.2007

Nie można pobierać opłaty za przeniesienie udziałów w spółce dokonanego w ramach podwyższenia kapitału zakładowego. Taka opłata jest zakazanym podatkiem. »

Statuty powinny regulować zasady zarządzania

Aktualizacja: 11.07.2007

Zasady nabywania i obciążania aktywów trwałych oraz nadzoru nad grupą kapitałową powinny zostać określone w statucie spółki z udziałem Skarbu Państwa. »

Zmiany w zasadach kontroli legalności zatrudnienia

Aktualizacja: 11.07.2007

Państwowa Inspekcja Pracy może kontrolować tylko zarejestrowanych przedsiębiorców zatrudniających na czarno. Sejm uchylił przepisy, które umożliwiały policji pracy przeprowadzenie takiej kontroli u osób fizycznych. Osoby niebędące przedsiębiorcami może kontrolować służba celna, ale tylko pod kątem zatrudniania cudzoziemców. »

Firmy zapłacą mniej za publikację danych

Aktualizacja: 11.07.2007

Firmy, które zdecydują się przesyłać sprawozdania finansowe do Monitora Polskiego B drogą elektroniczną, będą mogły liczyć na niższe opłaty za ich publikację. »

Koniec kontroli Polaków na granicach państw UE

Aktualizacja: 10.07.2007

Od przyszłego roku obywatele Polski nie będą już poddawani kontroli granicznej przy przekraczaniu granicy państwa należącego do Unii Europejskiej. »

Nowy pomysł na dyscyplinowanie dłużników

Aktualizacja: 11.07.2007

Dzięki internetowemu Serwisowi Ochrony Konsumenta klienci przed wcześniejszą zapłatą za towar lub usługę mogą sprawdzić rzetelność firmy wobec kontrahentów. »

Lokale o mniejszym metrażu ze stawką 7 proc.

Aktualizacja: 10.07.2007

Po 1 stycznia 2008 r. definicja budownictwa społecznego obejmie nowe mieszkania o powierzchni do 120 mkw. i domy do 220 mkw. Dzięki temu będą objęte 7-proc. VAT. »

Tanie nie znaczy dobre

Aktualizacja: 10.07.2007

Na rynku usług księgowych panuje bardzo duża konkurencja. Wydawać by się mogło, że stawia to na uprzywilejowanej pozycji przedsiębiorców korzystających z obsługi biur rachunkowych. »

Nowe zasady pomocy dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.07.2007

Osoby niepełnosprawne otrzymają dotację, a nie jak dotychczas pożyczkę na pomoc w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Macuga

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »