| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Walne możliwe także w cyberprzestrzeni

Aktualizacja: 18.07.2007

Zmiany kodeksu spółek handlowych zrównają możliwości wszystkich akcjonariuszy. Akcjonariusze będą mogli głosować przez internet lub listem poleconym. Nie będzie można blokować akcji przed walnymi zgromadzeniami. »

Zagranicznych inwestorów odstrasza niestabilne prawo i zła infrastruktura

Aktualizacja: 18.07.2007

W 2007 roku do Polski napłyną inwestycje zagraniczne o wartości 11,1 mld euro - wynika z prognozy Gazety Prawnej. Choć jest to największa kwota wśród krajów regionu, w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polska wciąż pozostaje w tyle. »

Za wyższe składki banków zapłacą ich klienci

Aktualizacja: 18.07.2007

Narodowy Bank Polski nie będzie współfinansował systemu gwarancji lokat bankowych. Składki na system gwarancyjny w całości pokryją banki komercyjne i spółdzielcze. Ministerstwo Finansów chce opodatkować dochody Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. »

Na rynku pojawi się 1,3 mld zł dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 17.07.2007

Rusza pierwszy nabór wniosków na dotacje dla funduszy wysokiego ryzyka. Za ich pośrednictwem do polskich spółek ma trafić prawie 1,3 mld zł. »

Pracodawca musi zapewnić napoje chłodzące

Aktualizacja: 17.07.2007

Firmy powinny zadbać o napoje chłodzące dla pracowników zwłaszcza przed nadchodzącymi, ponad 30-stopniowymi upałami. »

Obowiązuje kilometrówka

Aktualizacja: 17.07.2007

Wydatki z tytułu użytkowania przez osobę fizyczną prowadzącą firmę niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych auta są odliczane do wysokości limitu ustalonego m.in. na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu. »

Pracownicy ze Wschodu nie poprawią sytuacji firm

Aktualizacja: 17.07.2007

Firmy nie zaczną masowo zatrudniać pracowników ze Wschodu - oceniają przedsiębiorcy. Według badań NBP problem z brakiem siły roboczej może negatywnie odbić się na realizacji zamówień. »

Pożyczka tylko do końca tego miesiąca

Aktualizacja: 17.07.2007

Jeszcze tylko do końca lipca niepełnosprawni, którzy rozpoczynają prowadzenie nowej działalności gospodarczej, mogą się ubiegać o pożyczkę na otwarcie firmy ze środków PFRON. »

Fiskus karze za brak kas

Aktualizacja: 17.07.2007

W czasie wakacji podatnicy chętnie prowadzą działalność sezonową. Część takich przedsiębiorców nie wywiązuje się z obowiązków podatkowych. Urzędy kontroli skarbowej rozpoczęły kontrole sezonowych handlowców. »

Przedsiębiorcy: ustawa kominowa przeszkodą w konkurencyjności firm

Aktualizacja: 16.07.2007

Ustawa kominowa jest barierą konkurencyjności spółek Skarbu Państwa, m.in. utrudnia pozyskiwanie zdolnych menedżerów - uważają przedsiębiorcy, uczestnicy poniedziałkowego seminarium w Business Centre Club (BCC). »

Los obniżonych stawek VAT nie jest jeszcze przesądzony

Aktualizacja: 16.07.2007

Komisja Europejska planuje likwidację preferencyjnych stawek VAT w krajach unijnych od 2011 roku. Pomysł muszą zaakceptować wszystkie kraje Wspólnoty. Na razie rozpoczęto dyskusję nad propozycją KE. »

Zwrot VAT nawet 10 lat po wypadku

Aktualizacja: 16.07.2007

Przy roszczeniach z OC komunikacyjnego, zgodnie z art. 819 par. 3 k.c. stosuje się okresy przedawnień jak przy roszczeniach z tyt. czynów niedozwolonych. »

Podatnik musi udowodnić, że nie ponosi winy

Aktualizacja: 16.07.2007

Aby przywrócić termin do uzupełnienia braków formalnych wniosku, podatnik musi udowodnić, że niedotrzymanie terminu było od niego niezależne. »

ZUS i NFZ będą wydawać wiążące interpretacje

Aktualizacja: 16.07.2007

Płatnicy składek i osoby ubezpieczone będą mogli występować do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia o wydanie wiążącej interpretacji przepisów. Ustawa przewidująca takie rozwiązanie trafi wkrótce do Sejmu. »

Składki samochodowe OC

Aktualizacja: 16.07.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy, która zakłada, że koszty leczenia ofiar wypadków będą pokrywane z obowiązkowych polis OC ich sprawców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »