| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Emerytury pomostowe: firmy zagrożone karami

Aktualizacja: 30.07.2007

Pracodawcy będą mieć kłopoty z opłacaniem od stycznia 2008 roku składek do funduszu emerytur pomostowych. ZUS i firmy nie zdążą do końca tego roku przygotować się do uruchomienia FEP. Dopiero w kwietniu 2008 r. przedsiębiorstwa opłacą składki do ZUS za osoby uprawnione do pomostówek. »

Przedsiębiorstwa wnoszą mniej odwołań

Aktualizacja: 30.07.2007

Spada konkurencyjność przetargów publicznych, zwłaszcza w branży robót budowlanych. Zmienione przepisy wyeliminowały pieniactwo wykonawców. »

Wpisy w księdze nie rozstrzygają, kto jest wspólnikiem

Aktualizacja: 30.07.2007

Przepis kodeksu spółek handlowych dotyczący formy zwołania zgromadzenia wspólników może być samodzielną podstawą powództwa o stwierdzenie nieważności uchwały. »

Spółka może odliczyć VAT naliczony

Aktualizacja: 30.07.2007

Spółki budujące infrastrukturę drogową na rzecz gminy mogą odliczać podatek naliczony od wykonanej usługi. Budowa powinna mieć jednak związek z prowadzoną działalnością. »

PFRON dopłaci do zatrudnienia bezrobotnego niepełnosprawnego

Aktualizacja: 30.07.2007

Od 1 stycznia 2008 r. pracodawca otrzyma refundację składek na ZUS niepełnosprawnych pracowników. Od dziś może ubiegać się o dopłatę za przyjęcie takich osób do pracy. »

Firmy nie potrafią ewidencjonować certyfikatów

Aktualizacja: 30.07.2007

Są problemy z ewidencją certyfikatów emisji spalin. Komitet Standardów Rachunkowości twierdzi, że trzeba wykazywać je w księgach m.in. jako inwestycje. »

Dyżur będzie zawsze wliczany do czasu pracy

Aktualizacja: 27.07.2007

Rozszerzona zostanie definicja dyskryminacji i molestowania. Po macierzyńskim pracownik będzie miał prawo do warunków pracy jak przed nim. Gotowość do pracy w trakcie dyżuru będzie wliczana do czasu pracy. »

Nowe deklaracje wypłat z zysków w spółkach

Aktualizacja: 27.07.2007

Od 2008 roku zmienią się wzory deklaracji o wysokości zysku bądź straty osiągniętego przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. »

Koszty mogą zwiększyć odpis

Aktualizacja: 27.07.2007

Jeśli ustaną przyczyny, dla których utworzono odpis aktualizacyjny, jego wartość trzeba zaliczyć do pozostałych przychodów operacyjnych. »

Najpierw likwidacja, potem założenie spółki

Aktualizacja: 27.07.2007

Nie można przekształcić spółdzielni w spółkę, bo ustawodawca tego nie przewidział. Jeśli na bazie spółdzielni ma powstać spółka, to trzeba przeprowadzić likwidację spółdzielni. »

Deweloperzy chcą mieć wpływ na ustawę

Aktualizacja: 27.07.2007

W opinii deweloperów projektowana ustawa o ochronie nabywcy w transakcjach deweloperskich jest potrzebna, ale musi uwzględniać rynkowe realia. »

Więcej rozliczeń w walutach obcych

Aktualizacja: 26.07.2007

Firmy, które pośredniczą w przekazach pieniężnych za granicę, oraz strony umowy, której przedmiotem jest nabycie rzeczy lub praw w obrocie z zagranicą, nie będą musiały mieć pozwolenia na rozliczanie w walutach obcych. »

Wkrótce decyzja o zniesieniu barier w zatrudnieniu

Aktualizacja: 26.07.2007

Rząd niemiecki zastanawia się, czy uchylić ograniczenia na rynku pracy dla obywateli nowych państw UE, w tym Polski, jeszcze przed 2009 rokiem. »

Wracają znaki skarbowe

Aktualizacja: 26.07.2007

Od dziś do końca 2008 roku, dokonując zapłaty opłaty skarbowej, można znów korzystać ze znaków skarbowych. »

KIG: raport o znaczeniu działań Sejmu dla gospodarki

Aktualizacja: 25.07.2007

Obniżka składki rentowej łącznie o 7 pkt. proc., przyspieszenie postępowania egzekucyjnego oraz nowelizacja Prawa zamówień publicznych - to według Krajowej Izby Gospodarczej najlepsze zmiany wprowadzone przez Sejm w II kwartale 2007 r. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »