| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorcy dostaną pół miliona złotych na zarejestrowanie patentów

Aktualizacja: 07.08.2007

W połowie sierpnia Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi nabór wniosków do trzech konkursów pilotażowych dotyczących ochrony własności przemysłowej, wspierających rozwój technostarterów i powstawanie klastrów. »

PFRON dofinansuje wypożyczalnie sprzętu

Aktualizacja: 07.08.2007

Firmy, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego, otrzymają dofinansowanie w wysokości 25-krotności, przeciętnego wynagrodzenia. »

Do 1126 zł wzrosnąć ma płaca minimalna

Aktualizacja: 07.08.2007

Rząd chce, aby w przyszłym roku płaca minimalna wyniosła 1126 zł. Jednocześnie ma ona przestać być podstawą wyliczania wielu świadczeń. »

Protokół zawierający ocenę prawną może pomóc podatnikom

Aktualizacja: 07.08.2007

Od 1 stycznia 2007 r. każdy protokół z kontroli podatkowej musi zawierać ocenę prawną sprawy. Daje to możliwość dyskusji kontrolowanego z fiskusem. »

Znana jest wysokość podatków lokalnych na 2008 rok

Aktualizacja: 06.08.2007

Minister finansów opublikował górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych na 2008 rok. Wszystkie stawki wzrosną. »

Pracodawcy o zatrudnieniu niepełnosprawnych

Aktualizacja: 06.08.2007

Prawo do dłuższego urlopu, dłuższe przerwy w czasie dnia pracy, częstsze absencje chorobowe czy trudności w kontaktach interpersonalnych - to zdaniem pracodawców najbardziej negatywne strony zatrudnienia osób niepełnosprawnych. »

Pracownik musi wyrazić zgodę na niższą płacę

Aktualizacja: 06.08.2007

Pracodawca może pogorszyć warunki pracy pracownika, zawierając z nim porozumienie w tej sprawie. Jest to dla pracodawcy rozwiązanie korzystniejsze niż zastosowanie wypowiedzenia zmieniającego. »

Kredyt na wypłatę dywidendy można zaliczyć do kosztów

Aktualizacja: 06.08.2007

Koszt uzyskania kredytu zaciągniętego na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki, którego celem było utrzymanie płynności finansowej, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. »

Spółki będą mogły zatrudniać więźniów

Aktualizacja: 24.09.2007

Spółki z o.o. i akcyjne będą mogły zatrudniać więźniów. Zachętą dla przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności ma być zwolnienie z podatku. »

Od sierpnia rozliczenie z ZUS na zmienionych drukach

Aktualizacja: 24.09.2007

Poczynając od rozliczeń z ZUS za sierpień, płatnicy będą musieli korzystać ze zmienionych dokumentów ubezpieczeniowych. »

Nie wszyscy muszą weryfikować kwalifikacje

Aktualizacja: 24.09.2007

Rzemieślnicy kierujący pracami budowlanymi będą musieli należeć do izby rzemieślniczej oraz posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. »

PFRON sfinansuje wynagrodzenia i składki

Aktualizacja: 24.09.2007

Przedsiębiorca, który zatrudni niepełnosprawnego pracownika, otrzyma zwrot kosztów jego wynagrodzenia i opłacenia składek na ZUS. »

Limity amortyzacji trzeba liczyć dla każdego wspólnika

Aktualizacja: 24.09.2007

Limity amortyzacji w spółce cywilnej należy obliczać dla wspólników proporcjonalnie do udziału każdego z nich w zyskach spółki. »

Nowe wymagania dla stacji demontażu aut

Aktualizacja: 24.09.2007

Stacje demontażu samochodów i punkty zbiórki starych aut muszą być wyposażone w wagi oraz separatory do rozdzielania substancji ciekłych. »

PFRON dopłaci do miejsc pracy

Aktualizacja: 24.09.2007

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zrefunduje pracodawcy koszt wyposażenia stanowisk pracy dla takich osób. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Baccata Enterprise sp. z o.o.

Firma szkoleniowo-doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »