| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatnicy zapominają opłacić wnioski o interpretacje

Aktualizacja: 24.09.2007

Minął pierwszy miesiąc wydawania interpretacji podatkowych na nowych zasadach. »

Wiek kierowcy nie daje gwarancji bezpieczeństwa

Aktualizacja: 24.09.2007

Podniesienie wieku dla zawodowych kierowców i konieczność ukończenia dodatkowych szkoleń utrudnią dostęp do zawodu. Firmy transportowe alarmują, że już teraz brakuje im pracowników. »

Wyższa płaca minimalna

Aktualizacja: 24.09.2007

Rząd chce radykalnie podnieść płacę minimalną. Ma ona wzrosnąć z 936 do 1126 zł. Pensja netto otrzymujących ją osób od stycznia będzie więc wyższa o prawie 150 zł, czyli ponad 20 proc. »

Przedsiębiorcy zapłacą do ZUS niższe składki

Aktualizacja: 13.08.2007

Składki na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących działalność gospodarczą będą od września niższe o prawie 10 zł. To efekt spadku przeciętnego wynagrodzenia, które jest podstawą ich obliczenia. »

Można żądać od wykonawcy informacji o zdolności kredytowej

Aktualizacja: 10.08.2007

Zamawiający musi sprecyzować, jaka kwota na rachunku przedsiębiorcy pozwala uznać, że jest on w stanie należycie wykonać zamówienie. »

Nie będzie dotacji dla nierentownych firm

Aktualizacja: 10.08.2007

Zakłady pracy chronionej, które są w trudnej sytuacji ekonomicznej, nie otrzymają dopłat z tytułu ochrony miejsc pracy niepełnosprawnych. »

Korzyści podatkowe nie uzasadniają łamania prawa

Aktualizacja: 10.08.2007

Pojęcie rzeczywistego centrum zarządzania spółki należy interpretować tak, aby wykluczyć sytuacje stworzone tylko dla osiągnięcia korzyści podatkowych. »

Raty leasingu kapitałowego nie będą kosztem

Aktualizacja: 10.08.2007

Za koszt uzyskania przychodów nie mogą zostać uznane raty leasingowe. Firma może je jednak rozliczyć poprzez odpisy amortyzacyjne. »

Pracodawcy utrudniają udowodnienie dyskryminacji

Aktualizacja: 09.08.2007

Pracownicy coraz częściej są objęci zasadą poufności wynagrodzeń. Bez wiedzy na temat pensji kolegów trudno udowodnić dyskryminację płacową w firmie. Za złamanie zakazu rozmów o płacach grozi zwolnienie z pracy, ale nie jest ciężkim naruszeniem obowiązków. »

Od 2008 roku nowa PKWiU

Aktualizacja: 09.08.2007

Główny Urząd Statystyczny przygotował projekt zmian Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Wprowadzenie nowych statystyk związane jest z harmonizacją na szczeblu unijnym i światowym. Podatnicy będą musieli analizować wpływ nowej klasyfikacji na opodatkowanie podatkiem od towarów i usług. »

Indywidualny nadzór może sparaliżować rady nadzorcze

Aktualizacja: 09.08.2007

W spółce z większościowym udziałem Skarbu Państwa członkowie zarządu powoływani i odwoływani będą przez radę nadzorczą. Powołanie będzie następować po przeprowadzeniu, pod rygorem nieważności, postępowania kwalifikacyjnego. »

Koncentracja przedsiębiorstw

Aktualizacja: 09.08.2007

Od jutra za wniosek o wszczęcie postępowania antymonopolowego w sprawach koncentracji przed prezesem UOKiK przedsiębiorca uiszcza 5 tys. zł od zgłoszenia zamiaru koncentracji. »

Okresy przedawnienia powinny być jednakowe

Aktualizacja: 09.08.2007

  Rzecznik praw obywatelskich chce, by wprowadzono jednakowe okresy przedawnienia w dochodzeniu należności składkowych dla płatników i ZUS. »

Przy wykupie spółka powinna pobrać zaliczki

Aktualizacja: 09.08.2007

W związku z wykupem akcji w celu ich umorzenia na spółce ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego. Musi ona ustalić dane podatników oraz pobrać zaliczki na podatek. »

Odsetki trzeba rozliczyć

Aktualizacja: 08.08.2007

Jeżeli odsetki od kredytu pobierane są z góry, trzeba je ująć jako rozliczenia międzyokresowe. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Siwik

Specjalista ds. księgowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »