| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Unijne firmy ostrzegają przed skutkami zwyżkującego euro

Aktualizacja: 22.10.2007

Nasilają się ostrzeżenia ze strony europejskich firm o wpływie mocnego euro na ich działalność. Dane o eksporcie ze strefy euro wskazują jednak, że wpływ ten jest jak dotąd niewielki. »

Zwiększono podatek

Aktualizacja: 22.10.2007

W Dzienniku Ustaw ogłoszona została nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Ustawa z 7 września 2007 r. (Dz.U. nr 192, poz. 1380) wprowadza podwyżkę zryczałtowanej stawki podatku od gier na automatach o niskich wygranych. »

Tylko najlepsi deweloperzy mogą liczyć na dalszy wzrost

Aktualizacja: 22.10.2007

Wśród deweloperów najlepsze perspektywy na giełdzie mają firmy inwestujące w nieruchomości komercyjne. Inwestorzy będą natomiast bardzo selektywnie traktować deweloperów mieszkaniowych. »

RPO zaskarżył do TK ustawę o wielkopowierzchniowych obiektach handlowych

Aktualizacja: 19.10.2007

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o tworzeniu i działaniu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych (WOH) - poinformowało biuro Rzecznika. »

MPiPS: niższe opłaty przy zatrudnianiu cudzoziemców

Aktualizacja: 19.10.2007

Pracodawcy zatrudniający cudzoziemców będą płacili mniej za wniosek o wydanie zezwolenia na pracę dla takiego pracownika. W środę minister pracy i polityki społecznej Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała rozporządzenie w tej sprawie - poinformowało w piątek ministerstwo. »

Rząd musi przyspieszyć prace nad zmianami w prawie spółek

Aktualizacja: 19.10.2007

Nowe dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie transgranicznych fuzji oraz wykonywania praw akcjonariuszy spółek na rynku regulowanym wymagają szybkiej nowelizacji prawa spółek. Rząd przyjął tylko przepisy w sprawie spółek transgranicznych. »

Przedsiębiorca sam może potwierdzić kopię deklaracji

Aktualizacja: 19.10.2007

Żaden z przepisów nie nakazuje, aby składający oświadczenie o zgodności dokumentu z oryginałem w chwili składania podpisu fizycznie dysponował oryginałem. »

Szybka likwidacja działalności oznacza zwrot odliczenia

Aktualizacja: 19.10.2007

Podatnicy, którzy otrzymali zwrot wydatków na zakup kasy fiskalnej, w określonych przypadkach są zobowiązani do zwrotu ulgi fiskusowi. »

Gospodarka zwalnia, ale wzrost PKB o 5,5-6 proc. w III kwartale pewny

Aktualizacja: 19.10.2007

Wzrost produkcji przemysłowej we wrześniu okazał się trochę niższy od prognoz ekonomistów, ale nie widzą oni ryzyka dla spadku dynamiki PKB w III kwartale poniżej 5,5 proc. »

Play ma ofertę dla małych firm

Aktualizacja: 19.10.2007

Od 19 października ceny rozmów w ofercie Play mogą być niższe niż w ofercie biznesowej sieci Orange, reklamowanej przez Centertel jako najtańsza na rynku. »

Zbyt mocne euro zaczyna być problemem Unii, więc i Polski

Aktualizacja: 19.10.2007

W tej chwili jedyna rzecz, którą może zrobić Międzynarodowy Fundusz Walutowy, to próba namówienia Chin, żeby szybciej wzmacniały swoją walutę, ale to jest mało prawdopodobne. Do tej pory każda taka propozycja była skutecznie przez Chiny odrzucana. Dlatego w tej sytuacji pozostaje namawianie poszczególnych ministrów finansów do pewnego zacieśniania polityki fiskalnej, tak żeby gospodarka, która rozpędziła się w ostatnich latach, teraz trochę się uspokoiła. »

Przetargi ustawiane przez nieuczciwych przedsiębiorców podbijają ceny zamówień

Aktualizacja: 18.10.2007

W walce o intratne kontrakty w zamówieniach publicznych nieuczciwi przedsiębiorcy sięgają po metody niezgodne z prawem. Poszkodowani są nie tylko wykonawcy, ale także zamawiający. »

Firmy szybciej redukują marże niż podnoszą ceny

Aktualizacja: 18.10.2007

Chociaż firmy wciąż podnoszą płace, to na razie nie wpływa to na wyższe ceny towarów. »

Fundusz zbada, na co firma przeznacza dofinansowanie

Aktualizacja: 18.10.2007

Pracodawca będzie mógł domagać się, żeby kontroler z PFRON nie prowadził u niego kontroli, jeśli był wcześniej jego pracownikiem lub toczy się wobec niego postępowanie karne. »

Zakaz pracy w handlu nie obejmie franczyzobiorców

Aktualizacja: 18.10.2007

Właściciele placówek handlowych działających na podstawie umowy o franczyzę lub agencyjnej będą musieli otwierać sklepy i handlować w dni świąteczne. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LexOmni.pl

usługi prawne on line

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK