| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Za jedną podróbkę można stracić całą linię produkcyjną

Aktualizacja: 13.11.2007

Zmieniło się prawo własności przemysłowej. Czy zaostrzono sankcje i teraz za sprzedaż nawet tylko jednej sztuki towaru z podrobionym znakiem towarowym grożą sprzedawcy sankcje karne? »

mBank - reklama kredytu dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.11.2007

Kredyt na start w mBanku dostaną tylko osoby z pozytywną indywidualną historią kredytową. Uzyskanie 10 tys. zł jest mało realne. »

Kluczowe dla przedsiębiorstwa informacje należy chronić

Aktualizacja: 13.11.2007

Wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie, wraz z informacjami o ich kwalifikacjach stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. »

Inflacja coraz dalej od celu Rady Polityki Pieniężnej

Aktualizacja: 13.11.2007

Chociaż ekonomiści nie sądzą, żeby inflacja w październiku wzrosła aż do 3 proc., to dopuszczają możliwość inflacyjnej niespodzianki z uwagi na wzrost cen żywności. »

Ograniczono prawa przedsiębiorców przed sądem

Aktualizacja: 12.11.2007

Prawo do merytorycznego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporu między firmami zostało ograniczone - twierdzi we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przedsiębiorca. »

Przewlekłe podziały gruntów wstrzymują inwestycje

Aktualizacja: 12.11.2007

Zmiany w procedurze podziału gruntów nie skróciły terminów oczekiwania na decyzje. Nadal brak decyzji podziałowej jest blokadą wielu inwestycji budowlanych. Zdaniem ekspertów przewlekłe procedury przyczyniają się także do wzrostu ceny ziemi. »

Nazwy podwykonawców są tajemnicą

Aktualizacja: 12.11.2007

Zamawiający nie może żądać podania nazw podwykonawców oraz informacji na temat ich procentowego udziału w całości zadania. »

Teraz w Polsce są naprawdę wielkie możliwości dla biznesu

Aktualizacja: 12.11.2007

By stać się milionerem, warto pomyśleć o budowaniu własnego biznesu. Prawie 80 proc. milionerów, którzy nie odziedziczyli swojego majątku, to właściciele prywatnych firm. »

Ceny paliw ogranicza mocny złoty

Aktualizacja: 12.11.2007

Z powodu drożejącej na świecie ropy nie będzie sezonowej obniżki cen paliw na polskich stacjach. W pierwszej kolejności wzrośnie cena oleju napędowego i benzyny, ceny LPG nie powinny się zmienić. Gdyby nie mocny złoty, na stacjach płacilibyśmy przynajmniej o kilkanaście groszy więcej. »

Uproszczone procedury budowlane

Aktualizacja: 09.11.2007

Projekt ustawy likwidujący pozwolenia na budowę dla małych obiektów, jak np. domy jednorodzinne, ponownie trafił wczoraj do laski marszałkowskiej. »

Stacje powinny być zamknięte

Aktualizacja: 09.11.2007

Nie wiadomo, czy w 12 dni świątecznych w roku pracować mogą osoby zatrudnione w cukierniach i piekarniach. W święta nie powinny pracować stacje paliw. »

Zakup żywności można ująć w kosztach

Aktualizacja: 09.11.2007

Wydatki firmy m.in. na alkohol i artykuły spożywcze są wydatkami ponoszonymi na reklamę, dlatego stanowią koszt uzyskania przychodów. »

Silny złoty oddala kolejne podwyżki stóp

Aktualizacja: 09.11.2007

Mimo że w tym roku stopy procentowe zostały już podniesione o 75 pkt bazowych, to wciąż nie widać skutków w gospodarce. Inwestorzy i kredytobiorcy muszą się jednak liczyć z kolejnymi podwyżkami, jeśli odwróciłby się trend na rynku walutowym. »

Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze z PFRON

Aktualizacja: 09.11.2007

W Poznaniu policja zatrzymała prezesa spółki, która wyłudziła z PFRON około 5 mln zł. Fundusz zyskał właśnie dodatkową możliwość kontrololi wydawania przekazywanych przez niego dotacji. »

Przepisy o zamówieniach publicznych blokują inwestycje partnerskie

Aktualizacja: 08.11.2007

Brak formularzy ogłoszeń uniemożliwia realizację inwestycji samorządów z przedsiębiorcami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK