| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Fundusze interesują się NewConnect

Aktualizacja: 07.09.2007

W pierwszym tygodniu istnienia rynku NewConnect obroty przewyższyły oczekiwania. Nowym rynkiem GPW zaczynają się interesować niektóre fundusze inwestycyjne. »

Spółki Skarbu Państwa zbudują stadiony

Aktualizacja: 07.09.2007

Dziś Sejm ma przyjąć ustawę o Euro 2012. Zgodnie z projektem inwestycje mają być przygotowane i zrealizowane przez spółki celowe Skarbu Państwa. »

Pracownicy firm dostaną akcje za darmo

Aktualizacja: 07.09.2007

Pracownicy i ich spadkobiercy otrzymają nieodpłatnie akcje spółki konsolidującej, gdy Skarb Państwa wniesie akcje spółki konsolidowanej na pokrycie kapitału zakładowego. »

Inicjatywa należy do wykonawców

Aktualizacja: 07.09.2007

Przedsiębiorca może, także bez zgody czy też inicjatywy zamawiającego, wydłużyć termin związania swoją ofertą. »

Tyle samo czasu dla ZUS i firm

Aktualizacja: 06.09.2007

Przedsiębiorcy będą mieli dziesięć lat na dochodzenie zwrotu nienależnie opłaconych składek do ZUS. Szansę na ich odzyskanie będą więc mieli nawet ci, którzy niepotrzebnie opłacili je na początku reformy emerytalnej. »

Zgłoszenia papierowe i elektroniczne

Aktualizacja: 06.09.2007

Od 31 sierpnia w Polsce funkcjonuje System Kontroli Eksportu. Zgłoszenie celne może mieć teraz formę dokumentu papierowego lub elektronicznego. »

Dla specjalnych stref ekonomicznych nie będzie limitów terytorialnych

Aktualizacja: 06.09.2007

Specjalne strefy ekonomiczne będą działać bez ograniczeń terytorialnych i uzyskają prawo zarządzania gruntami Agencji Nieruchomości Rolnych. »

Niższe opłaty za zatrudnianie cudzoziemców

Aktualizacja: 06.09.2007

Nawet do 50 zł zmniejszy się opłata za wniosek o zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca, którą musi ponieść pracodawca. »

W firmach wzrośnie zainteresowanie telepracą

Aktualizacja: 06.09.2007

Osoby zatrudnione na podstawie stosunku telepracy będą miały takie same prawa, jak inni pracownicy. Senat przyjął bez poprawek nowelizację kodeksu pracy, dotyczącą zatrudnienia w formie telepracy. »

Certyfikat rezydencji pozwala korzystać z ulg

Aktualizacja: 06.09.2007

Certyfikat rezydencji osoby prawnej pozwala skorzystać z preferencji i ulg podatkowych. Musi być jednak wystawiony przez administrację skarbową danego kraju. Musi też zawierać odpowiednie dane o podatniku. »

Nowe zasady księgowości dla firm

Aktualizacja: 05.09.2007

W przyszłym roku dla małych i średnich firm zostanie wydany standard rachunkowości. Niewykluczone, że zapadnie decyzja o wdrożeniu nowych zasad w krajach członkowskich UE od 2009 roku. W takim przypadku księgowi mieliby mało czasu na przygotowanie się do stosowania standardu. »

Zawieszenie firmy zamiast urlopu wychowawczego

Aktualizacja: 05.09.2007

Zamiast urlopu wychowawczego rząd zaproponował przedsiębiorcom możliwość zawieszenia działalności gospodarczej nawet na 36 miesięcy. »

Największymi optymistami są szefowie największych firm

Aktualizacja: 05.09.2007

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło całkiem nowe szanse przed polskimi przedsiębiorstwami i gospodarką. »

Urlopy macierzyńskie mają być dłuższe o osiem tygodni

Aktualizacja: 05.09.2007

Do Sejmu trafił już pakiet ustaw realizujący rządowy program polityki rodzinnej. Ma być przyjęty do końca tego tygodnia. Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy dotyczący rządowego programu polityki rodzinnej, przygotowany przez Joannę Kluzik-Rostkowską, minister pracy i polityki społecznej. Zawiera on nowelizację ośmiu ustaw. »

Samorządy rzemieślnicze

Aktualizacja: 05.09.2007

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Szajkowski

Konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »