| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Niższe opłaty za zatrudnianie cudzoziemców

Aktualizacja: 06.09.2007

Nawet do 50 zł zmniejszy się opłata za wniosek o zezwolenie na zatrudnienie cudzoziemca, którą musi ponieść pracodawca. »

W firmach wzrośnie zainteresowanie telepracą

Aktualizacja: 06.09.2007

Osoby zatrudnione na podstawie stosunku telepracy będą miały takie same prawa, jak inni pracownicy. Senat przyjął bez poprawek nowelizację kodeksu pracy, dotyczącą zatrudnienia w formie telepracy. »

Certyfikat rezydencji pozwala korzystać z ulg

Aktualizacja: 06.09.2007

Certyfikat rezydencji osoby prawnej pozwala skorzystać z preferencji i ulg podatkowych. Musi być jednak wystawiony przez administrację skarbową danego kraju. Musi też zawierać odpowiednie dane o podatniku. »

Nowe zasady księgowości dla firm

Aktualizacja: 05.09.2007

W przyszłym roku dla małych i średnich firm zostanie wydany standard rachunkowości. Niewykluczone, że zapadnie decyzja o wdrożeniu nowych zasad w krajach członkowskich UE od 2009 roku. W takim przypadku księgowi mieliby mało czasu na przygotowanie się do stosowania standardu. »

Zawieszenie firmy zamiast urlopu wychowawczego

Aktualizacja: 05.09.2007

Zamiast urlopu wychowawczego rząd zaproponował przedsiębiorcom możliwość zawieszenia działalności gospodarczej nawet na 36 miesięcy. »

Największymi optymistami są szefowie największych firm

Aktualizacja: 05.09.2007

Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej otworzyło całkiem nowe szanse przed polskimi przedsiębiorstwami i gospodarką. »

Urlopy macierzyńskie mają być dłuższe o osiem tygodni

Aktualizacja: 05.09.2007

Do Sejmu trafił już pakiet ustaw realizujący rządowy program polityki rodzinnej. Ma być przyjęty do końca tego tygodnia. Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy dotyczący rządowego programu polityki rodzinnej, przygotowany przez Joannę Kluzik-Rostkowską, minister pracy i polityki społecznej. Zawiera on nowelizację ośmiu ustaw. »

Samorządy rzemieślnicze

Aktualizacja: 05.09.2007

Zbycie przedsiębiorstwa bez podatku

Aktualizacja: 05.09.2007

Nie podlegają opodatkowaniu VAT transakcje zbycia przedsiębiorstwa, w tym np. sprzedaż, darowizna czy wniesienie go aportem do spółki prawa handlowego. »

We wrześniu na GPW pojawią się co najmniej cztery nowe spółki

Aktualizacja: 05.09.2007

Turystyka, informatyka i utylizacja - akcje spółek działających w tych branżach będą mogli kupić inwestorzy we wrześniowych ofertach publicznych. Pod względem wartości nie będą to jednak oferty imponujące. »

Spółki handlowe czeka gruntowna modernizacja

Aktualizacja: 04.09.2007

Zmiany, jakie zachodzą w europejskim prawie spółek, wymuszą gruntowną przebudowę naszego systemu prawa. Zatrzymanie tego procesu nie jest możliwe i nie ma znaczenia, że polski kodeks spółek handlowych został uchwalony dopiero kilka lat temu. »

Zawieszenie działalności firmy na trzy lata tylko dla rodziców

Aktualizacja: 04.09.2007

Rząd przyjmie dziś projekt ustawy realizujący program polityki rodzinnej. Prowadzący firmy i wychowujący dzieci będą mogli zawieszać prowadzenie działalności do trzech lat. Firmy nie będą opłacać składek do Funduszu Pracy za wybranych pracowników, zyskają też zachęty do zakładania przedszkoli. »

Fiskus musi skontrolować wszystkich wspólników spółki

Aktualizacja: 04.09.2007

Kontrola skarbowa w przypadku rozwiązania spółki cywilnej musi być prowadzona w obecności wszystkich wspólników. »

Zagraniczne wczasy też z dopłatą

Aktualizacja: 04.09.2007

Wczoraj w Senacie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. »

Spółce przysługuje zwrot nadpłaty podatku

Aktualizacja: 04.09.2007

Jeśli spółka występuje w roli podatnika podatku dochodowego i otrzymuje odsetki od obligacji przez pośrednika, to nie ma znaczenia, na czyj rachunek wpływały te odsetki. Na pośredniku nie ciążą bowiem obowiązki podatnika. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Madejski Sasiński Starowicz radcowie prawni

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »