| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Odsetki od nabywcy

Aktualizacja: 13.09.2007

Przedsiębiorca dostarczający kontrahentowi towar lub usługę powinien otrzymać zapłatę najpóźniej po 30 dniach. Gdy odbiorca terminu nie dotrzyma, jest zobowiązany dodatkowo do zapłaty odsetek. »

Spółka cywilna musi mieć REGON

Aktualizacja: 13.09.2007

Jeśli chcemy prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, musimy pamiętać, że do ewidencji każdy wspólnik wpisuje się oddzielnie, bo spółka cywilna nie ma osobowości prawnej. Jednak spółka taka jest podmiotem gospodarki narodowej. Może też być podatnikiem, co ma swoje odmienne skutki rejestracyjne. »

Senat poprawia przepisy ważne dla gospodarki

Aktualizacja: 13.09.2007

Ostateczne decyzje w sprawie przyjętych przez senackie komisje poprawek do ustaw gospodarczych zapadną w sobotę. Senat będzie dziś debatował nad istotnymi dla państwa ustawami. Jeszcze wczoraj komisje przyjmowały poprawki do niektórych przepisów. O ich losie zadecydują sobotnie głosowania. »

Rekomendacje ważne w dniu wydania

Aktualizacja: 13.09.2007

Im większy portfel, tym łatwiejszy dostęp do rekomendacji. Jednak tylko raporty renomowanych biur mają istotny wpływ na kursy ocenianych spółek. »

Praca na odległość tańsza o 30 proc.

Aktualizacja: 12.09.2007

Jeszcze w październiku mogą wejść w życie nowe przepisy dotyczące telepracy. Niektórzy telepracownicy wrócą do pracy na starych warunkach bez negatywnych konsekwencji. Wzrośnie liczba zatrudnionych matek wychowujących dzieci oraz osób niepełnosprawnych. »

Płaca minimalna wyższa o 190 zł

Aktualizacja: 12.09.2007

Ze 936 zł do 1126 zł wzrośnie od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie za pracę. »

Ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.09.2007

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające warunki udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. »

Trzeba wybrać biegłego

Aktualizacja: 12.09.2007

Firmy mają coraz mniej czasu na wybór biegłego rewidenta, który zbada sprawozdanie finansowe. Inwentaryzację można rozpocząć już z końcem września. »

Prywatni przedsiębiorcy stworzyli 1,2 mln nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 12.09.2007

W ostatnich dwóch latach w Polsce powstało 1,2 mln nowych miejsc pracy. Etaty powstają wyłącznie w sektorze prywatnym - głównie w usługach i przemyśle. Polska ma wciąż najniższy wskaźnik zatrudnienia w Unii Europejskiej. »

Trzeba wpłacić 5 proc. od wartości zaskarżenia

Aktualizacja: 12.09.2007

Pracodawca, który skarży orzeczenie sądu do kwoty niższej niż 50 tys. zł, obowiązany jest wnieść opłatę stosunkową obliczoną od wartości przedmiotu zaskarżenia. »

Rząd przyjął rozporządzenie w sprawie pomocy na restrukturyzację

Aktualizacja: 11.09.2007

Przedsiębiorcy działający na rynku dłużej niż trzy lata będą mogli skorzystać z ulg podatkowych w ramach pomocy na restrukturyzację. We wtorek rząd przyjął rozporządzenie w tej sprawie. »

Produkcja piwa z podatkiem

Aktualizacja: 11.09.2007

Podatnik zajmujący się produkcją piwa musi płacić akcyzę. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie wyrobu piwa, a nie podczas sprzedaży. »

Fundusze inwestycyjne na nowym rynku

Aktualizacja: 11.09.2007

Zbliżające się większe oferty na NewConnect mogą przełamać dystans, z jakim fundusze obserwują nowy rynek. »

Przedstawione zarzuty wiążą wykonawcę

Aktualizacja: 11.09.2007

Przedsiębiorca jest związany zarzutami sformułowanymi przy przystąpieniu do protestu. »

Od przyszłego roku podział nieruchomości będzie szybszy i łatwiejszy

Aktualizacja: 11.09.2007

Na decyzję o podziale nieruchomości inwestor będzie czekał maksymalnie miesiąc. Wójt nie będzie mógł zawiesić postępowania podziałowego na okres 12 miesięcy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Portal Skarbiec.Biz S.A.

Portal Skarbiec.Biz S.A. - największy w Polsce niezależny serwis o prawie, finansowaniu, gospodarce i rynku kapitałowym, który zachowuje pełną niezależność od banków, firm inwestycyjnych i instytucji kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »