| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Prowadzenie ksiąg będzie prostsze

Aktualizacja: 24.09.2007

Najmniejsze firmy mogą liczyć na uproszczenia w księgowości i sprawozdawczości. Zmiany takie zapowiada Komisja Europejska. »

Świadectwa zużycia energii już od 2009 roku

Aktualizacja: 14.09.2007

Wszystkie budynki sprzedawane lub wynajmowane będą musiały posiadać certyfikaty zużycia energii. Koszty ich sporządzenia mają ponosić właściciele i będą wahały się one od 500 zł do 1 tys. zł. »

Ustawa o Euro 2012 sprzeczna z dyrektywami

Aktualizacja: 14.09.2007

Niektóre rozwiązania przyjęte w ustawie o Euro 2012 są próbą wprowadzenia pełnej dowolności przy udzielaniu zamówień publicznych na budowę stadionów. »

Prezydent podpisał ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym

Aktualizacja: 13.09.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w środę ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta w czwartkowym komunikacie. Ustawa wprowadza zakaz stosowania nieuczciwych praktyk, tj. takich, które wprowadzają klientów w błąd. »

Przedsiębiorcy apelują o premiowanie firm ograniczających emisję CO2

Aktualizacja: 13.09.2007

Przedsiębiorcy apelują do rządu o takie rozwiązania prawne, które będą premiować firmy ograniczające emisję dwutlenku węgla - mówili podczas czwartkowej konferencji prasowej przedstawiciele Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan. »

Odsetki od nabywcy

Aktualizacja: 13.09.2007

Przedsiębiorca dostarczający kontrahentowi towar lub usługę powinien otrzymać zapłatę najpóźniej po 30 dniach. Gdy odbiorca terminu nie dotrzyma, jest zobowiązany dodatkowo do zapłaty odsetek. »

Spółka cywilna musi mieć REGON

Aktualizacja: 13.09.2007

Jeśli chcemy prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, musimy pamiętać, że do ewidencji każdy wspólnik wpisuje się oddzielnie, bo spółka cywilna nie ma osobowości prawnej. Jednak spółka taka jest podmiotem gospodarki narodowej. Może też być podatnikiem, co ma swoje odmienne skutki rejestracyjne. »

Senat poprawia przepisy ważne dla gospodarki

Aktualizacja: 13.09.2007

Ostateczne decyzje w sprawie przyjętych przez senackie komisje poprawek do ustaw gospodarczych zapadną w sobotę. Senat będzie dziś debatował nad istotnymi dla państwa ustawami. Jeszcze wczoraj komisje przyjmowały poprawki do niektórych przepisów. O ich losie zadecydują sobotnie głosowania. »

Rekomendacje ważne w dniu wydania

Aktualizacja: 13.09.2007

Im większy portfel, tym łatwiejszy dostęp do rekomendacji. Jednak tylko raporty renomowanych biur mają istotny wpływ na kursy ocenianych spółek. »

Praca na odległość tańsza o 30 proc.

Aktualizacja: 12.09.2007

Jeszcze w październiku mogą wejść w życie nowe przepisy dotyczące telepracy. Niektórzy telepracownicy wrócą do pracy na starych warunkach bez negatywnych konsekwencji. Wzrośnie liczba zatrudnionych matek wychowujących dzieci oraz osób niepełnosprawnych. »

Płaca minimalna wyższa o 190 zł

Aktualizacja: 12.09.2007

Ze 936 zł do 1126 zł wzrośnie od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie za pracę. »

Ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 12.09.2007

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie określające warunki udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na restrukturyzację. »

Trzeba wybrać biegłego

Aktualizacja: 12.09.2007

Firmy mają coraz mniej czasu na wybór biegłego rewidenta, który zbada sprawozdanie finansowe. Inwentaryzację można rozpocząć już z końcem września. »

Prywatni przedsiębiorcy stworzyli 1,2 mln nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 12.09.2007

W ostatnich dwóch latach w Polsce powstało 1,2 mln nowych miejsc pracy. Etaty powstają wyłącznie w sektorze prywatnym - głównie w usługach i przemyśle. Polska ma wciąż najniższy wskaźnik zatrudnienia w Unii Europejskiej. »

Trzeba wpłacić 5 proc. od wartości zaskarżenia

Aktualizacja: 12.09.2007

Pracodawca, który skarży orzeczenie sądu do kwoty niższej niż 50 tys. zł, obowiązany jest wnieść opłatę stosunkową obliczoną od wartości przedmiotu zaskarżenia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »