| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Łatwiejsze rozliczenia firm dzięki e-fakturom

Aktualizacja: 02.10.2007

Jest pierwszy wyrok sądu administracyjnego dotyczący korzystania przez firmy z e-faktur. By nie narazić się fiskusowi, wystarczy, by faktura zawierała elementy podane w VI Dyrektywie. Możliwa jest zmiana formatu dokumentu i korekta e-faktury wystawiona na papierze. »

Elastyczne zatrudnienie kłopotem dla firm

Aktualizacja: 02.10.2007

Firmom trudno jest elastycznie regulować czas pracy pracowników, bo przepisy są zbyt restrykcyjne. Więcej osób jest zatrudnionych na czarno, a problemy z podjęciem pracy mają np. matki wychowujące dzieci. Pracodawcy chcą wprowadzenia m.in. ruchomego czasu pracy. »

Od początku roku spółki pozyskały z ofert publicznych już 9,7 mld zł

Aktualizacja: 02.10.2007

W III kwartale 2007 r. łączna wartość akcji sprzedanych w publicznych ofertach spadła do 1,5 mld zł. Średnia wartość pierwszej publicznej oferty wyniosła 75,6 mln zł. »

Kwoty graniczne dla wyboru sposobu opodatkowania

Aktualizacja: 02.10.2007

Znamy już limity podatkowe na przyszły rok, decydujące o sposobach opodatkowania. Sprzedaż, która zwalnia z VAT, będzie wynosiła 50 tys. zł. Nie trzeba już zatem przeliczać limitu z euro na złote. Zmniejszyły się limity dla podatków dochodowych. »

Zastrzeżenia do akcji promocyjnych

Aktualizacja: 02.10.2007

Podczas kontroli w 112 placówkach handlowych co trzeci produkt objęty akcją promocyjną wzbudził zastrzeżenia Inspekcji Handlowej. »

Specjalne strefy ekonomiczne bez ograniczeń

Aktualizacja: 02.10.2007

Jacek Kościelniak, wiceszef Kancelarii Premiera poinformował, że Polska dąży do całkowitego zniesienia obowiązującego limitu, ograniczającego powiększanie obszaru specjalnych stref ekonomicznych. »

Niższy limit dla prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 01.10.2007

Jeżeli przychód w 2007 roku przekroczy 3 022 000 zł, to od przyszłego roku przedsiębiorca będzie musiał prowadzić księgi rachunkowe. »

Po leasing przedsiębiorcy mogą iść do internetu

Aktualizacja: 01.10.2007

Po serwisach aukcyjnych kredytów i produktów ubezpieczeniowych w internecie pojawiła się porównywarka ofert leasingowych. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 01.10.2007

 Dziś kolejna grupa podatników traci zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przez kasy fiskalne. Będą je musieli instalować - choć nie od razu - m.in. właściciele klubów fitness i solariów. »

Niewłaściwe oznakowanie wyrobów włókienniczych

Aktualizacja: 01.10.2007

Około 40 proc. wyrobów włókienniczych skontrolowanych przez Inspekcje Handlową na zlecenie UOKiK było niewłaściwie oznakowanych. »

Certyfikat będzie potrzebny

Aktualizacja: 01.10.2007

Będą nowe wzory certyfikatów kompetencji zawodowych w transporcie drogowym, które są niezbędne do prowadzenia firmy transportowej. »

Unijni producenci stali przeciwko importowi z Chin

Aktualizacja: 01.10.2007

Europejscy producenci stali zamierzają wezwać UE do wprowadzenie posunięć antydumpingowych wobec importu z Chin. »

Firmom brakuje pracowników

Aktualizacja: 28.09.2007

Brak rąk do pracy to główna bariera w rozwoju polskich firm - wynika z przedstawionego wczoraj raportu Banku Światowego. »

Niebezpieczne drewno wolno stosować tylko w instalacjach przemysłowych

Aktualizacja: 28.09.2007

Od niedzieli zmienią się ograniczenia i zakazy przy wprowadzaniu do obrotu związków arsenu oraz preparatów, które je zawierają. »

Preferencje dla spółek do 2010 roku

Aktualizacja: 28.09.2007

Spółki, które wystąpiły z wnioskiem o objęcie ich preferencjami podatkowymi przed zakwestionowaniem ich przez Komisję Europejską, powinny z nich skorzystać. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BlaBlaCar.pl

– wspólne przejazdy: oszczędności i ekologia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »