| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Procesy sądowe usprawiedliwiają nieużywanie znaku

Aktualizacja: 26.09.2007

Firma Astra z Poznania postąpiła rozsądnie i zgodnie z zasadami uczciwości kupieckiej, wstrzymując się z wejściem na rynek z marką Caffe Pele, gdy trwał spór o ten znak - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. »

Popyt w gospodarce nie słabnie, sprzedaż przyspiesza

Aktualizacja: 26.09.2007

Ponad 10-proc. wzrost płac w sierpniu przełożył się na 17,4-proc. wzrost sprzedaży detalicznej. Do końca roku 15-16-proc. dynamika jest niezagrożona. »

Rz: Taki sam CIT w całej Europie?

Aktualizacja: 25.09.2007

90 proc. polskich firm chce jednolitych zasad podatkowych, ale mówi "nie" takiej samej stawce w całej UE – pisze „Rzeczpospolita”. »

Będzie niższy VAT od darowanej żywności

Aktualizacja: 25.09.2007

Rozliczając VAT, będzie można uwzględnić wartość rynkową darowanej żywności. Do obniżenia podstawy opodatkowania konieczna będzie szczegółowa dokumentacja dostaw. Zdaniem ekspertów uchwalone przepisy mogą budzić wątpliwości interpretacyjne. »

Tańsze ubezpieczenia dla firm

Aktualizacja: 25.09.2007

Z większych polskich przedsiębiorstw tylko PKN Orlen ma swoje towarzystwo ubezpieczeniowe zarejestrowane w raju podatkowym. »

Wydatki na rekrutację mogą stanowić koszt uzyskania przychodu

Aktualizacja: 25.09.2007

Wydatki związane z rekrutacją pracowników mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodu, nawet jeśli ostatecznie nie zostaną oni zatrudnieni w firmie. »

Korzystna dla spółki informacja często staje się sygnałem do sprzedaży

Aktualizacja: 25.09.2007

Publikacja ważnej dla spółki informacji to świetny moment do sprzedaży akcji. Dlatego warto wcześniej szukać takich firm, które mogą czymś pozytywnym zaskoczyć inwestorów. Wczoraj rynek nagrodził tak posiadaczy Petrolinvestu. »

Kopię odwołania można przesłać pocztą

Aktualizacja: 25.09.2007

Dla skuteczności przekazania kopii odwołania nie jest konieczne, aby zamawiający mógł zapoznać się z jej treścią przed upływem terminu na wniesienie odwołania. »

Nie będzie podwyżki stóp procentowych we wrześniu

Aktualizacja: 25.09.2007

Zdecydowanie niższa od prognoz inflacja w sierpniu sprawiła, że ekonomiści przesunęli kolejną podwyżkę stóp dopiero na listopad. »

Kłopoty z e-fakturami

Aktualizacja: 24.09.2007

Pomimo istnienia już pewnej praktyki w posługiwaniu się fakturami elektronicznymi, wystawianie przez podatników tych dokumentów nadal stwarza pewne wątpliwości, utrudniając szersze wprowadzenie tego sposobu fakturowania. »

ZPChr muszą płacić za dozór

Aktualizacja: 24.09.2007

Zakłady pracy chronionej i zakłady aktywności zawodowej nie są zwolnione z opłat za dozór techniczny. »

Euro po 1,4 dol. niepokoi europejskich eksporterów

Aktualizacja: 24.09.2007

Kurs euro po raz pierwszy przekroczył psychologicznie istotny poziom 1,4 dol., powodując nasilenie obaw o eksport ze strefy euro. »

Dokumentacja finansowa pod nadzorem

Aktualizacja: 24.09.2007

Przedsiębiorstwa publiczne będą musiały informować nadzorujące je instytucje o szczegółach wykorzystania pomocy publicznej oraz powiązaniach organizacyjnych i finansowych. »

Nie trzeba mieć potwierdzenia, aby zmniejszyć podatek

Aktualizacja: 24.09.2007

Potwierdzenie odbioru faktury korygującej nie jest konieczne, aby pomniejszyć obrót i podstawę opodatkowania, a więc i podatek należny. »

Hossę na rynku ofert publicznych mamy za sobą

Aktualizacja: 24.09.2007

Ostatnie wydarzenia na rynku pierwotnym zdają się jednoznacznie świadczyć o tym, że szaleństwo zakupów akcji z nowych emisji się skończyło. Dla mnie to kolejny sygnał, że hossę mamy za sobą. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »