| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

PARP: pierwsze konkursy zaczynają się już w lutym

Aktualizacja: 17.12.2007

PARP może rozpocząć pierwsze konkursy na dotacje dla firm, bo resort rozwoju zakończył pracę nad rozporządzeniem o udzielaniu przez agencję pomocy publicznej. »

Urzędy pracy będą otwarte całą dobę

Aktualizacja: 17.12.2007

Rząd zapowiada, że wszyscy pracownicy pomocy społecznej i urzędów pracy zostaną przeszkoleni. Ma to pomóc firmom szukającym pracowników, a poszukującym pracy, znaleźć zatrudnienie. »

Nie wszystkie zakłady pracy chronionej korzystają ze zwolnień

Aktualizacja: 17.12.2007

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwalający kontynuować korzystanie ze zwolnień podatkowych zakładom pracy chronionej dotyczył tylko tych, które uzyskały status takiego zakładu na czas określony. »

Polskie firmy i samorządy dostaną od Szwajcarów ponad 1 mld zł

Aktualizacja: 17.12.2007

1 mld zł przeznaczyła Szwajcaria na dotacje m.in. dla polskich samorządów i przedsiębiorców. W czwartek zostanie podpisana umowa, która umożliwi nam dostęp do tych pieniędzy. »

Zmniejszy się liczba zezwoleń wymaganych przy budowie i użytkowaniu budynku

Aktualizacja: 17.12.2007

zmiana prawa - Inwestorzy nie będą ubiegać się o pozwolenie na budowę. Natomiast urzędnicy administracji nie będą sprawdzać, czy do budynku zostały doprowadzone potrzebne media. Pozwoli to na szybkie rozpoczynanie budów. »

Pracownik pod nadzorem kamer

Aktualizacja: 14.12.2007

Firmy monitorują komputery i poddają pracowników testom wariograficznym. Dwóch na trzech pracodawców sprawdza pocztę elektroniczną swoich podwładnych. Pracownika należy poinformować o metodach nadzoru jego pracy. »

Niższy kurs korzystny dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 14.12.2007

Zmiana prawa - Od nowego roku w zamówieniach publicznych kurs złotego w stosunku do euro będzie wynosił 3,8771, a nie jak dotychczas 4,3870. »

Podatek płaci wspólnik, a nie spółka

Aktualizacja: 14.12.2007

 Jednym ze sposobów opuszczenia spółki kapitałowej przez wspólnika jest nabycie od niego przez spółkę udziałów lub akcji własnych w celu ich umorzenia. Jaki skutek wywołuje umorzenie? »

Kontrahenta z Unii Europejskiej można łatwo zidentyfikować

Aktualizacja: 14.12.2007

Polski przedsiębiorca może zidentyfikować dla potrzeb VAT swojego wspólnotowego kontrahenta. W tym celu musi złożyć wniosek do biura wymiany informacji o VAT lub do urzędu skarbowego. »

Inflacja coraz bliżej 4 proc.

Aktualizacja: 14.12.2007

Wzrost cen w listopadzie okazał się wyższy od prognoz. Roczny wskaźnik inflacji wzrósł do 3,6 proc. z 3,0 proc. w październiku, a ekonomiści prognozują dalszy wzrost do 3,7-4,1 proc. w grudniu. »

Wraca dialog biznes - rząd

Aktualizacja: 13.12.2007

Dwuetapowe czyszczenie prawa z przepisów utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej i większa swoboda działania - to deklaracje złożone przez wicepremiera Waldemara Pawlaka na spotkaniu z przedsiębiorcami zorganizowanym przy udziale GP. »

Obowiązki przy przejściu z ryczałtu na księgę podatkową

Aktualizacja: 13.12.2007

Od 1 stycznia 2008 r. zmaleje limit przychodów obowiązujący dla ryczałtu. Przychody w 2007 roku ponad 565,2 tys. zł oznaczają utratę prawa do ryczałtu. Po utracie ryczałtu podatnik będzie musiał prowadzić księgę podatkową. »

Co czeka przedsiębiorców w 2008 roku

Aktualizacja: 13.12.2007

W 2008 roku zostanie znowelizowana ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Wszystkie formalności związane z rozpoczęciem działalności załatwimy w jednym okienku. »

Inspektorowi nie wystarczy legitymacja

Aktualizacja: 13.12.2007

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Krajowej Izbie Gospodarczej chcą likwidacji kontroli na podstawie legitymacji oraz ograniczenia czasu ich trwania. »

PFRON dopłaci do wyposażenia miejsc pracy

Aktualizacja: 13.12.2007

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże powiatom środki na zwrot kosztów zatrudnienia i wyposażenia miejsc pracy niepełnosprawnych »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RynekPierwotny.pl

Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK