| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pracodawca może prowadzić wstępne szkolenie

Aktualizacja: 26.11.2007

NOWE PRAWO Wszystkie osoby kończące szkolenie bhp otrzymają takie samo zaświadczenie potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności. »

Części zamienne za 1,5 mld zł bez kontroli

Aktualizacja: 26.11.2007

Sprzedający części na giełdach mogą zaoferować je taniej, bo nie płacą podatków. Klienci zostawiają im około 1,5 mld zł rocznie. Kupują też używane części, których montaż może zagrażać bezpieczeństwu. »

2,1 mld zł na reklamę w IV kwartale

Aktualizacja: 26.11.2007

Aż 4,5 mld zł wydały po trzech kwartałach firmy na reklamę w mediach. To o 14,7 proc. więcej niż rok temu. W ostatnim kwartale roku do mediów popłynie jeszcze 2,1 mld zł. »

Listopadowa podwyżka stóp jest wstępem do kolejnych

Aktualizacja: 26.11.2007

Jutro rozpoczyna się dwudniowe spotkanie Rady Polityki Pieniężnej, która prawdopodobnie podwyższy koszt pieniądza o 25 pkt bazowych. W I kw. 2008 r. czekają nas dwie podwyżki. »

Przedsiębiorcy: niższe podatki mogą oznaczać wyższe wpływy do budżetu

Aktualizacja: 23.11.2007

Niższe podatki mogą oznaczać wyższe wpływy do budżetu - powiedział prezes Polskiej Rady Biznesu Zbigniew Jakubas, odnosząc się do zapowiedzi z expose premiera Donalda Tuska o obniżaniu podatków i doprowadzeniu do zrównoważonego budżetu w ciągu kilku lat. »

Co miesiąc miliony złotych dla firm z zabezpieczeń kursowych

Aktualizacja: 23.11.2007

Umocnienie się złotego nie zaszkodziło większości dużych eksporterów z branży paliwowo-chemicznej. Takie firmy, jak Orlen, Ciech czy Lotos dzięki zabezpieczeniom zniwelowały efekt spadku kursów dolara i euro. »

Ochrona danych osobowych pracowników

Aktualizacja: 23.11.2007

Agencje ochrony przez niejasne przepisy są zmuszone żądać bezprawnie od pracowników zaświadczeń o niekaralności. Resort spraw wewnętrznych przygotował projekt ustawy, który uniemożliwi zatrudnianie tylko niektórych skazanych. Wiele firm bezpodstawnie żąda od pracowników informacji np. o wyznaniu lub planach rodzicielskich. »

VAT do zapłaty od złotówki

Aktualizacja: 23.11.2007

Osoby mieszkające za granicą, a prowadzące firmę w Polsce, płacą VAT w kraju. Nie obowiązuje w tym przypadku limit zwolnienia podmiotowego. Nawet przy obrocie 1-złotowym trzeba się zarejestrować oraz płacić podatek. »

Firmy doradcze muszą przekształcić się w domy maklerskie

Aktualizacja: 23.11.2007

Polska nie wprowadziła w życie unijnych przepisów o rynkach finansowych, które zwiększają ochronę klientów oraz porządkują rynek usług doradczych. »

Wysokie kary za nielegalny demontaż

Aktualizacja: 23.11.2007

Nawet pół miliona złotych kary będzie groziło za demontaż samochodu poza stacją, która jest do tego odpowiednio przygotowana. »

Aport oznacza konieczność korekty VAT

Aktualizacja: 23.11.2007

Jeśli spółka wnosi aportem do innej spółki środki trwałe, co do których miała prawo do całkowitego odliczenia VAT, musi skorygować podatek odliczony. »

Pracodawcy bezskutecznie poszukują niepełnosprawnych

Aktualizacja: 22.11.2007

Firmy mają coraz większe problemy ze znalezieniem niepełnosprawnych pracowników. To skutek m.in. zmian na rynku pracy i braku odpowiedniej aktywizacji zawodowej tych osób. »

NIP i REGON mogą zostać zastąpione jednym numerem

Aktualizacja: 22.11.2007

Likwidacja NIP i REGON zapowiadana przez Platformę Obywatelską będzie niemożliwa. Numery te są niezbędne przy prowadzeniu biznesu. Można jednak dwa numery zastąpić jednym. »

Więcej czasu na deklaracje

Aktualizacja: 22.11.2007

W tym miesiącu podatnicy mają więcej czasu na złożenie deklaracji VAT-7, VAT-8 i VAT-12. »

Aneks do umowy nie zastąpi pełnomocnictwa

Aktualizacja: 22.11.2007

Aneks do umowy spółki cywilnej nie może zastąpić pełnomocnictwa do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK