| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Podatek można płacić raz na kwartał

Aktualizacja: 29.11.2007

Z możliwości opłacania w 2008 roku PIT kwartalnie będą mogli skorzystać podatnicy opłacający podatek na zasadach ogólnych, u których przychód był nie większy niż 3,014 mln zł. »

Najpierw będą kontrole

Aktualizacja: 29.11.2007

Zanim firma otrzyma status upoważnionego podmiotu gospodarczego, organy celne dokładnie skontrolują jego funkcjonowanie. »

Zmniejszy się oprocentowanie kredytów i pożyczek

Aktualizacja: 29.11.2007

Nowe przepisy wprowadzają mniejsze oprocentowanie, wydłużony okres spłaty i korzystne terminy na złożenie wniosku w Banku Gospodarstwa Krajowego »

Dotacja z UE może ograniczać stosowanie telepracy

Aktualizacja: 29.11.2007

Jeśli firma będzie realizowała inwestycje za unijne pieniądze, to może mieć problemy z zatrudnianiem pracowników na zasadach telepracy. »

Za sprawą silnego złotego eksport maleje, import rośnie

Aktualizacja: 29.11.2007

Wskaźnik informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w listopadzie nie zmienił istotnie swojej wartości w stosunku do notowań sprzed miesiąca. Tendencja zmian wskazuje jednak na spowolnienie aktywności gospodarki w nadchodzących miesiącach. »

Od stycznia nowy certyfikat dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 28.11.2007

Od 1 stycznia 2008 roku przedsiębiorcy mogą ubiegać się o certyfikat tzw. upoważnionego podmiotu gospodarczego (AEO). Dotyczy to firm handlujących z zagranicą, które chcą skorzystać z uproszczonych procedur celnych. »

RPP podniosła wszystkie stopy proc. o 25 pb

Aktualizacja: 28.11.2007

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła wszystkie stopy procentowe o 25 pb i główna stopa NBP będzie na poziomie 5 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. »

Przedsiębiorcy dostali więcej o miliard złotych

Aktualizacja: 28.11.2007

Przedsiębiorcy otrzymali prawie 6 mld zł pomocy publicznej w 2006 roku. Najczęściej były to dotacje i ulgi podatkowe. »

Pracodawca zapłaci więcej za bezprawne zwolnienie

Aktualizacja: 28.11.2007

Pracownicy będą mogli dochodzić roszczeń wynikających z bezprawnego zwolnienia z pracy na podstawie przepisów kodeksu cywilnego. »

Należy zachować okres trwania umowy

Aktualizacja: 28.11.2007

Korzystający z przedmiotów leasingu często dążą do skrócenia pierwotnie ustalonego okresu trwania umowy. Jednak niektórym zmianom sprzeciwiają się przepisy podatkowe. »

Pakiet jest przychodem

Aktualizacja: 28.11.2007

Wartość pakietu medycznego otrzymanego przez pracownika od pracodawcy stanowi dla niego przychód ze stosunku pracy. O powstaniu przychodu decyduje otrzymanie pakietu, a nie skorzystanie z niego - wyjaśnił GP resort finansów. »

Klient może żądać unieważnienia umowy

Aktualizacja: 28.11.2007

Konsument będzie mógł sam wystąpić z powództwem przeciwko przedsiębiorcy, który dopuszcza się nieuczciwych praktyk rynkowych. »

Umowa AC może odnawiać się w nieskończoność

Aktualizacja: 28.11.2007

BRE Ubezpieczenia wprowadziło możliwość automatycznego odnawiania się umowy ubezpieczenia AC. To rozwiązanie korzystne dla klienta, pod warunkiem że nie chce zmienić ubezpieczyciela. »

Umowa jest ważna, nawet jeśli zarząd przekroczył swoje kompetencje

Aktualizacja: 27.11.2007

Przekroczenie kompetencji przez członków zarządu spółki albo spółdzielni przy podpisywaniu umowy nie oznacza jej bezwzględnej nieważności. Są one skuteczne, jeżeli następnie zostaną potwierdzone przez radę nadzorczą lub walne zgromadzenie. »

Najtańszy jest pracownik z internetowej sieci

Aktualizacja: 27.11.2007

Internetowa platforma Intauz umożliwia pracodawcom bezkosztową rekrutację pracowników, a szukającym pracy szybsze jej znalezienie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK