| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Specjalne strefy ekonomiczne bez ograniczeń

Aktualizacja: 02.10.2007

Jacek Kościelniak, wiceszef Kancelarii Premiera poinformował, że Polska dąży do całkowitego zniesienia obowiązującego limitu, ograniczającego powiększanie obszaru specjalnych stref ekonomicznych. »

Niższy limit dla prowadzenia ksiąg

Aktualizacja: 01.10.2007

Jeżeli przychód w 2007 roku przekroczy 3 022 000 zł, to od przyszłego roku przedsiębiorca będzie musiał prowadzić księgi rachunkowe. »

Po leasing przedsiębiorcy mogą iść do internetu

Aktualizacja: 01.10.2007

Po serwisach aukcyjnych kredytów i produktów ubezpieczeniowych w internecie pojawiła się porównywarka ofert leasingowych. »

Kasy fiskalne dla nowych grup podatników

Aktualizacja: 01.10.2007

 Dziś kolejna grupa podatników traci zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży przez kasy fiskalne. Będą je musieli instalować - choć nie od razu - m.in. właściciele klubów fitness i solariów. »

Niewłaściwe oznakowanie wyrobów włókienniczych

Aktualizacja: 01.10.2007

Około 40 proc. wyrobów włókienniczych skontrolowanych przez Inspekcje Handlową na zlecenie UOKiK było niewłaściwie oznakowanych. »

Certyfikat będzie potrzebny

Aktualizacja: 01.10.2007

Będą nowe wzory certyfikatów kompetencji zawodowych w transporcie drogowym, które są niezbędne do prowadzenia firmy transportowej. »

Unijni producenci stali przeciwko importowi z Chin

Aktualizacja: 01.10.2007

Europejscy producenci stali zamierzają wezwać UE do wprowadzenie posunięć antydumpingowych wobec importu z Chin. »

Firmom brakuje pracowników

Aktualizacja: 28.09.2007

Brak rąk do pracy to główna bariera w rozwoju polskich firm - wynika z przedstawionego wczoraj raportu Banku Światowego. »

Niebezpieczne drewno wolno stosować tylko w instalacjach przemysłowych

Aktualizacja: 28.09.2007

Od niedzieli zmienią się ograniczenia i zakazy przy wprowadzaniu do obrotu związków arsenu oraz preparatów, które je zawierają. »

Preferencje dla spółek do 2010 roku

Aktualizacja: 28.09.2007

Spółki, które wystąpiły z wnioskiem o objęcie ich preferencjami podatkowymi przed zakwestionowaniem ich przez Komisję Europejską, powinny z nich skorzystać. »

Polskim firmom łatwiej będzie zatrudniać cudzoziemców

Aktualizacja: 28.09.2007

Komisja Europejska wprowadzi zachęty do pracy w UE dla wysoko wykwalifikowanych pracowników z państw trzecich. Tylko 15 proc. imigrantów w UE posiada jakiekolwiek wykształcenie, a w USA 55 proc. imigrantów to specjaliści. Propozycje, KE, bez otwarcia rynku pracy przez wszystkie kraje UE, mogą dyskryminować obywateli nowej Unii, w tym Polski. »

Firmy wydały 1,7 mld zł na reklamę w telewizjach

Aktualizacja: 28.09.2007

Rynek reklamy telewizyjnej w III kwartale będzie większy o 16,7 proc. w skali roku. Najwięcej zarobi TVP, za nią będą TVN i Polsat. »

Wspólnik musi się rozliczyć z przejętego majątku

Aktualizacja: 28.09.2007

Jeżeli sąd stwierdzi, że w spółce składającej się z dwóch wspólników działania jednego przyczyniły się do jej rozwiązania, może przyznać drugiemu prawo do przejęcia majątku z obowiązkiem rozliczenia się ze wspólnikiem. »

Spowolnienie coraz bliżej

Aktualizacja: 28.09.2007

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury spadł we wrześniu po raz kolejny, tym razem o 0,7 pkt. Niemal pewny jest wolniejszy rozwój gospodarki w najbliższych miesiącach. Niepokoje na światowych rynkach finansowych mogą to pogłębić. »

Przedsiębiorca może samodzielnie wydłużyć termin związania ofertą przetargu

Aktualizacja: 27.09.2007

W zamówieniach publicznych to nie składający ofertę wyznacza, ile czasu czuje się nią związany, lecz zamawiający. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »