| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

1,5 mld zł może kosztować Dyrektywa REACH

Aktualizacja: 05.11.2007

Wprowadzenie unijnego systemu rejestracji substancji chemicznych może spowodować, że z polskiego rynku zniknie część małych, a nawet średnich firm chemicznych. Dla dużych koncernów oznacza to gorsze wyniki. »

Inflacja bliżej 3 proc.

Aktualizacja: 05.11.2007

Inflacja w ujęciu rocznym wzrosła w październiku do 2,6 proc. z 2,3 proc. we wrześniu. W grudniu sięgnie 3 proc. - oceniają ekonomiści. »

Warto sprecyzować umowy o premiach

Aktualizacja: 05.11.2007

Aby po 1 stycznia 2008 r. bez problemów rozliczać VAT z faktur dokumentujących premie pieniężne, warto już dziś zadbać o doprecyzowanie umów. Najbezpieczniejszym podatkowo sposobem jest rozliczanie premii tak jak rabatów. »

Pieniądze z UE: wciąż brak przepisów

Aktualizacja: 02.11.2007

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie MRR o udzielaniu pomocy inwestycyjnej w programach regionalnych. Z 22 przygotowanych programów pomocowych, wymagających notyfikacji w Komisji Europejskiej, uzgodniono dopiero 14. Pierwsze pieniądze dla przedsiębiorców już w listopadzie, ale większość środków najwcześniej w I kwartale 2008 r. »

Szybko maleje bezrobocie

Aktualizacja: 02.11.2007

W ostatnim roku w Polsce stopa bezrobocia zmniejszyła się najbardziej spośród wszystkich państw UE. »

Najwięcej pytań zgłaszają przedsiębiorcy

Aktualizacja: 02.11.2007

Przez półtora roku działania Krajowa Informacja Podatkowa udzieliła ponad 700 tys. odpowiedzi. Najwięcej problemów mają przedsiębiorcy. Aby usprawnić działanie KIP, jeszcze w tym roku zostanie ona poddana audytowi. »

W 2008 roku prąd zdrożeje co najmniej o 10 proc.

Aktualizacja: 02.11.2007

Urząd Regulacji Energetyki zwolni w listopadzie wszystkich sprzedawców energii z obowiązku przedkładania do zatwierdzenia taryf. Będzie to oznaczało uwolnienie cen energii i według ekspertów ich wzrost. »

Ryzyko wzrostu inflacji wciąż wysokie

Aktualizacja: 02.11.2007

Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła główną stopę NBP na poziomie 4,5 proc., ale podkreśla, że konsekwencją szybkiego wzrostu gospodarki może być wzrost inflacji. »

Wydatki można było zaliczyć w koszty firmy

Aktualizacja: 02.11.2007

Wydatki spółki na doradztwo prawne związane z podwyższeniem kapitału zakładowego są jej kosztami ogólnymi, a zatem mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. »

Nowe formularze dla firm

Aktualizacja: 31.10.2007

 Od dzisiaj zdecydowana większość płatników rozliczających się z ZUS musi składać nowe formularze ZUS IWA. »

Firmanctwo pozbawia prawa do odliczenia VAT

Aktualizacja: 31.10.2007

Konsekwencją stwierdzenia firmanctwa jest pozbawienie podatnika prawa do rozliczenia VAT - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. »

Podwykonawcy nie dostaną pieniędzy

Aktualizacja: 31.10.2007

Wartość pomocy publicznej nie powinna przekroczyć 50 proc. kosztów badań przemysłowych i 25 proc. kosztów prac rozwojowych. Przedsiębiorca w trudnej sytuacji ekonomicznej nie może wykorzystywać środków funduszu innowacyjności. »

Zezwolenie na działalność można zmodyfikować

Aktualizacja: 31.10.2007

Zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w specjalnej strefie ekonomicznej można, na wniosek przedsiębiorcy, zmienić. »

Jutro można kupić znicze i paliwo

Aktualizacja: 31.10.2007

Dzień Wszystkich Świętych będzie pierwszym wolnym świętem dla pracowników zatrudnionych w handlu. Klienci nie powinni mieć jednak problemów np. z zakupem zniczy i paliwa. »

Prezes ZUS o obniżce składki rentowej

Aktualizacja: 30.10.2007

Według prezesa ZUS Pawła Wypycha, jeżeli obniżka składki rentowej nie będzie obejmowała wszystkich, a tylko osoby z najniższymi zarobkami oraz wchodzących na rynek pracy - co proponuje PO - wówczas ZUS będzie potrzebował pół roku na przygotowanie nowej wersji programu Płatnik. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »