| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Mocny złoty to mniej dotacji

Aktualizacja: 07.11.2007

Umocnienie złotego spowodowało, że kwota dotacji z UE zmalała o 10 mld zł. Z mocnej waluty są też korzyści: Polska oszczędza na składce płaconej do unijnej kasy. Prognozy mówią, że złoty będzie jeszcze mocniejszy, rozwiązaniem może być przyjęcie euro. »

Ułatwienia przy odprawach celnych

Aktualizacja: 06.11.2007

Służba celna będzie regulować kontrolę na granicach w związku z wprowadzeniem we Wspólnocie instytucji upoważnionego przedsiębiorcy. »

Zgłoszenia wzoru można dokonać również przez internet

Aktualizacja: 06.11.2007

Urząd Patentowy odmówi udzielenia prawa z rejestracji, gdy zgłoszony wzór przemysłowy albo jego części nie mają cech nowości lub indywidualnego charakteru. »

Kopia protokołu będzie dostępna także dla firm

Aktualizacja: 06.11.2007

Zamawiający ma obowiązek umożliwienia sporządzenia kopii protokołu w siedzibie osoby, której powierzył przygotowanie przetargu. »

Co siódma stacja benzynowa działa bez koncesji

Aktualizacja: 06.11.2007

Nawet 1 tys. stacji paliw w Polsce może działać mimo braku ważnej koncesji, wynika z szacunków Urzędu Regulacji Energetyki, do których dotarła Gazeta Prawna. »

Producenci energii mogą wnioskować o zwrot akcyzy

Aktualizacja: 06.11.2007

Producenci energii elektrycznej, którzy nienależnie zapłacili akcyzę, mogą wnioskować o stwierdzenie nadpłaty podatku. To efekt niezgodności polskich przepisów z prawem UE. »

Najważniejsze koszty pracy, podatki i prawo pracy

Aktualizacja: 05.11.2007

Obniżka pozapłacowych kosztów pracy, uproszczenie prawa podatkowego oraz uelastycznienie prawa pracy to najważniejsze zmiany w prawie, których małe i średnie firmy oczekują od nowego rządu i parlamentu - poinformowała w poniedziałek ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan Małgorzata Krzysztoszek. »

Pieniądze na usługi doradcze

Aktualizacja: 05.11.2007

W ramach regionalnych programów operacyjnych mali i średni przedsiębiorcy otrzymają dodatkowe pieniądze na usługi doradcze. »

Będzie mniej kontroli

Aktualizacja: 05.11.2007

Trudniej będzie uzyskać pozwolenie na obrót towarami, ale dzięki temu będą rzadsze kontrole dla przedsiębiorców prowadzących skład celny. »

1,5 mld zł może kosztować Dyrektywa REACH

Aktualizacja: 05.11.2007

Wprowadzenie unijnego systemu rejestracji substancji chemicznych może spowodować, że z polskiego rynku zniknie część małych, a nawet średnich firm chemicznych. Dla dużych koncernów oznacza to gorsze wyniki. »

Inflacja bliżej 3 proc.

Aktualizacja: 05.11.2007

Inflacja w ujęciu rocznym wzrosła w październiku do 2,6 proc. z 2,3 proc. we wrześniu. W grudniu sięgnie 3 proc. - oceniają ekonomiści. »

Warto sprecyzować umowy o premiach

Aktualizacja: 05.11.2007

Aby po 1 stycznia 2008 r. bez problemów rozliczać VAT z faktur dokumentujących premie pieniężne, warto już dziś zadbać o doprecyzowanie umów. Najbezpieczniejszym podatkowo sposobem jest rozliczanie premii tak jak rabatów. »

Pieniądze z UE: wciąż brak przepisów

Aktualizacja: 02.11.2007

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie MRR o udzielaniu pomocy inwestycyjnej w programach regionalnych. Z 22 przygotowanych programów pomocowych, wymagających notyfikacji w Komisji Europejskiej, uzgodniono dopiero 14. Pierwsze pieniądze dla przedsiębiorców już w listopadzie, ale większość środków najwcześniej w I kwartale 2008 r. »

Szybko maleje bezrobocie

Aktualizacja: 02.11.2007

W ostatnim roku w Polsce stopa bezrobocia zmniejszyła się najbardziej spośród wszystkich państw UE. »

Najwięcej pytań zgłaszają przedsiębiorcy

Aktualizacja: 02.11.2007

Przez półtora roku działania Krajowa Informacja Podatkowa udzieliła ponad 700 tys. odpowiedzi. Najwięcej problemów mają przedsiębiorcy. Aby usprawnić działanie KIP, jeszcze w tym roku zostanie ona poddana audytowi. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Baccata Enterprise sp. z o.o.

Firma szkoleniowo-doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »