| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Za jedną podróbkę można stracić całą linię produkcyjną

Aktualizacja: 13.11.2007

Zmieniło się prawo własności przemysłowej. Czy zaostrzono sankcje i teraz za sprzedaż nawet tylko jednej sztuki towaru z podrobionym znakiem towarowym grożą sprzedawcy sankcje karne? »

mBank - reklama kredytu dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 13.11.2007

Kredyt na start w mBanku dostaną tylko osoby z pozytywną indywidualną historią kredytową. Uzyskanie 10 tys. zł jest mało realne. »

Kluczowe dla przedsiębiorstwa informacje należy chronić

Aktualizacja: 13.11.2007

Wykaz osób, które będą wykonywać zamówienie, wraz z informacjami o ich kwalifikacjach stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa. »

Inflacja coraz dalej od celu Rady Polityki Pieniężnej

Aktualizacja: 13.11.2007

Chociaż ekonomiści nie sądzą, żeby inflacja w październiku wzrosła aż do 3 proc., to dopuszczają możliwość inflacyjnej niespodzianki z uwagi na wzrost cen żywności. »

Ograniczono prawa przedsiębiorców przed sądem

Aktualizacja: 12.11.2007

Prawo do merytorycznego i sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporu między firmami zostało ograniczone - twierdzi we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego przedsiębiorca. »

Przewlekłe podziały gruntów wstrzymują inwestycje

Aktualizacja: 12.11.2007

Zmiany w procedurze podziału gruntów nie skróciły terminów oczekiwania na decyzje. Nadal brak decyzji podziałowej jest blokadą wielu inwestycji budowlanych. Zdaniem ekspertów przewlekłe procedury przyczyniają się także do wzrostu ceny ziemi. »

Nazwy podwykonawców są tajemnicą

Aktualizacja: 12.11.2007

Zamawiający nie może żądać podania nazw podwykonawców oraz informacji na temat ich procentowego udziału w całości zadania. »

Teraz w Polsce są naprawdę wielkie możliwości dla biznesu

Aktualizacja: 12.11.2007

By stać się milionerem, warto pomyśleć o budowaniu własnego biznesu. Prawie 80 proc. milionerów, którzy nie odziedziczyli swojego majątku, to właściciele prywatnych firm. »

Ceny paliw ogranicza mocny złoty

Aktualizacja: 12.11.2007

Z powodu drożejącej na świecie ropy nie będzie sezonowej obniżki cen paliw na polskich stacjach. W pierwszej kolejności wzrośnie cena oleju napędowego i benzyny, ceny LPG nie powinny się zmienić. Gdyby nie mocny złoty, na stacjach płacilibyśmy przynajmniej o kilkanaście groszy więcej. »

Uproszczone procedury budowlane

Aktualizacja: 09.11.2007

Projekt ustawy likwidujący pozwolenia na budowę dla małych obiektów, jak np. domy jednorodzinne, ponownie trafił wczoraj do laski marszałkowskiej. »

Stacje powinny być zamknięte

Aktualizacja: 09.11.2007

Nie wiadomo, czy w 12 dni świątecznych w roku pracować mogą osoby zatrudnione w cukierniach i piekarniach. W święta nie powinny pracować stacje paliw. »

Zakup żywności można ująć w kosztach

Aktualizacja: 09.11.2007

Wydatki firmy m.in. na alkohol i artykuły spożywcze są wydatkami ponoszonymi na reklamę, dlatego stanowią koszt uzyskania przychodów. »

Silny złoty oddala kolejne podwyżki stóp

Aktualizacja: 09.11.2007

Mimo że w tym roku stopy procentowe zostały już podniesione o 75 pkt bazowych, to wciąż nie widać skutków w gospodarce. Inwestorzy i kredytobiorcy muszą się jednak liczyć z kolejnymi podwyżkami, jeśli odwróciłby się trend na rynku walutowym. »

Oszuści wciąż wyłudzają pieniądze z PFRON

Aktualizacja: 09.11.2007

W Poznaniu policja zatrzymała prezesa spółki, która wyłudziła z PFRON około 5 mln zł. Fundusz zyskał właśnie dodatkową możliwość kontrololi wydawania przekazywanych przez niego dotacji. »

Przepisy o zamówieniach publicznych blokują inwestycje partnerskie

Aktualizacja: 08.11.2007

Brak formularzy ogłoszeń uniemożliwia realizację inwestycji samorządów z przedsiębiorcami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »