| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wysokość refundacji będzie równa finansowaniu

Aktualizacja: 28.01.2008

Refundacja opłaconych składek na ZUS niepełnosprawnych pracowników nie będzie niższa niż ich dotychczasowe finansowanie przez PFRON i budżet państwa. »

Producent odpowiada za bezpieczeństwo wyrobu

Aktualizacja: 25.01.2008

Nawet 100 tys. zł kary może zapłacić przedsiębiorca, który wiedząc, że korzystanie z wytworzonego przez niego produktu wiąże się z niebezpieczeństwem, nie powiadomił o tym odpowiednich władz. »

Pracowników nie można badać na wariografie

Aktualizacja: 25.01.2008

Zakres kontroli poczty elektronicznej pracowników powinien być uregulowany ustawowo. Pracodawca nie może żądać od podwładnych danych biometrycznych (np. odcisków palców) oraz poddawać ich badaniom na wykrywaczu kłamstw. Nawet, jeśli wyrażą na to zgodę. »

Mniej firm będzie musiało prowadzić pełną księgowość

Aktualizacja: 25.01.2008

Zwiększenie do 1,2 mln euro progu przychodów, obligującego do prowadzenia ksiąg rachunkowych, przewiduje złożony w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości. »

Nie zawsze podatek płaci sprzedający

Aktualizacja: 25.01.2008

Przekazanie udziałów przez wspólnika innej osobie stwarza obowiązek podatkowy tylko dla zbywającego, chyba że cena zakupu udziałów różni się od wartości rynkowej. »

Sprzedaż detaliczna w 2008 roku wzrośnie o 13 proc.

Aktualizacja: 25.01.2008

Ekonomiści uspokajają, że wolniejsza dynamika sprzedaży detalicznej z grudnia nie musi być początkiem trendu. W 2008 roku sprzedaż może zwiększyć się o kolejne 13 proc. po 16-proc. wzroście w 2007 roku. »

Co hamuje rozwój przedsiębiorczości

Aktualizacja: 24.01.2008

Brak możliwości zawieszania działalności, liczne kontrole w firmach, uznaniowość w wydawaniu koncesji oraz przewlekłość postępowania sądowego to najważniejsze bariery hamujące rozwój firm. »

Przedsiębiorcy będą mieli więcej czasu na przygotowanie i złożenie odwołań

Aktualizacja: 24.01.2008

Wydłużenie terminów na wnoszenie odwołań oraz wprowadzenie specjalnego okresu zawieszenia procedury przetargowej - przewiduje nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego. »

To nie pracodawcy powołują rady pracowników

Aktualizacja: 24.01.2008

Od marca w mniejszych firmach zatrudniających co najmniej 50 osób będą powstawać rady pracowników. Pracodawcy nie muszą wprawdzie występować z inicjatywą ich tworzenia, ale do 23 lipca 2008 r. muszą poinformować pracowników o prawie ich powoływania. »

Wyłączenie się z ubezpieczenia z datą wsteczną jest niemożliwe

Aktualizacja: 24.01.2008

Osoba prowadząca działalność gospodarczą nie może wyłączyć się z obowiązku przymusowego ubezpieczenia. »

W urzędach pracy powstaną portale internetowe i call center

Aktualizacja: 24.01.2008

We wszystkich urzędach pracy na Podlasiu bezrobotni mogą kontaktować się telefonicznie z konsultantem i zostawić ofertę zatrudnienia w portalu internetowym. Takie rozwiązanie ma zostać wprowadzone w całej Polsce. »

Zmiana opodatkowania usług finansowych

Aktualizacja: 24.01.2008

Dyrektywa 112 uniemożliwia firmom odliczanie VAT od usług finansowych i ubezpieczeniowych. Przepisy mają się zmienić za dwa lata. »

BCC: przedsiębiorcy nie wystraszyli się sytuacji na giełdzie

Aktualizacja: 23.01.2008

Zdecydowana większość (94 proc.) przedsiębiorców, którzy inwestują na giełdzie, nie sprzedawało swoich akcji w związku z załamaniem na giełdach - wynika z sondażu Business Centre Club (BCC). Tylko 6 proc. przedsiębiorców próbowało w ostatnich dniach sprzedawać posiadane akcje - poinformował BCC w środę. »

Nawet pięć lat więzienia będzie grozić za przyjęcie łapówki od konkurencji

Aktualizacja: 23.01.2008

Zatrudnionym na podstawie umów: zlecenia i o dzieło będzie grozić odpowiedzialność karna za działalność na szkodę przedsiębiorcy. Za nieuprawnione uzyskanie dostępu do informacji zapisanych na cudzym komputerze będzie można trafić do więzienia nawet na dwa lata. »

System podatkowy Unii nie jest ziemią obiecaną

Aktualizacja: 23.01.2008

Przedsiębiorcy uważają, że wspólnotowy system podatkowy jest lepszy niż polski. To mylne przekonanie. Poddanie się woli ustawodawcy unijnego nie doprowadzi polskich podatników do ziemi obiecanej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ASiW

Obsługa prawna i wsparcie przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK