| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Procedura uproszczona będzie nadal stosowana

Aktualizacja: 19.12.2007

Certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) nie będzie miał wpływu na stosowanie procedury uproszczonej. Status ten będzie też niezależny od instytucji agenta celnego. »

Zakład pracy uwzględni ulgę na dzieci

Aktualizacja: 19.12.2007

Podatnicy, którzy roczne obliczenie podatku powierzą płatnikowi, zachowają prawo do skorzystania z ulgi rodzinnej w wysokości 1145,08 zł na każde dziecko. »

Zarządzanie bhp w firmie

Aktualizacja: 19.12.2007

Każdego dnia w polskich przedsiębiorstwach ponad 260 osób ulega wypadkom przy pracy. Największy wpływ na zapewnienie bezpiecznych warunków pracy ma właściwe wdrożenie przepisów bhp, a nie dodatkowe wydatki pracodawcy na ten cel. »

Zamawiający może żądać dodatkowych informacji

Aktualizacja: 19.12.2007

Zamawiający ma obowiązek wezwać do uzupełnienia informacji, jeśli wykonawca złożył wadliwy dokument. »

Przymus notarialny utrudnia działanie firm

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Gospodarki chce ograniczyć konieczność notarialnego poświadczania niektórych czynności prawnych dokonywanych przez przedsiębiorców. »

Od 2 stycznia będą zbierane wnioski o refundację składek

Aktualizacja: 18.12.2007

Pracodawcy ubiegający się o dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych nie będą musieli ponownie rejestrować się w PFRON, aby otrzymać refundację ich składek na ZUS. »

Pracownik w święta nie może być zleceniobiorcą

Aktualizacja: 18.12.2007

Właściciele placówek handlowych nie mogą w święta zatrudniać na podstawie umowy cywilnoprawnej pracowników, z którymi łączy ich umowa o pracę. »

Przepisy nie motywują do zbierania odpadów

Aktualizacja: 18.12.2007

Wymagania, które od 1 stycznia będą mieli np. producenci sprzętu RTV i AGD, mogą być niewykonalne. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak wykazać przeprowadzony recykling. »

Wzrost płac jest najwyższy od sierpnia 2000 roku

Aktualizacja: 18.12.2007

W listopadzie płace w przedsiębiorstwach były o 12 proc. wyższe niż przed rokiem. RPP ma świadomość jak szybko rosną płace, ale w grudniu nie podniesie stóp. »

Śląsk najbardziej atrakcyjny dla inwestorów

Aktualizacja: 18.12.2007

Województwo śląskie jest najbardziej atrakcyjnym polskim regionem dla inwestorów. Tuż za nim plasują się Dolny Śląsk i Mazowsze. Zestawienie zamykają regiony z Polski wschodniej. »

Firmy łamią zakaz pracy w handlu w święta

Aktualizacja: 17.12.2007

Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie oceniać, czy praca w święta na stacjach paliw jest nielegalna. Inspektorzy pomogą skierować sprawę do sądu pracownikom stacji, którzy złożą skargę do PIP. »

PARP: pierwsze konkursy zaczynają się już w lutym

Aktualizacja: 17.12.2007

PARP może rozpocząć pierwsze konkursy na dotacje dla firm, bo resort rozwoju zakończył pracę nad rozporządzeniem o udzielaniu przez agencję pomocy publicznej. »

Urzędy pracy będą otwarte całą dobę

Aktualizacja: 17.12.2007

Rząd zapowiada, że wszyscy pracownicy pomocy społecznej i urzędów pracy zostaną przeszkoleni. Ma to pomóc firmom szukającym pracowników, a poszukującym pracy, znaleźć zatrudnienie. »

Nie wszystkie zakłady pracy chronionej korzystają ze zwolnień

Aktualizacja: 17.12.2007

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwalający kontynuować korzystanie ze zwolnień podatkowych zakładom pracy chronionej dotyczył tylko tych, które uzyskały status takiego zakładu na czas określony. »

Polskie firmy i samorządy dostaną od Szwajcarów ponad 1 mld zł

Aktualizacja: 17.12.2007

1 mld zł przeznaczyła Szwajcaria na dotacje m.in. dla polskich samorządów i przedsiębiorców. W czwartek zostanie podpisana umowa, która umożliwi nam dostęp do tych pieniędzy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »