| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pracownik w święta nie może być zleceniobiorcą

Aktualizacja: 18.12.2007

Właściciele placówek handlowych nie mogą w święta zatrudniać na podstawie umowy cywilnoprawnej pracowników, z którymi łączy ich umowa o pracę. »

Przepisy nie motywują do zbierania odpadów

Aktualizacja: 18.12.2007

Wymagania, które od 1 stycznia będą mieli np. producenci sprzętu RTV i AGD, mogą być niewykonalne. Przedsiębiorcy nie wiedzą, jak wykazać przeprowadzony recykling. »

Wzrost płac jest najwyższy od sierpnia 2000 roku

Aktualizacja: 18.12.2007

W listopadzie płace w przedsiębiorstwach były o 12 proc. wyższe niż przed rokiem. RPP ma świadomość jak szybko rosną płace, ale w grudniu nie podniesie stóp. »

Śląsk najbardziej atrakcyjny dla inwestorów

Aktualizacja: 18.12.2007

Województwo śląskie jest najbardziej atrakcyjnym polskim regionem dla inwestorów. Tuż za nim plasują się Dolny Śląsk i Mazowsze. Zestawienie zamykają regiony z Polski wschodniej. »

Firmy łamią zakaz pracy w handlu w święta

Aktualizacja: 17.12.2007

Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie oceniać, czy praca w święta na stacjach paliw jest nielegalna. Inspektorzy pomogą skierować sprawę do sądu pracownikom stacji, którzy złożą skargę do PIP. »

PARP: pierwsze konkursy zaczynają się już w lutym

Aktualizacja: 17.12.2007

PARP może rozpocząć pierwsze konkursy na dotacje dla firm, bo resort rozwoju zakończył pracę nad rozporządzeniem o udzielaniu przez agencję pomocy publicznej. »

Urzędy pracy będą otwarte całą dobę

Aktualizacja: 17.12.2007

Rząd zapowiada, że wszyscy pracownicy pomocy społecznej i urzędów pracy zostaną przeszkoleni. Ma to pomóc firmom szukającym pracowników, a poszukującym pracy, znaleźć zatrudnienie. »

Nie wszystkie zakłady pracy chronionej korzystają ze zwolnień

Aktualizacja: 17.12.2007

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego pozwalający kontynuować korzystanie ze zwolnień podatkowych zakładom pracy chronionej dotyczył tylko tych, które uzyskały status takiego zakładu na czas określony. »

Polskie firmy i samorządy dostaną od Szwajcarów ponad 1 mld zł

Aktualizacja: 17.12.2007

1 mld zł przeznaczyła Szwajcaria na dotacje m.in. dla polskich samorządów i przedsiębiorców. W czwartek zostanie podpisana umowa, która umożliwi nam dostęp do tych pieniędzy. »

Zmniejszy się liczba zezwoleń wymaganych przy budowie i użytkowaniu budynku

Aktualizacja: 17.12.2007

zmiana prawa - Inwestorzy nie będą ubiegać się o pozwolenie na budowę. Natomiast urzędnicy administracji nie będą sprawdzać, czy do budynku zostały doprowadzone potrzebne media. Pozwoli to na szybkie rozpoczynanie budów. »

Pracownik pod nadzorem kamer

Aktualizacja: 14.12.2007

Firmy monitorują komputery i poddają pracowników testom wariograficznym. Dwóch na trzech pracodawców sprawdza pocztę elektroniczną swoich podwładnych. Pracownika należy poinformować o metodach nadzoru jego pracy. »

Niższy kurs korzystny dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 14.12.2007

Zmiana prawa - Od nowego roku w zamówieniach publicznych kurs złotego w stosunku do euro będzie wynosił 3,8771, a nie jak dotychczas 4,3870. »

Podatek płaci wspólnik, a nie spółka

Aktualizacja: 14.12.2007

 Jednym ze sposobów opuszczenia spółki kapitałowej przez wspólnika jest nabycie od niego przez spółkę udziałów lub akcji własnych w celu ich umorzenia. Jaki skutek wywołuje umorzenie? »

Kontrahenta z Unii Europejskiej można łatwo zidentyfikować

Aktualizacja: 14.12.2007

Polski przedsiębiorca może zidentyfikować dla potrzeb VAT swojego wspólnotowego kontrahenta. W tym celu musi złożyć wniosek do biura wymiany informacji o VAT lub do urzędu skarbowego. »

Inflacja coraz bliżej 4 proc.

Aktualizacja: 14.12.2007

Wzrost cen w listopadzie okazał się wyższy od prognoz. Roczny wskaźnik inflacji wzrósł do 3,6 proc. z 3,0 proc. w październiku, a ekonomiści prognozują dalszy wzrost do 3,7-4,1 proc. w grudniu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sienkiewicz, Jaroszewski, Zamroch – Radcowie Prawni Spółka Partnerska

Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców, jak również pomoc dla klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »