| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Dofinansowania udziela starosta

Aktualizacja: 29.02.2008

Umowy z niepełnosprawnymi o dotacje np. do założenia własnej firmy powinny zawierać starostwa, a nie urzędy pracy. »

Za odmowę zwrotu VAT podatnikowi należy się odszkodowanie

Aktualizacja: 29.02.2008

Jeżeli na skutek wydania decyzji w VAT, którą uznano za bezprawną, doszło do zadłużenia podatnika, to powstała szkoda. Może więc on ubiegać się o odszkodowanie od Skarbu Państwa. »

Etykieta wyrobu musi być zgodna z prawdą

Aktualizacja: 29.02.2008

W razie kolizji między Polską Normą a bezpieczeństwem produktu pierwszeństwo ma bezpieczeństwo, a nie metodyka badania towaru. »

PARP wesprze innowacyjność

Aktualizacja: 28.02.2008

Wsparcie finansowe Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie dostępne dla większej liczby przedsiębiorców i instytucji. »

Rosną koszty działania firm

Aktualizacja: 28.02.2008

Wskaźnik informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce spadł ponownie o 0,6 pkt. Perspektywy wzrostu gospodarczego pogarszają się już od ponad sześciu miesięcy. »

2 mld euro dla firm na szkolenia pracowników

Aktualizacja: 28.02.2008

Ponad 500 tys. pracowników będzie mogło skorzystać ze szkoleń dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Unijne dotacje pokryją od 35 do 80 proc. ponoszonych przez firmy kosztów. »

Krótszy okres ochrony przed emeryturą

Aktualizacja: 28.02.2008

Pracodawcy uważają, że skrócenie z czterech do dwóch lat okresu ochronnego pracowników w wieku przedemerytalnym będzie zachęcać do ich zatrudniania. »

VAT: powrót do zwolnienia po roku

Aktualizacja: 28.02.2008

Jest już gotowy ministerialny projekt zmian w ustawie o VAT. Powrót do zwolnienia VAT będzie możliwy po roku, a nie jak dziś po trzech latach. Zostanie także zniesiona kaucja gwarancyjna i sankcyjny 30-proc. podatek. »

Koncesje ułatwią inwestycje

Aktualizacja: 28.02.2008

Resort infrastruktury ma już gotowy projekt ustawy o koncesjach na roboty budowlane oraz usługi. Wkrótce ma on trafić do uzgodnień międzyresortowych. »

Nadal 3 proc. na produkty spożywcze

Aktualizacja: 28.02.2008

Stosowanie obniżonej 3-proc. stawki VAT dla produktów spożywczych zostanie przedłużone do końca 2010 roku. »

Wczorajsza podwyżka stóp nie jest ostatnia

Aktualizacja: 28.02.2008

RPP nie czekała do marca i wczoraj podwyższyła stopy o 0,25 pkt proc. W 2008 roku możliwe są jeszcze przynajmniej jedna, dwie podwyżki. »

Firmy stworzyły ponad 2 mln miejsc pracy

Aktualizacja: 27.02.2008

W Polsce pracuje obecnie prawie 15,6 mln osób i jest to najlepszy wynik od 1989 roku. Od momentu przystąpienia Polski do UE firmy stworzyły prawie 2,1 mln nowych miejsc pracy. Po raz pierwszy od dziewięciu lat zmniejszyła się liczba osób pracujących na podstawie umów na czas określony. »

Wyniki firm są lepsze, ale jakość spada

Aktualizacja: 27.02.2008

Ponad 14 tys. skarg konsumentów dotarło w ciągu roku do inspekcji handlowej. Prywatna służba zdrowia i inne firmy, które stawiają na masowość usług, są przeciążone. Jedyna recepta na te problemy to zmiana usługodawcy - radzą eksperci. »

Pracujący uczniowie wybiorą rady pracowników

Aktualizacja: 27.02.2008

Pracownicy młodociani będą wliczani do liczby zatrudnionych, od której zależy, czy w danej firmie może powstać rada pracowników. »

Używanie części nieruchomości nie uprawnia do niższego podatku

Aktualizacja: 27.02.2008

Fakt, że część powierzchni budynku nie jest wykorzystywana do działalności gospodarczej, nie daje prawa do niższej stawki podatku od nieruchomości. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

autosalon24.pl

Autosalon24.pl powstał w powstał w 2010 roku i jest portalem zarządzanym przez spółkę Autodirect SA. Zadaniem jakie sobie postawiono, było stworzenie pierwszego, polskiego portalu motoryzacyjnego umożliwiającego uzyskanie informacji, porady w wyborze oraz wsparcia w negocjowaniu najkorzystniejszych warunków zakupu, wymarzonego, nowego samochodu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK