| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dostęp do kont bankowych możliwy tylko za zgodą sądu

Aktualizacja: 12.05.2008

 • Czy zmiana przepisów prawa bankowego, która umożliwi dostęp prokuratorów do firmowych kont bankowych osób prowadzących działalność gospodarczą, narusza swobody obywatelskie? »

Cudzoziemcom łatwiej będzie pracować na terenie całej Polski

Aktualizacja: 11.05.2008

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca będzie obowiązywało na terenie całej Polski. Zatrudniające ich firmy będą miały mniej biurokratycznych obowiązków. »

Coraz więcej sporów zbiorowych

Aktualizacja: 11.05.2008

W 2007 roku liczba sporów zbiorowych wzrosła prawie pięciokrotnie. Strony konfliktu często nie przestrzegają przepisów dotyczących ich rozwiązywania. »

Jest szansa na rozwój winnic w Polsce

Aktualizacja: 11.05.2008

Projekt nowej ustawy o podatku akcyzowym zakłada ułatwienia dla małych winiarni. Producenci wytwarzający nie więcej niż 1000 hl wina rocznie nie będą musieli działać w składach podatkowych. Winiarze oczekiwali tej zmiany od wielu lat, a eksperci pochwalają te propozycje resortu finansów. »

Województwo małopolskie przyspiesza start dotacji z UE

Aktualizacja: 11.05.2008

Do podziału z unijnych dotacji w Małopolsce będzie w tym roku ok. 24 mln euro, a wsparcie może wynieść maksymalnie 40 proc. kosztów inwestycji. »

Co szósty pracodawca nie wypłaca ekwiwalentu za urlop

Aktualizacja: 09.05.2008

Firmy wciąż naruszają prawo pracowników do odpoczynku, choć liczba naruszeń nie wzrasta. »

Senat o radach pracowników

Aktualizacja: 09.05.2008

  Pracownicy młodociani będą wliczani do liczby wszystkich osób zatrudnionych w firmach i wezmą udział w powoływaniu rady pracowników. »

Firma nie zawsze płaci za nadgodziny

Aktualizacja: 09.05.2008

Żeby stwierdzić, że porozumienie między związkami a pracodawcą jest niezgodne z kodeksem pracy i niekorzystne dla pracowników, trzeba wskazać konkretne przepisy, które zostały naruszone. »

Fiskus będzie zwracać nadpłacony podatek

Aktualizacja: 09.05.2008

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy regulującej zasady zwrotu nadpłaty akcyzy na samochody osobowe. »

Produkty uboczne są problemem biopaliw

Aktualizacja: 09.05.2008

Wytwórcy biopaliw nie wiedzą, co zrobić z gliceryną, która powstaje w procesie produkcji. Przetworzyć - odpowiadają eksperci. »

Firma może zwolnić pracownika, wobec którego toczy się postępowanie karne

Aktualizacja: 07.05.2008

Firma może wypowiedzieć umowę o pracę z powodu utraty zaufania do pracownika, jeśli wszczęto wobec niego postępowanie karne. Jest to uzasadnione, nawet jeśli później pracownika uniewinniono. »

Przepisy hamują rozwój e-faktur

Aktualizacja: 07.05.2008

Przepisy przewidujące stosowanie tylko niektórych nośników technologicznych przy sporządzaniu e-faktur są podstawową barierą hamującą upowszechnianie elektronicznego fakturowania. »

Sprawozdania spółek muszą być dostępne

Aktualizacja: 07.05.2008

Sprawozdanie finansowe musi być udostępnione najpóźniej 15 dni przed zgromadzeniem wspólników lub walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. »

Sytuacja na świecie nie skłania do dalszych podwyżek stóp

Aktualizacja: 07.05.2008

Powodem braku podwyżki stóp w kwietniu były m.in. słabe dane z gospodarki. Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to prawdopodobnie nie byłoby już potrzebne dalsze podnoszenie stóp procentowych. »

Mniej praw dla związków

Aktualizacja: 06.05.2008

Pracodawcy przedstawią jutro w Komisji Trójstronnej własne propozycje zmian w sposobie rozwiązywania sporów zbiorowych. Strajkujący pracownicy nie będą mogli okupować przedsiębiorstw, blokować bram, dróg, urządzeń i firmowych budynków. Związki zawodowe, choć uznają zasadność zmian, nie zgadzają się na drastyczne ograniczanie ich roli. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jagoda Szymańska

projektant wnętrz, INNE MEBLE

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK