| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Przewoźnicy nie chcą ponosić większych kosztów

Aktualizacja: 06.05.2008

Od lipca 80 proc. ciężarówek może zacząć jeździć drogami krajowymi, zamiast płacić za autostrady. Ponad 700 mln zł pochłonie remont dróg, które zniszczą TIR-y wycofujące się z autostrad. Resort transportu chce wprowadzić opłaty za przejazd drogami krajowymi - ciężarówki zapłacą nawet 2,5 zł/km. »

Sprzęt i pracowników będzie można wypożyczyć

Aktualizacja: 06.05.2008

Firma mimo braku potencjału kadrowego lub technicznego będzie mogła ubiegać się o kontrakt publiczny. Warunkiem ma być złożenie odpowiedniego zobowiązania innego przedsiębiorcy do udzielenia jej wsparcia. »

Najem biur droższy nawet o 15 proc.

Aktualizacja: 06.05.2008

Na rynku wynajmu biur ceny nadal będą rosły, chociaż zaczęły już spadać na rynku mieszkaniowym. Szukając oszczędności, wiele firm decyduje się przenieść swoją siedzibę z centrum na obrzeża miast. Czynsze w centrum Warszawy są tak wysokie, że już nie powinny rosnąć. »

Już po 30 dniach od zgłoszenia inwestor rozpocznie budowę

Aktualizacja: 06.05.2008

Ministerstwo Infrastruktury chce zlikwidować pozwolenia na budowę i użytkowanie budynków. Rozpoczęcie inwestycji będzie możliwe po uzyskaniu zgody urbanistycznej. »

Inflacja przyspieszy w maju

Aktualizacja: 06.05.2008

W najbliższych miesiącach inflacja wzrośnie, a tempo wzrostu cen zwolni dopiero jesienią. Według MF w kwietniu inflacja wyniosła 4,1 proc., czyli tyle samo co w marcu. »

PIP sprawdzi budowy związane z Euro 2012

Aktualizacja: 06.05.2008

Państwowa Inspekcja Pracy będzie szczegółowo kontrolować inwestycje budowlane związane z organizacją Euro 2012. Najczęściej sprawdzane będzie przestrzeganie zasad bhp oraz legalność zatrudnienia. »

Firmy powinny zacząć uważniej udzielać kredytu kupieckiego

Aktualizacja: 05.05.2008

W budowlance, branży mięsnej, meblowej i spożywczej najdłuższe terminy płatności. Rośnie ryzyko upadłości firm deweloperskich, które prowadzą zbyt wiele projektów. Najbezpieczniejsze dla kontrahentów sektory to IT, RTV i elektryczny. »

Od środy można upomnieć się w ZUS o kilkadziesiąt tys. zł

Aktualizacja: 05.05.2008

Firmy i ubezpieczeni zyskają prawo do upominania się w ZUS o składki nadpłacone nawet w 1999 roku. Wybrani ubezpieczeni, którzy pracowali w już nieistniejących firmach, mają rok na uruchomienie procedury zwrotu. Firmy otrzymają zwrot nadpłaty w gotówce lub jako zaliczenie bieżących płatności. »

Dyżur będzie czasem pracy

Aktualizacja: 04.05.2008

Pozostawanie w gotowości do pracy w trakcie dyżuru pełnionego w miejscu zatrudnienia będzie wliczane do czasu pracy. »

Organ może odmówić umorzenia zaległości

Aktualizacja: 04.05.2008

Przedsiębiorca, rozpoczynając działalność, bierze na siebie ryzyko jej prowadzenia i nie może go przerzucić na organy podatkowe, żądając umorzenia zaległości w podatku. »

Wydruki zamówień trzeba udostępnić na żądanie

Aktualizacja: 04.05.2008

Aby założyć aptekę internetową, przedsiębiorca musi znaleźć farmaceutę z dwuletnim stażem, który będzie odpowiadał za sprzedaż wysyłkową leków. »

Sądy i Policja będą mogły poznać dane przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.05.2008

Zasada tajemnicy bankowej nie będzie już przeszkodą w ściganiu użytkowników skredytowanych i wyleasingowanych pojazdów, którzy popełniają wykroczenia. »

Minima kapitałowe w spółkach nie powinny być tak drastycznie obniżone

Aktualizacja: 01.05.2008

Jeżeli ustawodawca zdecydowałby się na wprowadzenie do naszego prawa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez kapitału zakładowego, powinien określić jednocześnie test płynności, czyli zasady wypłat zysku i innych świadczeń spółki. »

100 mln zł dla nowoczesnych początkujących firm

Aktualizacja: 01.05.2008

Po pieniądze na biznes do funduszy zalążkowych zgłaszają się i 21-letni studenci, i 60-letni profesorowie. Na ciekawe projekty fundusze mają jeszcze kilkadziesiąt milionów złotych. »

Podział spółki kapitałowej bez podatku

Aktualizacja: 01.05.2008

Podział oraz przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową nie będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Janusz

Asesor Komorniczy, specjalista z zakresu postępowania egzekucyjnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK