| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Dłuższy czas pracy może zmniejszyć wydajność pracowników

Aktualizacja: 10.06.2008

Polsce potrzebne jest wydłużenie tygodniowej normy czasu pracy z 48 do 65 godzin. Nie można jednak zobowiązać pracownika, aby bezterminowo pracował tygodniowo dłużej niż dotychczas. »

Firmy transportowe protestują przeciw zniesieniu winiet

Aktualizacja: 10.06.2008

Przewoźnicy drogowi protestują przeciwko zniesieniu opłat ryczałtowych za korzystanie z dróg oraz chcą tańszego paliwa. Brak realizacji ich postulatów spowoduje skierowanie TIR-ów na drogi lokalne, gdzie nie będą musieli płacić za przejazd. »

Wydatki na emisję akcji zalicza się do kosztów

Aktualizacja: 10.06.2008

Firma, która wchodzi na Giełdę, może wydatki związane z emisją akcji zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Zysk firm wchodzących na Giełdę jest więc podwójny: ekonomiczny i podatkowy. »

Kasy dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.06.2008

Od 1 listopada kasy fiskalne będą musieli stosować sprzedawcy papierosów i alkoholu. Tak wynika z projektu nowego rozporządzenia opublikowanego przez resort finansów. »

Firmy nieuczciwie chcą zarobić na UE

Aktualizacja: 10.06.2008

PARP ostrzega przed firmami, które wykorzystują wizerunek agencji, zachęcając do skorzystania z usług w zakresie funduszy unijnych. »

1,2 mln małych firm chcą przejąć od TP inni operatorzy

Aktualizacja: 10.06.2008

Wzrost gospodarczy sprawia, że małe i średnie firmy śmielej sięgają po nowe usługi telekomunikacyjne, także te zarezerwowane dotąd dla większych firm. »

Co trzecia firma zatrudni nowych pracowników

Aktualizacja: 09.06.2008

32 proc. pracodawców zamierza w najbliższym kwartale zatrudniać nowych pracowników - wynika z najnowszego badania Manpower Barometr Perspektyw Zatrudnienia. »

Nie będzie kryzysu w firmach w II połowie roku

Aktualizacja: 09.06.2008

W większości branż II półrocze będzie słabsze niż pierwsze, ale jednocześnie lepsze niż II połowa 2007 r. Eksport i inwestycje będą rosły wolniej, ale nie ma mowy o załamaniu. Wysoki wzrost sprzedaży i inwestycji będzie notował sektor finansowy oraz AGD, trudny okres przed firmami transportowymi »

Przez interpretacje ministra spółki przestaną udzielać sobie pożyczek

Aktualizacja: 09.06.2008

 Minister finansów 12 kwietnia wydał indywidualne interpretacje podatkowe, w których podtrzymał swoje stanowisko, że przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji ograniczają możliwość zaliczenia w koszty podatkowe odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez podmioty powiązane z nią nie tylko bezpośrednio, ale również pośrednio. Co to oznacza? »

List polecony nie gwarantuje doręczenia dokumentu

Aktualizacja: 09.06.2008

Przesłanie deklaracji czy odwołania listem poleconym nie zawsze jest bezpieczne dla podatnika. Jeżeli pismo zginie w urzędzie skarbowym, to podatnik musi udowodnić, że koperta nie była pusta. Najpewniejszą metodą doręczania pism jest ich bezpośrednie złożenie w biurze podawczym urzędu. »

Liczba odwołań spadła o połowę

Aktualizacja: 09.06.2008

Firmy w ubiegłym roku wniosły tylko 1,6 tys. odwołań w przetargach publicznych. W 2007 roku udzielono zamówień publicznych za 103 mld zł. To o 30 proc. więcej niż w 2006 roku (79 mld). »

Przedsiębiorcy otrzymają zasiłek chorobowy po 90 dniach ubezpieczenia

Aktualizacja: 08.06.2008

Osoby prowadzące firmy szybciej będą korzystać z zasiłku chorobowego. Nadal nie będą mieli do niego prawa, jeśli opłacą składkę po terminie. »

Zmaleją pensje i emerytury, wzrosną składki do ZUS

Aktualizacja: 08.06.2008

Zapowiadana przez rząd na 2010 rok podwyżka składki zdrowotnej spowoduje obniżenie średniej płacy netto o prawie 26 zł. Osoby prowadzące własne firmy zapłacą rocznie do ZUS prawie 300 zł więcej. Przeciętny emeryt otrzyma w styczniu 2010 r., w porównaniu z grudniem 2009 r., 16 zł mniej. »

Pomoc dla wszystkich niepełnosprawnych

Aktualizacja: 08.06.2008

Nie tylko niepełnosprawni przyjęci do pracy po 1 stycznia 2009 r. będą mieć prawo do pomocy z PFRON. »

Spółki zaoszczędzą na wycenie aportów

Aktualizacja: 08.06.2008

Zarząd spółki będzie mógł odstąpić od badania przez biegłego rewidenta aportów wnoszonych do spółek akcyjnych, takich jak zbywalne papiery wartościowe lub instrumenty rynku pieniężnego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK