| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sytuacja na świecie nie skłania do dalszych podwyżek stóp

Aktualizacja: 07.05.2008

Powodem braku podwyżki stóp w kwietniu były m.in. słabe dane z gospodarki. Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to prawdopodobnie nie byłoby już potrzebne dalsze podnoszenie stóp procentowych. »

Mniej praw dla związków

Aktualizacja: 06.05.2008

Pracodawcy przedstawią jutro w Komisji Trójstronnej własne propozycje zmian w sposobie rozwiązywania sporów zbiorowych. Strajkujący pracownicy nie będą mogli okupować przedsiębiorstw, blokować bram, dróg, urządzeń i firmowych budynków. Związki zawodowe, choć uznają zasadność zmian, nie zgadzają się na drastyczne ograniczanie ich roli. »

Zmiana definicji działalności gospodarczej jest niepewna

Aktualizacja: 06.05.2008

 Ministerstwo Finansów jest przeciwne zmianom definicji działalności gospodarczej zaproponowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej. »

Ulga dla organizacji przedsiębiorców

Aktualizacja: 06.05.2008

Posłowie proponują rozszerzenie zwolnienia podatkowego dla dochodów przeznaczonych na cele statutowe nie tylko o izby gospodarcze, ale i organizacje przedsiębiorców. »

Pełna rachunkowość dopiero po przekroczeniu 1,2 mln euro

Aktualizacja: 06.05.2008

Przedsiębiorcy, którzy od 1 stycznia 2008 r. byli zobowiązani do założenia ksiąg rachunkowych, będą mogli powrócić do prowadzenia uproszczonej rachunkowości. »

Przewoźnicy nie chcą ponosić większych kosztów

Aktualizacja: 06.05.2008

Od lipca 80 proc. ciężarówek może zacząć jeździć drogami krajowymi, zamiast płacić za autostrady. Ponad 700 mln zł pochłonie remont dróg, które zniszczą TIR-y wycofujące się z autostrad. Resort transportu chce wprowadzić opłaty za przejazd drogami krajowymi - ciężarówki zapłacą nawet 2,5 zł/km. »

Sprzęt i pracowników będzie można wypożyczyć

Aktualizacja: 06.05.2008

Firma mimo braku potencjału kadrowego lub technicznego będzie mogła ubiegać się o kontrakt publiczny. Warunkiem ma być złożenie odpowiedniego zobowiązania innego przedsiębiorcy do udzielenia jej wsparcia. »

Najem biur droższy nawet o 15 proc.

Aktualizacja: 06.05.2008

Na rynku wynajmu biur ceny nadal będą rosły, chociaż zaczęły już spadać na rynku mieszkaniowym. Szukając oszczędności, wiele firm decyduje się przenieść swoją siedzibę z centrum na obrzeża miast. Czynsze w centrum Warszawy są tak wysokie, że już nie powinny rosnąć. »

Już po 30 dniach od zgłoszenia inwestor rozpocznie budowę

Aktualizacja: 06.05.2008

Ministerstwo Infrastruktury chce zlikwidować pozwolenia na budowę i użytkowanie budynków. Rozpoczęcie inwestycji będzie możliwe po uzyskaniu zgody urbanistycznej. »

Inflacja przyspieszy w maju

Aktualizacja: 06.05.2008

W najbliższych miesiącach inflacja wzrośnie, a tempo wzrostu cen zwolni dopiero jesienią. Według MF w kwietniu inflacja wyniosła 4,1 proc., czyli tyle samo co w marcu. »

PIP sprawdzi budowy związane z Euro 2012

Aktualizacja: 06.05.2008

Państwowa Inspekcja Pracy będzie szczegółowo kontrolować inwestycje budowlane związane z organizacją Euro 2012. Najczęściej sprawdzane będzie przestrzeganie zasad bhp oraz legalność zatrudnienia. »

Firmy powinny zacząć uważniej udzielać kredytu kupieckiego

Aktualizacja: 05.05.2008

W budowlance, branży mięsnej, meblowej i spożywczej najdłuższe terminy płatności. Rośnie ryzyko upadłości firm deweloperskich, które prowadzą zbyt wiele projektów. Najbezpieczniejsze dla kontrahentów sektory to IT, RTV i elektryczny. »

Od środy można upomnieć się w ZUS o kilkadziesiąt tys. zł

Aktualizacja: 05.05.2008

Firmy i ubezpieczeni zyskają prawo do upominania się w ZUS o składki nadpłacone nawet w 1999 roku. Wybrani ubezpieczeni, którzy pracowali w już nieistniejących firmach, mają rok na uruchomienie procedury zwrotu. Firmy otrzymają zwrot nadpłaty w gotówce lub jako zaliczenie bieżących płatności. »

Dyżur będzie czasem pracy

Aktualizacja: 04.05.2008

Pozostawanie w gotowości do pracy w trakcie dyżuru pełnionego w miejscu zatrudnienia będzie wliczane do czasu pracy. »

Organ może odmówić umorzenia zaległości

Aktualizacja: 04.05.2008

Przedsiębiorca, rozpoczynając działalność, bierze na siebie ryzyko jej prowadzenia i nie może go przerzucić na organy podatkowe, żądając umorzenia zaległości w podatku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »