| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Cudzoziemcom łatwiej będzie pracować na terenie całej Polski

Aktualizacja: 11.05.2008

Zezwolenie na pracę dla cudzoziemca będzie obowiązywało na terenie całej Polski. Zatrudniające ich firmy będą miały mniej biurokratycznych obowiązków. »

Coraz więcej sporów zbiorowych

Aktualizacja: 11.05.2008

W 2007 roku liczba sporów zbiorowych wzrosła prawie pięciokrotnie. Strony konfliktu często nie przestrzegają przepisów dotyczących ich rozwiązywania. »

Jest szansa na rozwój winnic w Polsce

Aktualizacja: 11.05.2008

Projekt nowej ustawy o podatku akcyzowym zakłada ułatwienia dla małych winiarni. Producenci wytwarzający nie więcej niż 1000 hl wina rocznie nie będą musieli działać w składach podatkowych. Winiarze oczekiwali tej zmiany od wielu lat, a eksperci pochwalają te propozycje resortu finansów. »

Województwo małopolskie przyspiesza start dotacji z UE

Aktualizacja: 11.05.2008

Do podziału z unijnych dotacji w Małopolsce będzie w tym roku ok. 24 mln euro, a wsparcie może wynieść maksymalnie 40 proc. kosztów inwestycji. »

Co szósty pracodawca nie wypłaca ekwiwalentu za urlop

Aktualizacja: 09.05.2008

Firmy wciąż naruszają prawo pracowników do odpoczynku, choć liczba naruszeń nie wzrasta. »

Senat o radach pracowników

Aktualizacja: 09.05.2008

  Pracownicy młodociani będą wliczani do liczby wszystkich osób zatrudnionych w firmach i wezmą udział w powoływaniu rady pracowników. »

Firma nie zawsze płaci za nadgodziny

Aktualizacja: 09.05.2008

Żeby stwierdzić, że porozumienie między związkami a pracodawcą jest niezgodne z kodeksem pracy i niekorzystne dla pracowników, trzeba wskazać konkretne przepisy, które zostały naruszone. »

Fiskus będzie zwracać nadpłacony podatek

Aktualizacja: 09.05.2008

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy regulującej zasady zwrotu nadpłaty akcyzy na samochody osobowe. »

Produkty uboczne są problemem biopaliw

Aktualizacja: 09.05.2008

Wytwórcy biopaliw nie wiedzą, co zrobić z gliceryną, która powstaje w procesie produkcji. Przetworzyć - odpowiadają eksperci. »

Firma może zwolnić pracownika, wobec którego toczy się postępowanie karne

Aktualizacja: 07.05.2008

Firma może wypowiedzieć umowę o pracę z powodu utraty zaufania do pracownika, jeśli wszczęto wobec niego postępowanie karne. Jest to uzasadnione, nawet jeśli później pracownika uniewinniono. »

Przepisy hamują rozwój e-faktur

Aktualizacja: 07.05.2008

Przepisy przewidujące stosowanie tylko niektórych nośników technologicznych przy sporządzaniu e-faktur są podstawową barierą hamującą upowszechnianie elektronicznego fakturowania. »

Sprawozdania spółek muszą być dostępne

Aktualizacja: 07.05.2008

Sprawozdanie finansowe musi być udostępnione najpóźniej 15 dni przed zgromadzeniem wspólników lub walnym zgromadzeniem akcjonariuszy. »

Sytuacja na świecie nie skłania do dalszych podwyżek stóp

Aktualizacja: 07.05.2008

Powodem braku podwyżki stóp w kwietniu były m.in. słabe dane z gospodarki. Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to prawdopodobnie nie byłoby już potrzebne dalsze podnoszenie stóp procentowych. »

Mniej praw dla związków

Aktualizacja: 06.05.2008

Pracodawcy przedstawią jutro w Komisji Trójstronnej własne propozycje zmian w sposobie rozwiązywania sporów zbiorowych. Strajkujący pracownicy nie będą mogli okupować przedsiębiorstw, blokować bram, dróg, urządzeń i firmowych budynków. Związki zawodowe, choć uznają zasadność zmian, nie zgadzają się na drastyczne ograniczanie ich roli. »

Zmiana definicji działalności gospodarczej jest niepewna

Aktualizacja: 06.05.2008

 Ministerstwo Finansów jest przeciwne zmianom definicji działalności gospodarczej zaproponowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »