| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inflacja przyspieszy w maju

Aktualizacja: 06.05.2008

W najbliższych miesiącach inflacja wzrośnie, a tempo wzrostu cen zwolni dopiero jesienią. Według MF w kwietniu inflacja wyniosła 4,1 proc., czyli tyle samo co w marcu. »

PIP sprawdzi budowy związane z Euro 2012

Aktualizacja: 06.05.2008

Państwowa Inspekcja Pracy będzie szczegółowo kontrolować inwestycje budowlane związane z organizacją Euro 2012. Najczęściej sprawdzane będzie przestrzeganie zasad bhp oraz legalność zatrudnienia. »

Firmy powinny zacząć uważniej udzielać kredytu kupieckiego

Aktualizacja: 05.05.2008

W budowlance, branży mięsnej, meblowej i spożywczej najdłuższe terminy płatności. Rośnie ryzyko upadłości firm deweloperskich, które prowadzą zbyt wiele projektów. Najbezpieczniejsze dla kontrahentów sektory to IT, RTV i elektryczny. »

Od środy można upomnieć się w ZUS o kilkadziesiąt tys. zł

Aktualizacja: 05.05.2008

Firmy i ubezpieczeni zyskają prawo do upominania się w ZUS o składki nadpłacone nawet w 1999 roku. Wybrani ubezpieczeni, którzy pracowali w już nieistniejących firmach, mają rok na uruchomienie procedury zwrotu. Firmy otrzymają zwrot nadpłaty w gotówce lub jako zaliczenie bieżących płatności. »

Dyżur będzie czasem pracy

Aktualizacja: 04.05.2008

Pozostawanie w gotowości do pracy w trakcie dyżuru pełnionego w miejscu zatrudnienia będzie wliczane do czasu pracy. »

Organ może odmówić umorzenia zaległości

Aktualizacja: 04.05.2008

Przedsiębiorca, rozpoczynając działalność, bierze na siebie ryzyko jej prowadzenia i nie może go przerzucić na organy podatkowe, żądając umorzenia zaległości w podatku. »

Wydruki zamówień trzeba udostępnić na żądanie

Aktualizacja: 04.05.2008

Aby założyć aptekę internetową, przedsiębiorca musi znaleźć farmaceutę z dwuletnim stażem, który będzie odpowiadał za sprzedaż wysyłkową leków. »

Sądy i Policja będą mogły poznać dane przedsiębiorców

Aktualizacja: 01.05.2008

Zasada tajemnicy bankowej nie będzie już przeszkodą w ściganiu użytkowników skredytowanych i wyleasingowanych pojazdów, którzy popełniają wykroczenia. »

Minima kapitałowe w spółkach nie powinny być tak drastycznie obniżone

Aktualizacja: 01.05.2008

Jeżeli ustawodawca zdecydowałby się na wprowadzenie do naszego prawa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością bez kapitału zakładowego, powinien określić jednocześnie test płynności, czyli zasady wypłat zysku i innych świadczeń spółki. »

100 mln zł dla nowoczesnych początkujących firm

Aktualizacja: 01.05.2008

Po pieniądze na biznes do funduszy zalążkowych zgłaszają się i 21-letni studenci, i 60-letni profesorowie. Na ciekawe projekty fundusze mają jeszcze kilkadziesiąt milionów złotych. »

Podział spółki kapitałowej bez podatku

Aktualizacja: 01.05.2008

Podział oraz przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową nie będą podlegały podatkowi od czynności cywilnoprawnych. »

Kasy fiskalne nowej generacji zastąpią paragony

Aktualizacja: 01.05.2008

Podatnicy, którzy nie będą chcieli przechowywać papierowych paragonów fiskalnych, będą musieli kupić kasę z elektronicznym zapisem kopii. To definitywny koniec ośmiobitowych urządzeń. »

Trzeba kontrolować wyroby, a nie producentów

Aktualizacja: 01.05.2008

Materiały budowlane często nie spełniają parametrów technicznych. Na rynku budowlanym stosuje się niezgodne z prawem i sztuką inżynierską sposoby obniżenia kosztów. Dlatego potrzebna jest zmiana ustawy o wyrobach budowlanych. »

Wyższa akcyza ceną za niższy PIT

Aktualizacja: 30.04.2008

Od 1 stycznia 2009 r. wzrośnie akcyza na papierosy i autogaz LPG. Dodatkowo opodatkowany zostanie gaz ziemny do napędu pojazdów CNG. Od 2013 i 2014 roku czeka nas objęcie akcyzą węgla, koksu i gazu ziemnego wykorzystywanego m.in. w kuchenkach i do ogrzewania. »

W lipcu znikną winiety

Aktualizacja: 30.04.2008

Firmy transportowe nie będą już wykupywać winiet na przejazd pojazdów po drogach krajowych. Będą płacić za każdy kilometr przebyty przez ich pojazdy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nationale-Nederlanden

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »