| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Tylko zarejestrowane substancje będą dopuszczone do obrotu

Aktualizacja: 29.05.2008

Pierwszego czerwca rozpocznie się wstępna rejestracja substancji chemicznych w europejskim systemie REACH, która potrwa do 1 grudnia 2008 r. »

Rynek przejęć rósł o 60 proc., a teraz zwalnia

Aktualizacja: 29.05.2008

Wykup spółki W.Kruk może ośmielić inwestorów do agresywnych przejęć. Wartość transakcji przejęć w Polsce przekracza w skali roku 17 mld dol. Spadek światowej koniunktury odbije się także na rynku polskim. »

Pomorskie mikrofirmy dostaną środki, ale nie na inwestycje budowlane

Aktualizacja: 29.05.2008

Mali przedsiębiorcy z Pomorza mogą od dziś ubiegać się o unijne dotacje. Nie dostaną ich jednak na każdy cel. Znów przeszkadza niedostosowanie polskiego prawa do unijnego. »

Przedsiębiorcy w kraju będą mogli rozliczać się w euro

Aktualizacja: 29.05.2008

Nie będzie konieczne regulowanie zobowiązań pieniężnych na obszarze Polski tylko w złotówkach. Przedsiębiorcy będą mogli rozliczać się także w walucie obcej bez konieczności uzyskania zezwolenia. »

Obowiązek posiadania e-podpisu odroczony

Aktualizacja: 28.05.2008

Po 21 lipca zdecydowana większość przedsiębiorców nie będzie musiała posiadać bezpiecznego e-podpisu. »

Przygotowania do zmian w VAT trzeba zacząć już dziś

Aktualizacja: 28.05.2008

Od 2010 roku zmieni się wiele zasad dotyczących rozliczeń VAT w ramach Unii Europejskiej. Skutkiem nowych regulacji ma być opodatkowanie w państwie, w którym siedzibę ma usługobiorca. Polscy przedsiębiorcy już dziś powinni zacząć przygotowywać się do nowych rozwiązań. »

Od 2009 roku spółki mogą zmienić zasady rozliczeń

Aktualizacja: 28.05.2008

Od nowego roku niektóre spółki stosujące standardy międzynarodowe będą mogły powrócić do sprawozdawczości finansowej zgodnej z ustawą o rachunkowości. »

Przedsiębiorcy sami rezygnują z unijnych dotacji

Aktualizacja: 28.05.2008

Co 20 firma, która mogła dostać wsparcie z UE, dobrowolnie rezygnuje z przyznanych jej pieniędzy - wynika z szacunków GP. »

Dalsze podwyżki stóp procentowych są możliwe

Aktualizacja: 28.05.2008

Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian na majowym posiedzeniu. Wiele wskazuje jednak, że RPP podniesie stopy procentowe i to prawdopodobnie już za miesiąc. »

Niemieccy i polscy przedsiębiorcy o polskiej gospodarce

Aktualizacja: 28.05.2008

Zaledwie 23 proc. firm, zrzeszonych w Polsko- Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, spodziewa się w tym roku poprawy sytuacji gospodarczej Polski. Jednak dobrze ocenia ją dziś 73 proc. badanych - wynika z badań Izby. »

Inwestycje w tym kwartale sięgną 62 mld zł

Aktualizacja: 28.05.2008

W II kwartale 2008 r. inwestycje przedsiębiorstw w Polsce mają wynieść 34 mld zł. W kolejnych miesiącach dynamika inwestycji osłabnie, ale utrzyma poziom powyżej 10 proc. Głównym powodem hamowania inwestycji będą skutki spowolnienia gospodarczego na świecie. »

Co czwarta firma zatrudnia nielegalnie

Aktualizacja: 28.05.2008

W ubiegłym roku co druga skontrolowana przez inspektorów pracy firma łamała przepisy dotyczące legalności zatrudnienia i opłacania składek na Fundusz Pracy i ZUS. »

100 tys. zł na prowadzenie własnej firmy

Aktualizacja: 28.05.2008

Od 5 czerwca rolnicy ubezpieczeni w KRUS dodatkowo prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą będą mogli otrzymać 100 tys. zł pomocy z UE. »

Standardy również dla oddziałów spółek

Aktualizacja: 28.05.2008

Niektóre oddziały przedsiębiorcy zagranicznego będą mogły sporządzać sprawozdanie finansowe zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości. »

Będzie wyższy limit dla ksiąg rachunkowych

Aktualizacja: 28.05.2008

W Sejmie odbędzie się drugie czytanie nowelizacji ustawy, która podwyższa do 1,2 mln euro limit dla prowadzenia pełnej rachunkowości. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dariusz Rzeszotarski

Business Development Manager & UC Specialist, Jabra

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »