| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wiążące interpretacje z ZUS

Aktualizacja: 24.07.2008

Do udzielania tzw. wiążących interpretacji zostaną zobowiązane ZUS i NFZ. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskają jednoznaczne informacje dotyczące ich obowiązków i praw. »

Trudno o pomoc z PFRON

Aktualizacja: 24.07.2008

Renciści prowadzący firmę będą od 1 sierpnia składać jeden formularz, aby otrzymać zwrot opłaconych składek ZUS. Od stycznia zmieni się system pomocy firmom, które zatrudniają niepełnosprawnych. »

Firmom i samorządom będzie łatwiej dostać pieniądze z UE

Aktualizacja: 24.07.2008

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powoła zespół, który ma zająć się upraszczaniem procedur starania się o unijne dotacje. »

Od 2009 roku kolejne ułatwienia dla firm zatrudniających cudzoziemców

Aktualizacja: 23.07.2008

Od 2009 roku firmom łatwiej będzie zatrudniać cudzoziemców ze Wschodu. Procedura uzyskania zezwoleń ma być jednoetapowa, a tzw. test rynku pracy będzie utrzymany tylko w zawodach wrażliwych. Trwają też prace nad nową ustawą o migracji, która będzie kompleksowo regulowała kwestie zatrudniania cudzoziemców. Polska bardziej będzie starać się przyciągnąć pracowników zza wschodniej granicy niż z Dalekiego Wschodu. »

Nie zawsze będzie więcej czasu na odliczenie podatku

Aktualizacja: 23.07.2008

Podatnicy będą mogli odliczyć VAT bez korekty deklaracji w ciągu roku, w którym powstało prawo do odliczenia - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT. Nie zawsze tak będzie. »

Przybyło ponad 16 tysięcy podatników ryczałtu

Aktualizacja: 23.07.2008

Już ponad 133 tys. podatników płaci podatek od najmu w formie ryczałtu. Nadal natomiast spada liczba rozliczających się w ten sposób firm. »

Został tydzień na opłatę na środowisko

Aktualizacja: 23.07.2008

Raz na pół roku przedsiębiorcy mają obowiązek uiszczenia opłaty środowiskowej. Za I półrocze 2008 r. muszą to zrobić w ciągu najbliższego tygodnia. »

Upraszczanie prawa spółek może zwiększyć ryzyko gospodarcze

Aktualizacja: 23.07.2008

Spółki kapitałowe mogą mieć niższy niż dzisiaj kapitał zakładowy, pod warunkiem że kontrolowana jest ich wypłacalność. Nie wolno jednak dopuścić, by w spółce cywilnej można było prowadzić działalność gospodarczą na dużą skalę. »

Eksporterzy tracą resztki optymizmu

Aktualizacja: 23.07.2008

Za pogorszenie kondycji eksportu odpowiada silny złoty i gorsza koniunktura na świecie. Eksport może być najmniej opłacalny dla branż: tekstylnej, obuwniczej i elektronicznej. Aby się chronić, firmy coraz częściej stosują zabezpieczenia na rynku walutowym. »

Szejnfeld o nowelizacji Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 23.07.2008

Zasada domniemania uczciwości podatnika oraz konieczność informowania o zamiarze skontrolowania jego działalności to najważniejsze zmiany w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej - uważa wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

Najem między firmami nawet do 30 lat

Aktualizacja: 22.07.2008

Nawet na 30 lat przedsiębiorcy będą mogli zawierać umowy najmu. Dopiero po upływie tego okresu umowy te będą traktowane jako zawarte na czas nieoznaczony. »

Małe i średnie firmy nie sięgają po dotacje na innowacyjność

Aktualizacja: 22.07.2008

Małe i średnie przedsiębiorstwa złożyły w konkursie na innowacyjne inwestycje tylko 31 wniosków na kwotę 300 mln zł. Tymczasem do wzięcia jest ponad 1 mld zł. »

Firmy szukały 90 tys. pracowników ze Wschodu

Aktualizacja: 22.07.2008

Od maja spada liczba cudzoziemców zza wschodniej granicy przyjeżdżających do pracy do Polski. Firmy zniechęca do ich zatrudniania trwająca nawet kilka miesięcy procedura wizowa. »

Likwidacja pozwoleń może nie przyspieszyć budowy

Aktualizacja: 22.07.2008

Rozpoczęcie inwestycji stanie się możliwe już po dokonaniu jej rejestracji przez starostę, który będzie miał na to 30 dni. Brak sankcji za nieprzestrzeganie terminu może sprawić, że rozpoczęcie budowy domu w ciągu 30 dni będzie fikcją. »

Zamawiający prześle wykonawcy złożone oferty

Aktualizacja: 22.07.2008

Rządowe Centrum Legislacji kwestionuje wprowadzenie możliwości żądania od firm opłat za przesłanie kopii protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego załączników. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK