| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Usługi menedżerskie z 19-proc. stawką

Aktualizacja: 11.06.2008

Przychody uzyskane na podstawie kontraktów menedżerskich powinny być kwalifikowane jako przychody z działalności gospodarczej - uważa Komisja Przyjazne Państwo. »

Informacje o zadłużeniu służą bezpieczeństwu

Aktualizacja: 11.06.2008

Fundusze sekurytyzacyjne, firmy faktoringowe i windykacyjne powinny mieć prawo przekazywania informacji o konsumentach do biur informacji gospodarczej. »

Za złe składowanie firmy zapłacą 100 tys. zł kary

Aktualizacja: 11.06.2008

Kopalnie już unieszkodliwiają odpady wydobywcze, ale teraz będą musiały mieć na to zezwolenie. »

Krajowy Rejestr Długów honoruje rzetelne firmy

Aktualizacja: 11.06.2008

Certyfikat rzetelności, który będzie wydawał Krajowy Rejestr Długów (KRD) - to dokument dzięki któremu rzetelni płatnicy będą mogli zaświadczyć, że są godni zaufania - poinformowała we wtorek spółka. »

Firmom nie opłaca się już praca niepełnosprawnych

Aktualizacja: 10.06.2008

W ciągu trzech lat dziesięciokrotnie spadła liczba firm starających się o status zakładu pracy chronionej. Od 2009 roku ZPChr-ów może być jeszcze mniej, bo połowę ich załogi będą musieli stanowić niepełnosprawni. Przez trzy ostatnie lata prawie trzykrotnie wzrosła liczba niepełnosprawnych zatrudnionych na otwartym rynku pracy. »

Dłuższy czas pracy może zmniejszyć wydajność pracowników

Aktualizacja: 10.06.2008

Polsce potrzebne jest wydłużenie tygodniowej normy czasu pracy z 48 do 65 godzin. Nie można jednak zobowiązać pracownika, aby bezterminowo pracował tygodniowo dłużej niż dotychczas. »

Firmy transportowe protestują przeciw zniesieniu winiet

Aktualizacja: 10.06.2008

Przewoźnicy drogowi protestują przeciwko zniesieniu opłat ryczałtowych za korzystanie z dróg oraz chcą tańszego paliwa. Brak realizacji ich postulatów spowoduje skierowanie TIR-ów na drogi lokalne, gdzie nie będą musieli płacić za przejazd. »

Wydatki na emisję akcji zalicza się do kosztów

Aktualizacja: 10.06.2008

Firma, która wchodzi na Giełdę, może wydatki związane z emisją akcji zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Zysk firm wchodzących na Giełdę jest więc podwójny: ekonomiczny i podatkowy. »

Kasy dla nowych przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.06.2008

Od 1 listopada kasy fiskalne będą musieli stosować sprzedawcy papierosów i alkoholu. Tak wynika z projektu nowego rozporządzenia opublikowanego przez resort finansów. »

Firmy nieuczciwie chcą zarobić na UE

Aktualizacja: 10.06.2008

PARP ostrzega przed firmami, które wykorzystują wizerunek agencji, zachęcając do skorzystania z usług w zakresie funduszy unijnych. »

1,2 mln małych firm chcą przejąć od TP inni operatorzy

Aktualizacja: 10.06.2008

Wzrost gospodarczy sprawia, że małe i średnie firmy śmielej sięgają po nowe usługi telekomunikacyjne, także te zarezerwowane dotąd dla większych firm. »

Co trzecia firma zatrudni nowych pracowników

Aktualizacja: 09.06.2008

32 proc. pracodawców zamierza w najbliższym kwartale zatrudniać nowych pracowników - wynika z najnowszego badania Manpower Barometr Perspektyw Zatrudnienia. »

Nie będzie kryzysu w firmach w II połowie roku

Aktualizacja: 09.06.2008

W większości branż II półrocze będzie słabsze niż pierwsze, ale jednocześnie lepsze niż II połowa 2007 r. Eksport i inwestycje będą rosły wolniej, ale nie ma mowy o załamaniu. Wysoki wzrost sprzedaży i inwestycji będzie notował sektor finansowy oraz AGD, trudny okres przed firmami transportowymi »

Przez interpretacje ministra spółki przestaną udzielać sobie pożyczek

Aktualizacja: 09.06.2008

 Minister finansów 12 kwietnia wydał indywidualne interpretacje podatkowe, w których podtrzymał swoje stanowisko, że przepisy dotyczące niedostatecznej kapitalizacji ograniczają możliwość zaliczenia w koszty podatkowe odsetek od pożyczek (kredytów) udzielonych spółce przez podmioty powiązane z nią nie tylko bezpośrednio, ale również pośrednio. Co to oznacza? »

List polecony nie gwarantuje doręczenia dokumentu

Aktualizacja: 09.06.2008

Przesłanie deklaracji czy odwołania listem poleconym nie zawsze jest bezpieczne dla podatnika. Jeżeli pismo zginie w urzędzie skarbowym, to podatnik musi udowodnić, że koperta nie była pusta. Najpewniejszą metodą doręczania pism jest ich bezpośrednie złożenie w biurze podawczym urzędu. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Ręczkowska

Specjalista w zakresie księgowości, kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »