| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

NBP chce publikować ścieżkę zmian stóp procentowych

Aktualizacja: 02.07.2008

Rosnąca inflacja jest wynikiem globalnych zjawisk, na które RPP nie ma wpływu. NBP oczekuje zaś, że poprawi się współpraca z Ministerstwem Finansów. »

Od listopada kasy fiskalne dla sprzedawców papierosów i alkoholu

Aktualizacja: 02.07.2008

 Od 1 listopada 2008 r. podatnicy wynajmujący mieszkania, świadczący usługi: detektywistyczne i ochroniarskie, rekrutacji pracowników, przechowywania i dozoru mienia będą zwolnieni ze stosowania kas fiskalnych, o ile zapewnią dokumentację wykonywanych czynności poprzez wystawienie faktur. »

Odpowiedzialność wykonawców będzie większa

Aktualizacja: 01.07.2008

zmiana prawa - Do grupy uczestników procesu budowlanego zostanie wprowadzony wykonawca, który będzie mógł ponosić odpowiedzialność na podstawie prawa budowlanego. »

Zamówienia z wolnej ręki ograniczają szanse firm

Aktualizacja: 01.07.2008

Zamawiający coraz chętniej udzielają zamówień w trybie z wolnej ręki. Ogranicza to konkurencję i zwiększa ryzyko wzrostu cen kontraktów zawieranych przez administrację samorządową i państwową. »

Polscy menadżerowie z branży budowlanej zaczynają wracać do Polski

Aktualizacja: 02.07.2008

Zmienia się trwający już prawie trzy lata trend w wyjazdach Polaków na wyspy brytyjskie. Nie tylko spada ilość wyjeżdżających, ale coraz więcej rodaków myśli o powrocie. Specjaliści firmy Michael Page International obserwują wśród Polaków zajmujących stanowiska menadżerskie w branży budowlanej chęć powrotu do kraju. Branża ta przeżywa obecnie w Wielkiej Brytanii spory kryzys. »

Straż Graniczna będzie kontrolować firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Straż Graniczna, która zyska kompetencje kontroli legalności zatrudniania cudzoziemców, zapowiada co najmniej tysiąc kontroli rocznie. »

ZUS wyda e-podpis tylko w razie zmiany danych firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Jedynie przedsiębiorcy, którzy do 20 lipca zmienią dane firmy, mogą wystąpić do ZUS o nowy niekwalifikowany podpis ważny 12 miesięcy. »

Co druga kontrolowana firma łamie prawa pracowników

Aktualizacja: 01.07.2008

W ubiegłym roku co drugi kontrolowany przez Państwową Inspekcję Pracy pracodawca łamał przepisy dotyczące legalności zatrudnienia. W efekcie kontroli prawie 32 tys. pracowników, którzy byli zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych lub na czarno, otrzymało umowy o pracę. »

Firma prześle elektronicznie PIT-11

Aktualizacja: 02.07.2008

NOWE PRAWO - Od 1 lipca podatnicy mogą przesyłać kolejne rodzaje e-deklaracji, w tym PIT-11. Muszą mieć zaświadczenie z urzędu skarbowego i e-podpis. »

Działania naprawcze zależą od stopnia szkody

Aktualizacja: 30.06.2008

NOWE PRAWO - Jeżeli przedsiębiorca wyrządził szkodę w środowisku, to w pierwszej kolejności musi podjąć podstawowe działania naprawcze. »

Odliczanie VAT od paliwa obniży koszty przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.06.2008

Umożliwienie przedsiębiorcom dokonywania odliczeń VAT od paliwa do samochodów osobowych używanych w działalności gospodarczej obniżyłoby koszty działania firm. »

Pracę dla byłego szefa można opodatkować liniowo przy zmianie zakresu czynności

Aktualizacja: 30.06.2008

Samozatrudniony, współpracując ze swoim byłym pracodawcą, może rozliczać PIT według stawki liniowej. Musi jednak wykonywać inne czynności niż te, które świadczył wcześniej na podstawie umowy o pracę. »

Co najmniej 3 tys. zł grzywny za dyskryminację

Aktualizacja: 30.06.2008

Zmiana prawa - Nie tylko pracownicy będą mogli występować do sądów ze sprawami dotyczącymi dyskryminacji. Takie prawo zyska każdy obywatel, który spotka się z nierównym traktowaniem. »

Zgoda na budowę obiektów handlowych po analizie i opinii

Aktualizacja: 29.06.2008

Wójt, burmistrz i prezydent miasta nie mogą wydać zgody na utworzenie hipermarketu bez przeprowadzenia analizy i uzyskania opinii. Już rok czekają na przepisy określające sposób ich sporządzania. »

Dziś jeszcze można namówić wspólników

Aktualizacja: 29.06.2008

 Zmieniła się polityka Ministerstwa Sprawiedliwości i nie tylko urzędy skarbowe, ale i sądy rejestrowe zaczęły stosować sankcje za niezłożenie sprawozdania finansowego. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Szkolenia 24 h

internetowy serwis szkoleń

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »