| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Rodzinne przejęcie firmy z VAT

Aktualizacja: 03.07.2008

Nieodpłatne przekazanie zakładu rzemieślniczego w ramach rodziny jest opodatkowane VAT. Podatkowi nie podlega jedynie przekazanie zakładu samodzielnie sporządzającego bilans. Warunek ten w praktyce jest niemożliwy do spełnienia, dlatego konieczna jest zmiana przepisów. »

Utrata prawa do ryczałtu nastąpi od następnego roku

Aktualizacja: 03.07.2008

Podatnicy, którzy przekroczą limit przychodów wynoszący 150 tys. euro, utracą prawo do ryczałtu od następnego roku podatkowego. »

O spornych wynagrodzeniach orzeka sąd pracy

Aktualizacja: 03.07.2008

Inspekcja pracy nie ma prawa nakazać pracodawcy wypłaty należnego wynagrodzenia za pracę, jeżeli jest ono sporne lub wątpliwe. »

EBC otworzył drogę do podwyżek stóp w Polsce

Aktualizacja: 03.07.2008

Zgodnie z oczekiwaniami Europejski Bank Centralny podniósł wczoraj stopy procentowe o 25 punktów bazowych. To może oznaczać kontynuację podwyżki stóp w Polsce. »

Brak umowy zwalnia pracownika z obowiązku wypłaty odszkodowania

Aktualizacja: 02.07.2008

Pracodawca, który nie zawarł z pracownikiem umowy o zakazie konkurencji, nie może domagać się od niego odszkodowania, jeśli podejmie on pracę w konkurencyjnej firmie. »

Spółki popełniają błędy w sprawozdaniach finansowych

Aktualizacja: 02.07.2008

W 73 proc. badanych sprawozdań finansowych za 2006 rok biegli rewidenci wydali zalecenia do wprowadzenia korekty - wynika z badań przeprowadzonych w województwie podlaskim. »

Wydatki poniesione na podwyższenie kapitału nie mogą być kosztem uzyskania przychodów

Aktualizacja: 02.07.2008

Wydatki poniesione w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego nie mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów - twierdzi resort finansów. »

NBP chce publikować ścieżkę zmian stóp procentowych

Aktualizacja: 02.07.2008

Rosnąca inflacja jest wynikiem globalnych zjawisk, na które RPP nie ma wpływu. NBP oczekuje zaś, że poprawi się współpraca z Ministerstwem Finansów. »

Od listopada kasy fiskalne dla sprzedawców papierosów i alkoholu

Aktualizacja: 02.07.2008

 Od 1 listopada 2008 r. podatnicy wynajmujący mieszkania, świadczący usługi: detektywistyczne i ochroniarskie, rekrutacji pracowników, przechowywania i dozoru mienia będą zwolnieni ze stosowania kas fiskalnych, o ile zapewnią dokumentację wykonywanych czynności poprzez wystawienie faktur. »

Odpowiedzialność wykonawców będzie większa

Aktualizacja: 01.07.2008

zmiana prawa - Do grupy uczestników procesu budowlanego zostanie wprowadzony wykonawca, który będzie mógł ponosić odpowiedzialność na podstawie prawa budowlanego. »

Zamówienia z wolnej ręki ograniczają szanse firm

Aktualizacja: 01.07.2008

Zamawiający coraz chętniej udzielają zamówień w trybie z wolnej ręki. Ogranicza to konkurencję i zwiększa ryzyko wzrostu cen kontraktów zawieranych przez administrację samorządową i państwową. »

Polscy menadżerowie z branży budowlanej zaczynają wracać do Polski

Aktualizacja: 02.07.2008

Zmienia się trwający już prawie trzy lata trend w wyjazdach Polaków na wyspy brytyjskie. Nie tylko spada ilość wyjeżdżających, ale coraz więcej rodaków myśli o powrocie. Specjaliści firmy Michael Page International obserwują wśród Polaków zajmujących stanowiska menadżerskie w branży budowlanej chęć powrotu do kraju. Branża ta przeżywa obecnie w Wielkiej Brytanii spory kryzys. »

Straż Graniczna będzie kontrolować firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Straż Graniczna, która zyska kompetencje kontroli legalności zatrudniania cudzoziemców, zapowiada co najmniej tysiąc kontroli rocznie. »

ZUS wyda e-podpis tylko w razie zmiany danych firmy

Aktualizacja: 01.07.2008

Jedynie przedsiębiorcy, którzy do 20 lipca zmienią dane firmy, mogą wystąpić do ZUS o nowy niekwalifikowany podpis ważny 12 miesięcy. »

Co druga kontrolowana firma łamie prawa pracowników

Aktualizacja: 01.07.2008

W ubiegłym roku co drugi kontrolowany przez Państwową Inspekcję Pracy pracodawca łamał przepisy dotyczące legalności zatrudnienia. W efekcie kontroli prawie 32 tys. pracowników, którzy byli zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych lub na czarno, otrzymało umowy o pracę. »

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bridgestone

To czołowy światowy producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn do robót ziemnych, a także dostawca rozwiązań w zakresie bieżnikowania Bandag dla samochodów ciężarowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »