| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Eksporterzy muszą uważać na upadłości kontrahentów

Aktualizacja: 28.07.2008

Ubezpieczyciele kredytu mają większe problemy z należnościami zagranicznymi niż z krajowymi. To efekt spowolnienia światowej wymiany gospodarczej. »

Firma dofinansuje czesne za przedszkole z funduszu socjalnego

Aktualizacja: 25.07.2008

Pracodawcy będą swobodniej dysponować środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Zyskają m.in. prawo do finansowania czesnego za przedszkola dla dzieci pracowników. »

Fiskus będzie mógł korygować dochody przedsiębiorców

Aktualizacja: 25.07.2008

Jeżeli dochody polskiego podatnika zostaną uznane za dochody powiązanego z podatnikiem podmiotu zagranicznego, będzie dokonywana korekta dochodów tej firmy. »

Pracodawca wcześniej zaliczy w koszty wynagrodzenia i składki pracowników

Aktualizacja: 25.07.2008

Wynagrodzenia oraz składki ZUS pracodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu, w którym koszty te powstały. »

Mniejsza opłata za wyjaśnienie przepisów

Aktualizacja: 25.07.2008

Za wydanie indywidualnych interpretacji przepisów podatkowych fiskus pobierze od podatników 40 zł od każdego stanu faktycznego. »

Wymagania wobec firm muszą być precyzyjne

Aktualizacja: 25.07.2008

Unieważnienie przetargu wymaga wykazania, że doszło do takiego naruszenia prawa zamówień publicznych, które miało wpływ na wynik postępowania. »

Niezrozumienie ustawy rodziło problemy z kredytem technologicznym

Aktualizacja: 25.07.2008

 Ustawa o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej wprowadza nową definicję pojęcia nowa technologia. Czy to oznacza, że było ono źle rozumiane przez przedsiębiorców? »

Wysokość składek do ZUS będzie ustalana na cały rok

Aktualizacja: 24.07.2008

Osoby prowadzące małe firmy przez cały rok będą opłacać składki na ubezpieczenie społeczne w jednakowej wysokości. »

W czasie zawieszenia firmy podatnik nie będzie składał deklaracji

Aktualizacja: 24.07.2008

W przypadku zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej podatnicy VAT nie będą musieli składać deklaracji za okres, którego to zawieszenie dotyczy. »

Wiążące interpretacje z ZUS

Aktualizacja: 24.07.2008

Do udzielania tzw. wiążących interpretacji zostaną zobowiązane ZUS i NFZ. Dzięki temu przedsiębiorcy zyskają jednoznaczne informacje dotyczące ich obowiązków i praw. »

Trudno o pomoc z PFRON

Aktualizacja: 24.07.2008

Renciści prowadzący firmę będą od 1 sierpnia składać jeden formularz, aby otrzymać zwrot opłaconych składek ZUS. Od stycznia zmieni się system pomocy firmom, które zatrudniają niepełnosprawnych. »

Firmom i samorządom będzie łatwiej dostać pieniądze z UE

Aktualizacja: 24.07.2008

Jeszcze w tym tygodniu Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powoła zespół, który ma zająć się upraszczaniem procedur starania się o unijne dotacje. »

Od 2009 roku kolejne ułatwienia dla firm zatrudniających cudzoziemców

Aktualizacja: 23.07.2008

Od 2009 roku firmom łatwiej będzie zatrudniać cudzoziemców ze Wschodu. Procedura uzyskania zezwoleń ma być jednoetapowa, a tzw. test rynku pracy będzie utrzymany tylko w zawodach wrażliwych. Trwają też prace nad nową ustawą o migracji, która będzie kompleksowo regulowała kwestie zatrudniania cudzoziemców. Polska bardziej będzie starać się przyciągnąć pracowników zza wschodniej granicy niż z Dalekiego Wschodu. »

Nie zawsze będzie więcej czasu na odliczenie podatku

Aktualizacja: 23.07.2008

Podatnicy będą mogli odliczyć VAT bez korekty deklaracji w ciągu roku, w którym powstało prawo do odliczenia - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT. Nie zawsze tak będzie. »

Przybyło ponad 16 tysięcy podatników ryczałtu

Aktualizacja: 23.07.2008

Już ponad 133 tys. podatników płaci podatek od najmu w formie ryczałtu. Nadal natomiast spada liczba rozliczających się w ten sposób firm. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Kutyma

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »