| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Konieczne potwierdzenie odbioru

Aktualizacja: 10.10.2008

 WSA w Warszawie orzekł, że firma udzielająca rabatów kontrahentowi, aby odliczyć VAT, musi posiadać potwierdzenie odbioru faktury korygującej. »

Skargi trafią do wszystkich WSA

Aktualizacja: 10.10.2008

Od 11 października skargi na interpretacje indywidualne będą rozpatrywały wszystkie WSA. Dotyczy to także spraw, które już wpłynęły do sądu w Warszawie, a nie mają terminu rozprawy. Rozpatrywanie spraw zróżnicuje orzecznictwo, co nie musi być korzystne dla podatników. »

Sejm uchwalił ustawę likwidującą winiety

Aktualizacja: 10.10.2008

Sejm w piątkowym głosowaniu znowelizował ustawę o drogach publicznych. Przewiduje ona zniesienie winiet i wprowadzenie opłat dla ciężarówek i autobusów za przejazd autostradami. »

Firmy nie będą musiały organizować palarni

Aktualizacja: 09.10.2008

Firmy, które zdecydują się na dobrowolne utworzenie palarni, będą musiały spełnić wymogi bardziej rygorystyczne niż w obowiązującym rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów BHP. »

Etyka pracy pomaga w walce z konkurencją

Aktualizacja: 09.10.2008

Co trzeci pracodawca w Polsce nie przestrzega zasad etyki w swojej polityce kadrowej. Tymczasem dobrze zmotywowani i lojalni pracownicy to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod w walce z konkurencją. »

Więcej ułatwień dla firm

Aktualizacja: 09.10.2008

Pozwolenia na prowadzenie składu celnego będą wydawane przez naczelników urzędów celnych. »

Prowadzenie zakładu upraszcza rozliczenia CIT

Aktualizacja: 09.10.2008

Zagraniczny przedsiębiorca, który nie chce mieć problemów z rozliczeniami podatkowymi w Polsce, powinien prowadzić działalność na podstawie zakładu. Wtedy opodatkowaniu CIT w Polsce podlegać będą jedynie te dochody, które zagraniczny przedsiębiorca uzyskał za pośrednictwem zakładu. »

Odzyskanie podatku już bez kaucji

Aktualizacja: 09.10.2008

Ukazała się interpretacja ministra finansów nakazująca odstąpienie od pobierania kaucji gwarancyjnej od nowych podatników VAT. »

200 mln zł dla nowych firm

Aktualizacja: 09.10.2008

Do końca roku Krajowy Fundusz Kapitałowy ogłosi konkurs na dotacje dla funduszy wysokiego ryzyka chcących inwestować w małe i średnie firmy. »

Przedsiębiorcy będą uczyć zawodu

Aktualizacja: 08.10.2008

Naukę zawodu w szkołach częściej będą prowadzić osoby niebędące nauczycielami, ale posiadające specjalistyczne przygotowanie zawodowe. »

Wysokość kar dla firm nie może zależeć od kursu euro

Aktualizacja: 08.10.2008

Przedsiębiorcy domagają się zmiany 20 ustaw, które przewidują sankcje karne i karne administracyjne za naruszanie norm prawnych przy działalności gospodarczej. »

Po podniesieniu limitu przychodów na księgę podatkową wróciło kilkuset podatników

Aktualizacja: 08.10.2008

Tylko kilkuset przedsiębiorców powróciło z ksiąg rachunkowych na podatkową księgę przychodów i rozchodów - wynika z sondy GP. »

Może się zmienić sposób rozliczania nadgodzin

Aktualizacja: 08.10.2008

Rząd chce uzyskać opinię pracodawców i związków o zmianach w definicji godzin nadliczbowych i wydłużeniu tygodniowego czasu pracy. »

Ceny sprzętu w sklepach nie będą wykazywać kosztów recyklingu

Aktualizacja: 08.10.2008

Koszt recyklingu nie będzie uwidaczniany w cenie urządzenia AGD. Dzięki temu sklepy zaoszczędzą 450 mln zł. »

Biznes chce reform emerytalnych

Aktualizacja: 08.10.2008

Organizacje przedsiębiorców uważają za sukces przyjęcie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która pozwala zawiesić działalność nawet na dwa lata i zwalnia przedsiębiorcę z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne. Podkreślają jednak konieczność szybkiej nowelizacji tej ustawy, m.in. w celu uporządkowania przepisów regulujących kontrole przedsiębiorców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK