| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Szejnfeld o nowelizacji Ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 23.07.2008

Zasada domniemania uczciwości podatnika oraz konieczność informowania o zamiarze skontrolowania jego działalności to najważniejsze zmiany w projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej - uważa wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

Najem między firmami nawet do 30 lat

Aktualizacja: 22.07.2008

Nawet na 30 lat przedsiębiorcy będą mogli zawierać umowy najmu. Dopiero po upływie tego okresu umowy te będą traktowane jako zawarte na czas nieoznaczony. »

Małe i średnie firmy nie sięgają po dotacje na innowacyjność

Aktualizacja: 22.07.2008

Małe i średnie przedsiębiorstwa złożyły w konkursie na innowacyjne inwestycje tylko 31 wniosków na kwotę 300 mln zł. Tymczasem do wzięcia jest ponad 1 mld zł. »

Firmy szukały 90 tys. pracowników ze Wschodu

Aktualizacja: 22.07.2008

Od maja spada liczba cudzoziemców zza wschodniej granicy przyjeżdżających do pracy do Polski. Firmy zniechęca do ich zatrudniania trwająca nawet kilka miesięcy procedura wizowa. »

Likwidacja pozwoleń może nie przyspieszyć budowy

Aktualizacja: 22.07.2008

Rozpoczęcie inwestycji stanie się możliwe już po dokonaniu jej rejestracji przez starostę, który będzie miał na to 30 dni. Brak sankcji za nieprzestrzeganie terminu może sprawić, że rozpoczęcie budowy domu w ciągu 30 dni będzie fikcją. »

Zamawiający prześle wykonawcy złożone oferty

Aktualizacja: 22.07.2008

Rządowe Centrum Legislacji kwestionuje wprowadzenie możliwości żądania od firm opłat za przesłanie kopii protokołu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego załączników. »

15 mln euro z UE dla spółek na dofinansowanie prospektów

Aktualizacja: 22.07.2008

Już 45 wniosków trafiło do PARP o dofinansowanie z UE w ramach programu, z którego mogą korzystać m.in. spółki planujące debiut na GPW i NewConnect. »

Nowe terminy przekazania dokumentów do ZUS

Aktualizacja: 21.07.2008

Dokumenty ubezpieczeniowe przekazywane przez płatników składek drogą elektroniczną zawierające tzw. błędy krytyczne będą traktowane jako niedostarczone. »

Zabawki magnetyczne pod nadzorem

Aktualizacja: 21.07.2008

W sprzedaży nie mogą znajdować się zabawki bez informacji dla klientów na opakowaniu, że zawierają magnes lub części magnetyczne. »

Wzrost gospodarczy w II kwartale mógł zwolnić nawet do 5,5 proc.

Aktualizacja: 21.07.2008

Produkcja w czerwcu wyniosła 7,2 proc. rok do roku i okazała się niższa od oczekiwań ekonomistów. Gospodarka zwalnia, co zmniejsza prawdopodobieństwo dalszych podwyżek stóp. »

Europa musi zbudować sektor silnych, małych, innowacyjnych firm

Aktualizacja: 21.07.2008

W Unii Europejskiej rozpoczęła się dyskusja nad kształtem polityki spójności, której elementem są fundusze unijne po 2013 roku. Polski rząd chciałby, by Polska dostała na lata 2014-2020 co najmniej tyle pieniędzy, ile w obecnej perspektywie. Czy to jest realne?  »

Europejska spółka prywatna uprości inwestowanie w krajach unijnych

Aktualizacja: 18.07.2008

Radykalnemu skróceniu powinien ulec czas założenia nowej firmy. Docelowo nie może on być dłuższy niż tydzień - uważa Komisja Europejska, która przygotowała program zmian legislacyjnych dla małych i średnich firm. »

ZUS za długi zajął w ubiegłym roku 27 tys. nieruchomości firm

Aktualizacja: 18.07.2008

Firma nieopłacająca składek ubezpieczeniowych może nie otrzymać kredytu w banku. Nie zostanie też dopuszczona do przetargu. »

Zajęcie rachunku bankowego nie stanowi uciążliwej egzekucji

Aktualizacja: 18.07.2008

Mniej uciążliwe dla podatnika jest zajęcie rachunku bankowego niż egzekucja z rzeczowego majątku firmy. »

Zakaz dyskryminacji przez pracodawcę

Aktualizacja: 18.07.2008

Pracodawca nie może traktować mniej korzystnie pracownika, który sam jest pełnosprawny, ale wychowuje niepełnosprawne dziecko. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »