| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Start inwestycji przyspieszy nawet o trzy miesiące

Aktualizacja: 29.09.2008

Przedsiębiorcy będą mogli rozpocząć inwestycję tuż po złożeniu wniosku o dotację - wynika z nowych przepisów. Zmiany zaczną obowiązywać w Polsce najpóźniej od początku 2009 roku. »

Niemożliwe oszustwo na kasie

Aktualizacja: 29.09.2008

Nowojorscy restauratorzy oszukali fiskusa na 20 mln dol. dzięki programowi ZAPPER. W Polsce instalacja takich programów jest niemożliwa, kasy zabezpieczone są banderolą i plombą. Jakakolwiek ingerencja w kasę byłaby wykryta przez serwis lub fiskusa, co grozi wysoką karą. »

Skomplikowane procedury blokują odszkodowania

Aktualizacja: 29.09.2008

Obecnie urzędnik za wydanie błędnej decyzji nie ponosi praktycznie odpowiedzialności materialnej. Ma to zmienić ustawa o odpowiedzialności materialnej urzędników za szkody przez nich spowodowane. »

Nieodpłatne przekazanie nie podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 29.09.2008

Nieodpłatne przekazanie usług czy towarów jest opodatkowane VAT tylko wtedy, gdy nie jest związane z prowadzoną działalnością. »

Powstanie lista firm łamiących prawa pracowników

Aktualizacja: 26.09.2008

Zamierza pan bardziej niż dotychczas propagować działania profilaktyczne zamiast represyjnych. Czy taka zmiana wizerunku inspektora pracy nie spowoduje, że pracodawcy łamiący prawo będą czuli się bezkarni? »

Będzie łatwiej o pieniądze z PFRON

Aktualizacja: 26.09.2008

Najpóźniej od listopada tego roku niepełnosprawni przedsiębiorcy będą składać jeden formularz, aby otrzymać refundację opłaconych składek ZUS. »

Płatnik wystawi PIT-11 tylko na prośbę podatnika

Aktualizacja: 26.09.2008

Projekt nowelizacji ustawy o PIT zakłada, że płatnik będzie wystawiał w trakcie roku informację PIT-11 tylko na wniosek podatnika. Ułatwi to rozliczenie i płatnikom, i podatnikom. »

Firmy wydadzą nawet 2 mld zł na wynajem aut

Aktualizacja: 26.09.2008

Na koniec roku firmy zajmujące się leasingiem operacyjnym mogą zarządzać 125 tys. aut firmowych. Przeciętnie 6,5 roku ma auto firmowe w Polsce; tam, gdzie leasing jest bardziej rozwinięty, to około 4,5 roku. Leasingiem operacyjnym mogą zainteresować się również instytucje rządowe, policja czy wojsko. »

Utrudnienia dla dużych firm starających się o pomoc z UE

Aktualizacja: 26.09.2008

Duże przedsiębiorstwa liczące na pomoc finansową ze środków unijnych będą musiały przekonać urzędników, że bez wsparcia nie uda im się zrealizować inwestycji. Eksperci ostrzegają, że to oznacza utrudnienia w uzyskaniu pieniędzy. »

Firmy zapłacą wyższe odszkodowania za bezprawne zwolnienia

Aktualizacja: 25.09.2008

Pracownicy, którzy zostali bezprawnie lub bez uzasadnienia zwolnieni z pracy, będą mogli żądać od byłego pracodawcy odszkodowania cywilnego za poniesione z tego tytułu szkody. »

Drobne omyłki nie wyeliminują oferty

Aktualizacja: 25.09.2008

Firmy będą mogły kwestionować wybór niekonkurencyjnego trybu przy mniejszych zamówieniach. »

Mniej błędów we wnioskach o dotacje

Aktualizacja: 25.09.2008

Coraz mniej firm odpada z wyścigu po unijne dotacje z powodu drobnych błędów przy wypełnianiu wniosków. Najsłabiej radzą sobie z nimi najmniejsi przedsiębiorcy. »

Pełnomocnik złoży donos na podatnika za jego zgodą

Aktualizacja: 25.09.2008

Przyznanie się do przestępstwa lub wykroczenia skarbowego, tzw. czynny żal, nie jest karane. Oprócz podatnika zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego może złożyć pełnomocnik. Na zawiadomienie składane przez pełnomocnika zgodę musi wyrazić podatnik. »

Informacja o walnym zgromadzeniu w internecie zamiast w Monitorze

Aktualizacja: 24.09.2008

Strony internetowe spółek zastąpią Monitor Sądowy i Gospodarczy, wzmocnieniu ulegnie też pozycja prawna rad nadzorczych i akcjonariuszy mniejszościowych. »

Nocna podróż skróci czas pracy kierowców

Aktualizacja: 24.09.2008

Jeśli kierowcy będą pracować zaledwie kilka minut między godz. 21 a 7 rano, ich czas pracy nie będzie mógł przekraczać 10 godzin w ciągu doby. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK