| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Od września limit do prowadzenia ksiąg zmalał o ponad 440 tys. zł

Aktualizacja: 01.10.2008

Od przyszłego roku księgi będą musieli założyć podatnicy, których przychody przekroczą w tym roku 1,2 mln euro, czyli 4 089 960 zł. »

Połowa firm zrezygnowała z dotacji na ekologię

Aktualizacja: 01.10.2008

Absurdalne wymagania urzędników spowodowały, że połowa firm, które chciały dostać unijne dotacje na ekologiczne inwestycje, zrezygnowała z nich. »

Wyższe składki dla wykonujących pracę nakładczą

Aktualizacja: 01.10.2008

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustaw: o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. »

Przepisy o kasach już w tym miesiącu

Aktualizacja: 01.10.2008

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych będzie opublikowany jeszcze w październiku. Nie zapadły decyzje co do objęcia lekarzy i prawników obowiązkiem posiadania kas. Rozporządzenie ma obowiązywać przez co najmniej rok. »

Będzie mniej wyrobów akcyzowych

Aktualizacja: 01.10.2008

Akcyzą będą objęte wyłącznie paliwa, energia elektryczna, wyroby tytoniowe, napoje alkoholowe oraz samochody osobowe. »

Firmy nie chcą płacić za informacje gospodarcze

Aktualizacja: 02.10.2008

Przez ostatnie dwa lata ponad połowa polskich przedsiębiorców miała do czynienia z nieuczciwymi kontrahentami, którzy nie płacili za dostarczony towar lub zwlekali z zapłatą. Mimo to nadal 88 proc. właścicieli średnich firm nie zamierza korzystać z usług profesjonalnych firm dostarczających informacji o kontrahentach. »

Zawieszenie od dnia złożenia wniosku

Aktualizacja: 30.09.2008

Nieprecyzyjne przepisy znowelizowanej ustawy o swobodzie działalności gospodarczej budzą wątpliwości co do formalności, jakich musi dopełnić przedsiębiorca niezatrudniający pracowników, wtedy gdy chce zawiesić firmę. »

Firmy spoza UE płacą składki u siebie

Aktualizacja: 30.09.2008

Firmy spoza Unii nie muszą płacić do ZUS składek ubezpieczeniowych za zatrudnianych przez siebie pracowników, których delegują do Polski. »

Łatwiej o pieniądze na innowacje

Aktualizacja: 30.09.2008

Definicja innowacyjności, która decyduje o przyznawaniu unijnych dotacji na inwestycje przedsiębiorstw, może zostać zmieniona. »

Termin zatwierdzenia sprawozdania finansowego nie ulega przesunięciu

Aktualizacja: 30.09.2008

Jeżeli ostatnim dniem na zatwierdzenie sprawozdania jest niedziela, nie można terminu przesunąć na poniedziałek. »

Prawie 80 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem pracowników

Aktualizacja: 30.09.2008

79,4 proc. pracodawców ma problemy ze znalezieniem do pracy chętnych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników - wynika z ankiety Business Centre Club przeprowadzonej we wrześniu wśród pracodawców-członków BCC. »

Podatnik ma 30 dni na wznowienie firmy

Aktualizacja: 29.09.2008

Zanim nastąpi wykreślenie z rejestru przedsiębiorców podmiotu, który zawiesił firmę, organ ewidencyjny lub sąd rejestrowy wezwie do złożenia wniosku o wznowienie działalności. »

Start inwestycji przyspieszy nawet o trzy miesiące

Aktualizacja: 29.09.2008

Przedsiębiorcy będą mogli rozpocząć inwestycję tuż po złożeniu wniosku o dotację - wynika z nowych przepisów. Zmiany zaczną obowiązywać w Polsce najpóźniej od początku 2009 roku. »

Niemożliwe oszustwo na kasie

Aktualizacja: 29.09.2008

Nowojorscy restauratorzy oszukali fiskusa na 20 mln dol. dzięki programowi ZAPPER. W Polsce instalacja takich programów jest niemożliwa, kasy zabezpieczone są banderolą i plombą. Jakakolwiek ingerencja w kasę byłaby wykryta przez serwis lub fiskusa, co grozi wysoką karą. »

Skomplikowane procedury blokują odszkodowania

Aktualizacja: 29.09.2008

Obecnie urzędnik za wydanie błędnej decyzji nie ponosi praktycznie odpowiedzialności materialnej. Ma to zmienić ustawa o odpowiedzialności materialnej urzędników za szkody przez nich spowodowane. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »