| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Sejm za obniżeniem kapitału w spółkach z o.o. i akcyjnych

Aktualizacja: 23.10.2008

Posłowie obniżyli poziom kapitału w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółkach akcyjnych. Zmiany mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w takich spółkach. »

Urząd skarbowy poinformuje o kontroli

Aktualizacja: 23.10.2008

Decyzje podatkowe fiskusa nie będą automatycznie podlegać wykonaniu, a urzędy skarbowe mają informować podatników o planowanych kontrolach - przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja Ordynacji podatkowej. »

Sejm zniósł obowiązek prowadzenia transakcji tylko w złotych

Aktualizacja: 23.10.2008

Sejm zniósł w czwartek obowiązek prowadzenia transakcji na obszarze Polski tylko w złotych. Pozwoli to rozliczać się między firmami w obcej walucie. »

Sejm za 30-letnim okresem najmu dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 23.10.2008

Sejm opowiedział się w czwartek za zmianami pozwalającymi przedsiębiorcom na 30-letni okres najmu (np. lokalu, gruntu). Obecnie można zawrzeć taką umowę do 10 lat, potem jest to umowa na czas nieoznaczony. »

Przedsiębiorcy chcą konkurencji przy uzyskiwaniu koncesji na roboty budowlane

Aktualizacja: 22.10.2008

Spółki komunalne będą mogły uzyskiwać koncesje z pominięciem procedur konkursowych - alarmują przedsiębiorcy. »

Od grudnia 40 tys. zł z UE na założenie firmy

Aktualizacja: 22.10.2008

Co najmniej w czterech województwach chętni na unijne dotacje na założenie własnej firmy będą mogli złożyć o nie wnioski. Do wzięcia jest maksymalnie 40 tys. zł. »

Nie tylko podatnik VAT może wystawić fakturę

Aktualizacja: 22.10.2008

Przedsiębiorca, który otrzymał fakturę VAT od podmiotu niezarejestrowanego jako podatnik VAT, ma prawo do odliczenia podatku. »

Firmy wydały 485 mln zł na reklamę zewnętrzną

Aktualizacja: 22.10.2008

O 11 proc. więcej wydały w ciągu dziewięciu miesięcy firmy na reklamę zewnętrzną w stosunku do 2007 roku. Sam III kwartał był jednak słabszy. »

Osoby prowadzące firmy są zainteresowane zawieszaniem działalności gospodarczej

Aktualizacja: 21.10.2008

Do niektórych oddziałów ZUS wpłynęło już nawet kilkaset wniosków od przedsiębiorców chcących zawiesić prowadzenie firmy. »

Paragon nie zastąpi faktury

Aktualizacja: 21.10.2008

Rząd pracuje nad uproszczeniem rozliczeń podatkowych. Jeden z pomysłów to zastąpienie faktur VAT paragonami przy kupnie paliw. Zdaniem ekspertów likwidacja faktur będzie niezgodna z prawem Unii Europejskiej. »

Zmiana przepisów usprawni prowadzenie kontroli

Aktualizacja: 21.10.2008

Podatnik będzie mógł wyznaczyć więcej niż jedną osobę do reprezentowania go w czasie kontroli podatkowej. »

Będzie mniej małych podatników

Aktualizacja: 21.10.2008

Limit VAT dla małych podatników wyniesie w 2009 roku 2 702 000 zł, co stanowi o 312 tys. zł mniej niż w 2008 roku. W konsekwencji krąg małych podatników VAT zostanie ograniczony. »

Trudno będzie rozliczyć faktury korygujące

Aktualizacja: 21.10.2008

Wymóg potwierdzenia odbioru faktury korygującej określony w nowelizacji ustawy o VAT spowoduje pogorszenie warunków rozliczania VAT z faktur korygujących. »

Przedsiębiorcy będą mogli przedłużyć ważność ofert

Aktualizacja: 21.10.2008

• Co oznacza wprowadzenie możliwości przedłużenia przez firmy terminu związania ofertą? »

Pracownik powinien być karany za porzucenie pracy

Aktualizacja: 21.10.2008

Sejmowa Komisja "Przyjazne Państwo" proponuje wprowadzenie do Kodeksu pracy kar za porzucenie pracy. Pracodawcy popierają tę zmianę, związkowcy ją krytykują. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search Partners posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »