| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Rejestracja firmy na jednym formularzu

Aktualizacja: 17.02.2009

Za półtora miesiąca większość formalności związanych ze zgłoszeniem działalności gospodarczej będzie można dokonać w jednym okienku. Od czynności tej nie będą pobierane już żadne opłaty. »

GIP apeluje o terminowe wypłacanie wynagrodzeń

Aktualizacja: 17.02.2009

Główny inspektor pracy Tadeusz Zając apeluje, by pracodawcy terminowo wypłacali wynagrodzenia i deklaruje, że w obliczu trudności finansowych Państwowa Inspekcja Pracy gotowa jest udzielić wszechstronnej pomocy, zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. »

Negocjacje firm z bankami rozwiązaniem problemu opcji

Aktualizacja: 17.02.2009

Zdaniem ministra w kancelarii premiera Rafała Grupińskiego, głównym sposobem rozwiązania problemu opcji walutowych powinny być negocjacje między zainteresowanymi firmami i bankami. »

Walczymy z absurdami w kodeksie pracy

Aktualizacja: 16.02.2009

Od poniedziałku każdy pracownik i pracodawca może zgłaszać GP lub Państwowej Inspekcji Pracy przykłady absurdów w prawie pracy. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane i posłużą do przygotowania propozycji zmian w prawie. Kodeks pracy będzie czytelniejszy i mniej skomplikowany. »

Dopłata z urzędu pracy nie jest opodatkowana

Aktualizacja: 16.02.2009

Kwoty pieniężne przyznane bezrobotnemu na rozpoczęcie działalności gospodarczej są nieopodatkowane PIT i nie należy ich uwzględniać w zeznaniu rocznym. »

20 lutego mija termin wyboru uproszczonych zaliczek

Aktualizacja: 16.02.2009

Przedsiębiorcy do 20 lutego mają czas na dokonanie wyboru uproszczonej metody opłacania zaliczek na podatek dochodowy. »

Firma może żądać informacji, dlaczego ograniczono jej kredyt

Aktualizacja: 13.02.2009

Ograniczenie akcji kredytowej dla firm przez konkurencję chce wykorzystać PKO BP, zwiększając akcję kredytową. »

Rusza największy konkurs o dotacje

Aktualizacja: 13.02.2009

Dziś PARP ogłosi rozpoczęcie konkursów na unijne dotacje. Nabory wniosków rozpoczną się 2 marca, w tym konkurs na innowacyjne inwestycje o budżecie ponad 930 mln zł. »

Słaby złoty, opcje i drogi prąd pogrążą firmy

Aktualizacja: 13.02.2009

Kryzys gospodarczy powoduje spadek popytu na towary i usługi oferowane przez polskie firmy. Ich wpływy więc zmaleją. Jednak zapowiada się, że wydatki mocno wzrosną. »

5 lat pozbawienia wolności za odtwarzanie muzyki bez licencji

Aktualizacja: 12.02.2009

Jeśli kontrolerzy z organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi wykryją, że przedsiębiorca odtwarzający muzykę w swojej firmie nie ma stosownej umowy i nie wnosi za to opłat, będzie musiał uregulować wszystkie należności z tego tytułu od chwili rozpoczęcia działalności i podpisać umowę licencyjną. »

Inspekcja nie będzie surowiej karać firm w dobie kryzysu

Aktualizacja: 12.02.2009

Państwowa Inspekcja Pracy chce udzielać porad pracownikom zwalnianym z powodu kryzysu gospodarczego. Kontrola legalności zatrudnienia może zostać przekazana innej służbie. Nowelizacja ustawy o PIP ma umożliwić głównemu inspektorowi pracy wydawanie wiążących opinii. »

Szkolenia pomogą zapobiec panice w firmie

Aktualizacja: 12.02.2009

W wielu przedsiębiorstwach dotkniętych kryzysem i masowymi zwolnieniami zapanowała panika. Przeważająca większość kadry nie potrafi zapanować nad strachem pracowników. Receptą mogą być szkolenia podobne do tych, jakie przechodzą ratownicy i komandosi. »

Pomysł unieważnienia umów na opcje - trudny do realizacji

Aktualizacja: 12.02.2009

W opinii wiceministra finansów Macieja Grabowskiego pomysł wicepremiera Waldemara Pawlaka dotyczący renegocjacji lub nawet unieważnienia umów na opcje walutowe jest trudny do realizacji. »

Oszczędności dla pracodawców

Aktualizacja: 11.02.2009

Od 1 lutego 2009 r. zaczęła obowiązywać większość zmian wprowadzonych ustawą z 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Firmy nie chcą zatrudniać Ukraińców dłużej niż pół roku

Aktualizacja: 11.02.2009

Tylko 3,8 tys. Ukraińców, Rosjan i Białorusinów pracowało w Polsce w II połowie 2008 r. na podstawie zezwolenia na pracę. Obcokrajowcy zza wschodniej granicy wykonują głównie proste prace sezonowe w rolnictwie i budownictwie. Firmy muszą płacić cudzoziemcowi spoza UE tyle samo co Polakowi pracującemu na tym samym stanowisku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Stowarzyszenie Konsumentów Polskich

Stowarzyszenie zajmuje się ochroną praw konsumentów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK