| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Prowadzenie składów podatkowych

Aktualizacja: 24.03.2009

1 marca 2009 r.weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 24 lutego 2009 r. w sprawie warunków prowadzenia składów podatkowych oraz ewidencji przez podmioty prowadzące składy podatkowe (Dz.U. Nr 32, poz. 231) »

Tusk: przedsiębiorca będzie wypełniał jeden wniosek zgłoszeniowy, a nie cztery

Aktualizacja: 24.03.2009

Przedsiębiorca zamierzający założyć firmę będzie wypełniał tylko jeden wniosek zgłoszeniowy, a nie cztery, jak obecnie - powiedział we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. »

Zaliczki dopiero za kilka miesięcy

Aktualizacja: 23.03.2009

Ponad miesiąc po wejściu w życie rozporządzenia o możliwości korzystania z zaliczek na unijne dotacje ciągle nie są one dostępne. »

Przedsiębiorcy za utworzeniem unijnego Funduszu Gwarancyjnego

Aktualizacja: 24.03.2009

Europejscy przedsiębiorcy chcą by Komisja Europejska utworzyła specjalny Fundusz Gwarancyjny, który ułatwi firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dostęp do kredytów - powiedział PAP prezes KIG Andrzej Arendarski. »

Bliskie porozumienie z bankami i firmami w sprawie opcji walutowych

Aktualizacja: 24.03.2009

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że bliskie jest wypracowanie rozwiązania problemu opcji walutowych, akceptowalnego dla rządu, banków oraz dotkniętych stratami firm. Szejnfeld liczy, że jeszcze przed świętami dojdzie do spotkania, podczas którego nastąpi porozumienie w tej sprawie. »

75 proc. firm nie ma prawnika

Aktualizacja: 23.03.2009

Aż 75 proc. spośród właścicieli firm przyznało, że nie ma na etacie fachowca z dziedziny prawa i nie posiada działu prawnego - wynika z sondażu PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i Wolters Kluwer. »

Absurdalny obowiązek zniknie z kodeksu pracy

Aktualizacja: 20.03.2009

Firmy nie będą musiały zatrudniać inspektorów ochrony przeciwpożarowej. Pracodawcy i pracownicy mogą zgłaszać GP inne absurdy w prawie pracy. »

Kontrole z nieujawnionych źródeł spadły o 91 proc.

Aktualizacja: 20.03.2009

W 2008 roku organy kontroli skarbowej przeprowadziły o 91 proc. mniej kontroli z tytułu nieujawnionych źródeł przychodów niż w 2007 roku. Kwoty ustaleń w tym zakresie były niższe o prawie 73 mln zł. »

Nowe kwoty jednorazowych odszkodowań

Aktualizacja: 19.03.2009

 Od 1 kwietnia zmienią się kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. »

Firmy nie dostaną pieniędzy z MG na organizację imprez

Aktualizacja: 23.03.2009

Przedsiębiorcy od piątku nie mogą ubiegać się o środki z Ministerstwa Gospodarki na organizację m.in. konferencji i seminariów. Pieniądze przewidziane na ten cel w tym roku zostały już rozdysponowane przez resort. »

Sejm o informowaniu podatników przez urzędy skarbowe

Aktualizacja: 23.03.2009

Urząd skarbowy będzie musiał poinformować podatnika - a nie jak dotąd tylko izbę skarbową, celną czy inspektora kontroli skarbowej - jak ustosunkował się do jego odwołania. Taki obowiązek przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, nad którym debatował w piątek Sejm. »

Posłowie za dalszymi pracami nad zwolnieniami z kas fiskalnych

Aktualizacja: 20.03.2009

Posłowie wszystkich klubów opowiedzieli się w piątek za skierowaniem do dalszych prac poselskich projektów zmian w ustawie o VAT. Jeden z nich ma m.in. odebrać Ministrowi Finansów prawo do określania w rozporządzeniu, które grupy podatników mają stosować kasy fiskalne, drugi likwiduje nadmiar obowiązków informacyjnych. »

Posłowie za podniesieniem limitu zwolnienia podatkowego dla gadżetów reklamowych

Aktualizacja: 20.03.2009

Posłowie opowiedzieli się w piątek za skierowaniem do komisji projektów przewidujących m.in. podniesienie limitu zwolnienia z podatku dla gadżetów reklamowych, zwolnienia podatkowego dla bonów towarowych finansowych z funduszu świadczeń pracowniczych i ułatwienie samozatrudnienia. »

Banki zamieniają opcje na kredyty

Aktualizacja: 19.03.2009

Coraz więcej banków proponuje firmom zamianę opcji walutowych na kredyt długoterminowy. To może być jedyny sposób, by uniknąć bankructwa. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Miśkiewicz

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK