| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Arbitraż na konferencji

Aktualizacja: 09.03.2009

28 marca, w Nowym Tomyślu odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja z cyklu Arbitraż i mediacja w teorii i praktyce pt. „ Arbitraż i mediacja gospodarcza”. »

Sejm przyjął senackie poprawki dotyczące Prawa upadłościowego

Aktualizacja: 06.03.2009

Przedsiębiorcy, którzy po ogłoszeniu upadłości będą mieli szansę na układ z wierzycielami, będą mogli sami zarządzać majątkiem upadłej firmy - zakłada przyjęta w piątek przez Sejm poprawka Senatu do ustawy Prawo upadłościowe. »

Firmy nie płacą: zaległe należności wzrosły 5-krotnie

Aktualizacja: 05.03.2009

Branża budowlana, transportowa i stalowa zostały najbardziej dotknięte przez kryzys - wynika z analiz wiodących ubezpieczycieli kredytu kupieckiego. W ich przypadku wskaźnik moralności płatniczej, pokazujący, jak firmy regulują swoje należności, spadł do poziomu w okolicach 40 pkt. »

Szkolenia można sfinansować ze środków unijnych

Aktualizacja: 05.03.2009

Z powodu kryzysu firmy ograniczają wydatki na szkolenia pracowników. Środki na ten cel można uzyskać ze środków UE. »

Unia Europejska chce obniżyć koszty prowadzenia działalności

Aktualizacja: 05.03.2009

Małe spółki handlowe, m.in. z ograniczoną odpowiedzialnością, będą mogły być zwolnione przez kraje unijne z konieczności prowadzenia ksiąg rachunkowych. »

Sejm uchwalił ustawę o bateriach i akumulatorach

Aktualizacja: 06.03.2009

Sejm przyjął w czwartek ustawę o bateriach i akumulatorach, która zakłada zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych w bateriach i akumulatorach, ich właściwe zbieranie i recykling. »

Umowy o pracę tylko po polsku

Aktualizacja: 06.03.2009

Z powodu niejednoznaczności sformułowań Senat odesłał w czwartek do Komisji Kultury nowelizację ustawy o języku polskim. Nowelizacja stanowi, że umowy o pracę będą miały moc prawną tylko, jeżeli sporządzone będą w języku polskim, jeżeli jedną ze stron umowy jest Polak. »

1,5 mln zł dla kobiet rozpoczynających działalność gospodarczą

Aktualizacja: 05.03.2009

1,5 mln zł przeznaczyła Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (ŁARR) na projekt "Bądź sobie szefem", który ma wspierać przedsiębiorczość kobiet. Nabór uczestniczek do projektu rozpoczął się w czwartek i potrwa do 18 marca. »

Nowe kody PKD

Aktualizacja: 05.03.2009

Urzędy statystyczne prowadzą akcję przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały dotychczas przeklasyfikowania rodzaju działalności. »

Konkurs na promowanie przedsiębiorczości

Aktualizacja: 05.03.2009

Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów, które będą realizowane w dniach 6–14 maja 2009 r. w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości pod nazwą Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw (European SME Week). »

Ponad 5 tys. firm powstanie w tym roku dzięki dotacjom UE

Aktualizacja: 04.03.2009

 Jak ustaliliśmy, już ponad 430 osób otrzymało bezzwrotne dotacje ze środków UE na własny biznes. To dobra wiadomość dla rynku pracy, bo każda dotacja oznacza powstanie nowego podmiotu gospodarczego. »

Amortyzacja może zniekształcić wynik finansowy

Aktualizacja: 04.03.2009

Podatkowe stawki amortyzacji, które są wyższe od bilansowych, powodują, że spółka zwiększa w ten sposób swoje koszty i zmniejsza zysk. Wpływa to niekorzystnie na wynik finansowy. »

Będzie więcej małych podatników PIT i CIT

Aktualizacja: 04.03.2009

Limit kwotowy w definicji małego podatnika na potrzeby podatku dochodowego ma zostać zwiększony z 800 tys. do 1,2 mln euro. »

Klub PSL złoży w Sejmie projekt ustawy dotyczący opcji walutowych

Aktualizacja: 04.03.2009

W środę lub w czwartek klub PSL złoży projekt ustawy przeciwdziałający nieuczciwym praktykom w obrocie instrumentami finansowymi - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. »

Ministerstwo Gospodarki dofinansuje organizacje przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.03.2009

Ministerstwo Gospodarki dofinansuje składki członkowskie dla polskich organizacji przedsiębiorców przynależących do międzynarodowych grup lub organizacji branżowych. Termin składania wniosków upływa 31 marca br. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK