| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Opinia techniczna urządzenia do gier

Aktualizacja: 24.03.2009

21 marca br. zacznęły obowiązywać zmiany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 3 czerwca 2003 r. w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 102, poz. 946), wprowadzone rozporządzeniem zmieniającym opublikowanym w Dz.U. Nr 36, poz. 280. »

PiS krytykuje zmiany w prawie budowlanym

Aktualizacja: 26.03.2009

Posłowie PiS skrytykowali w środę popieraną przez koalicję PO-PSL nowelizację prawa budowlanego. Ich zdaniem, w tym wypadku, zbyt duży wpływ na proces legislacyjny mogli mieć lobbyści. Przedstawiciele PO odpierają zarzuty. »

Polskie firmy radzą sobie z kryzysem

Aktualizacja: 24.03.2009

Z przedstawionych we wtorek przez GUS danych wynika, że nie ma powodu do obaw - polskie firmy dobrze radzą sobie z kryzysem - powiedział Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. »

Powstaje pakiet rozwiązań antykryzysowych

Aktualizacja: 24.03.2009

Rząd chce wesprzeć przedsiębiorców mających problemy z powodu kryzysu środkami z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ponad 5 tys. zł tak zwanego dodatku relokacyjnego otrzyma pracownik, który zmieni miejsce zamieszkania. Firmy ograniczające produkcję będą mogły kierować pracowników na finansowane ze środków UE szkolenia. »

Prowadzenie składów podatkowych

Aktualizacja: 24.03.2009

1 marca 2009 r.weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z 24 lutego 2009 r. w sprawie warunków prowadzenia składów podatkowych oraz ewidencji przez podmioty prowadzące składy podatkowe (Dz.U. Nr 32, poz. 231) »

Tusk: przedsiębiorca będzie wypełniał jeden wniosek zgłoszeniowy, a nie cztery

Aktualizacja: 24.03.2009

Przedsiębiorca zamierzający założyć firmę będzie wypełniał tylko jeden wniosek zgłoszeniowy, a nie cztery, jak obecnie - powiedział we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk. »

Zaliczki dopiero za kilka miesięcy

Aktualizacja: 23.03.2009

Ponad miesiąc po wejściu w życie rozporządzenia o możliwości korzystania z zaliczek na unijne dotacje ciągle nie są one dostępne. »

Przedsiębiorcy za utworzeniem unijnego Funduszu Gwarancyjnego

Aktualizacja: 24.03.2009

Europejscy przedsiębiorcy chcą by Komisja Europejska utworzyła specjalny Fundusz Gwarancyjny, który ułatwi firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) dostęp do kredytów - powiedział PAP prezes KIG Andrzej Arendarski. »

Bliskie porozumienie z bankami i firmami w sprawie opcji walutowych

Aktualizacja: 24.03.2009

Wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld ocenia, że bliskie jest wypracowanie rozwiązania problemu opcji walutowych, akceptowalnego dla rządu, banków oraz dotkniętych stratami firm. Szejnfeld liczy, że jeszcze przed świętami dojdzie do spotkania, podczas którego nastąpi porozumienie w tej sprawie. »

75 proc. firm nie ma prawnika

Aktualizacja: 23.03.2009

Aż 75 proc. spośród właścicieli firm przyznało, że nie ma na etacie fachowca z dziedziny prawa i nie posiada działu prawnego - wynika z sondażu PBS DGA na zlecenie "Gazety Prawnej" i Wolters Kluwer. »

Absurdalny obowiązek zniknie z kodeksu pracy

Aktualizacja: 20.03.2009

Firmy nie będą musiały zatrudniać inspektorów ochrony przeciwpożarowej. Pracodawcy i pracownicy mogą zgłaszać GP inne absurdy w prawie pracy. »

Kontrole z nieujawnionych źródeł spadły o 91 proc.

Aktualizacja: 20.03.2009

W 2008 roku organy kontroli skarbowej przeprowadziły o 91 proc. mniej kontroli z tytułu nieujawnionych źródeł przychodów niż w 2007 roku. Kwoty ustaleń w tym zakresie były niższe o prawie 73 mln zł. »

Nowe kwoty jednorazowych odszkodowań

Aktualizacja: 19.03.2009

 Od 1 kwietnia zmienią się kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. »

Firmy nie dostaną pieniędzy z MG na organizację imprez

Aktualizacja: 23.03.2009

Przedsiębiorcy od piątku nie mogą ubiegać się o środki z Ministerstwa Gospodarki na organizację m.in. konferencji i seminariów. Pieniądze przewidziane na ten cel w tym roku zostały już rozdysponowane przez resort. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Meritus

Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o. jest kontynuatorem działalności firmy Meritus 2 Spółka Jawna, działającej od 1990 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK