| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Zagrożone zaliczki dla beneficjentów

Aktualizacja: 30.03.2009

Województwa twierdzą, że proponowane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zmiany uniemożliwią wprowadzenie zaliczek dla korzystających z unijnej pomocy. »

Banki dają premie za lojalność

Aktualizacja: 27.03.2009

W czasie kryzysu banki chcą jak najwięcej wiedzieć o firmach, którym pożyczają pieniądze. Na różne sposoby przekonują przedsiębiorców do korzystania tylko z ich usług. »

Kredytowanie opcji zależy od wystawcy

Aktualizacja: 27.03.2009

Część zachodnich banków, które przez polskich pośredników wystawiały naszym firmom opcje walutowe, zgadza się na odroczenie rozliczenia. Twarde warunki stawiają JP Morgan Chase i BNP Paribas. »

PARP kończy prace nad zaliczkami dla beneficjentów

Aktualizacja: 27.03.2009

PARP kończy prace nad wdrożeniem zaliczek dla przedsiębiorców. Będą dostępne w najbliższym czasie, ale firmy, które korzystają z funduszy unijnych, nie deklarują na razie zainteresowania nimi. »

Wyższe składki dla chałupników

Aktualizacja: 26.03.2009

Od 1 marca 2009 r. osoba wykonująca pracę nakładczą i równocześnie prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą musi zapłacić składki ubezpieczeniowe od kwoty równej co najmniej najniższej podstawie wymiaru składek dla osób prowadzących działalność gospodarczą. »

Pełnomocnik podpisze e-deklarację

Aktualizacja: 26.03.2009

Pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji składanej przez internet oraz jego odwołanie podatnik lub płatnik złoży naczelnikowi urzędu skarbowego. »

Zmiana czasu wpłynie na pensje

Aktualizacja: 26.03.2009

W niedzielę przestawiamy wskazówki zegara z godz. 2 na 3. Za nieprzepracowaną godzinę pracownicy otrzymają tzw. postojowe. »

Dodatkowe lusterka dla ciężarówek

Aktualizacja: 26.03.2009

Samochody ciężarowe, które jeżdżą do innych państw UE, już od 1 kwietnia będą musiały mieć dodatkowe lusterka poprawiające widoczność. »

Prace nad nowelizacją Prawa budowlanego powinny zostać wstrzymane

Aktualizacja: 27.03.2009

Prace nad nowelizacją Prawa budowlanego powinny zostać wstrzymane do czasu złożenia w Sejmie rządowego projektu - uważa szef Kongresu Budownictwa Roman Nowicki. Jego zdaniem, niektóre jej przepisy są niezgodne z prawem UE. »

Polskie firmy zapłaciły 1,2 mln zł odszkodowań za pirackie oprogramowanie

Aktualizacja: 27.03.2009

W 2008 roku polscy przedsiębiorcy zapłacili 1,2 mln zł odszkodowań za używanie pirackiego oprogramowania. Kolejne 183 tys. zł kosztowało ich nabycie legalnych programów - poinformowali przedstawiciele polskiego oddziału Business Software Alliance (BSA). »

Są nowe warunki otrzymania ulg

Aktualizacja: 25.03.2009

Podatnicy mogą starać się o ulgi w zapłacie podatków stanowiących pomoc regionalną. Doprecyzowano zasady udzielania tych ulg. »

Wraca kratka. Odlicz sobie VAT

Aktualizacja: 26.03.2009

Od aut z kratką można odliczyć 22-proc. VAT - powiadamia "Dziennik". »

Opinia techniczna urządzenia do gier

Aktualizacja: 24.03.2009

21 marca br. zacznęły obowiązywać zmiany w rozporządzeniu Ministra Finansów z 3 czerwca 2003 r. w sprawie warunków urządzania gier i zakładów wzajemnych (Dz.U. Nr 102, poz. 946), wprowadzone rozporządzeniem zmieniającym opublikowanym w Dz.U. Nr 36, poz. 280. »

PiS krytykuje zmiany w prawie budowlanym

Aktualizacja: 26.03.2009

Posłowie PiS skrytykowali w środę popieraną przez koalicję PO-PSL nowelizację prawa budowlanego. Ich zdaniem, w tym wypadku, zbyt duży wpływ na proces legislacyjny mogli mieć lobbyści. Przedstawiciele PO odpierają zarzuty. »

Polskie firmy radzą sobie z kryzysem

Aktualizacja: 24.03.2009

Z przedstawionych we wtorek przez GUS danych wynika, że nie ma powodu do obaw - polskie firmy dobrze radzą sobie z kryzysem - powiedział Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK