| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ubezpieczenie w KRUS osób prowadzących działalność gospodarczą

Aktualizacja: 15.04.2009

 Osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą kontynuować ubezpieczenie w KRUS, pod warunkiem że kwota graniczna podatku dochodowego z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej za 2008 r. nie przekroczy 2835 zł. »

Osoby szukające pracy będą miały prawo do dodatku za zmianę miejsca zamieszkania

Aktualizacja: 15.04.2009

Już od lipca może ruszyć wypłata jednorazowych dodatków relokacyjnych na pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub osiedlenia się w nowym miejscu zamieszkania. »

Pakiet antykryzysowy jeszcze w kwietniu

Aktualizacja: 16.04.2009

Od wyniku rozmów związków i pracodawców zależy, czy pakiet antykryzysowy dot. przepisów prawa pracy będzie gotowy jeszcze w kwietniu - uważa minister pracy Jolanta Fedak. Strona społeczna nie zgadza się jednak z wieloma wpisanymi do pakietu propozycjami rządu. »

Rodzina pomoże firmie w kryzysie

Aktualizacja: 14.04.2009

Przedsiębiorstwa rodzinne lepiej radzą sobie z objawami recesji od innych firm ze swojego segmentu: mniej jest wśród nich bankructw, nietrafionych inwestycji, zadłużania się ponad miarę i zwolnień pracowniczych. »

W urzędach pracy zabrakło pieniędzy na dotacje na biznes

Aktualizacja: 14.04.2009

Niektóre urzędy pracy wstrzymały przyjmowanie wniosków od bezrobotnych ubiegających się o dotacje na rozpoczęcie własnego biznesu, bo nie mają już pieniędzy na ten cel. »

Firmy zdecydują jaką pomoc chcą otrzymać

Aktualizacja: 15.04.2009

Ministerstwo gospodarki chce, by firmy, które z powodu kryzysu wpadły w kłopoty finansowe, same decydowały o tym, jaki rodzaj pomocy od rządu otrzymają - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

Od dziś można starać się o dofinansowanie przetwórstwa

Aktualizacja: 14.04.2009

Od 15 kwietnia przedsiębiorcy będą mogli starać się o dofinansowanie inwestycji w przetwórstwie, a rolnicy - o pomoc w tworzeniu nowych miejsc pracy poza rolnictwem - poinformowało we wtorek biuro prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. »

Fundusz wypłaci pensje za znikające firmy

Aktualizacja: 10.04.2009

Pracownicy zatrudnieni przez pracodawców, którzy faktycznie zaprzestali działalności, otrzymają wynagrodzenia z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Niskie budżety szansą dla partnerstwa inwestycyjnego

Aktualizacja: 10.04.2009

Ruszają wspólne inwestycje samorządów i przedsiębiorców prywatnych. W budżetach nie ma pieniędzy na usługi publiczne na właściwym poziomie. W 2010 roku liczba inwestycji w ramach PPP powinna znacznie się zwiększyć. »

Sprzedawcy samochodów przenoszą salony za miasto

Aktualizacja: 10.04.2009

Dealerzy samochodowi sprzedają salony w centrach miast i inwestują w siedziby na ich obrzeżach. »

Recepta dla firm na trudne czasy: ekspansja, przejęcia i oszczędzanie

Aktualizacja: 09.04.2009

Kryzys już wymusza restrukturyzację polskich firm - oceniają przedsiębiorcy i ekonomiści. Na razie widać to na rynku pracy, ale duże zmiany mogą nastąpić także w strukturze własnościowej przedsiębiorstw. »

Podstawowa umowa już za 8-10 tys. zł

Aktualizacja: 09.04.2009

Groźba roszczeń ze względu na straty na opcjach walutowych powoduje, że rośnie zainteresowanie menedżerów polisami D&O. Ubezpieczyciele zaostrzyli zaś procedury zawierania takich umów. »

Umowy na czas określony będą trwać maksymalnie trzy lata

Aktualizacja: 08.04.2009

Do 2012 roku pracownicy mają otrzymywać dopłaty do wynagrodzeń za zmniejszony etat oraz minimalną płacę za tzw. urlop postojowy. Pomoc otrzymają tylko te firmy, które ucierpiały z powodu kryzysu. »

Przepisy ordynacji podatkowej niezgodne z Konstytucją

Aktualizacja: 08.04.2009

24 lutego 2009 r. Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi dotyczące kręgu podmiotów uprawnionych do złożenia wniosku o stwierdzenie nadpłaty i korekty deklaracji wspólników rozwiązanej spółki cywilnej będącej podatnikiem VAT. »

Obroty firm faktoringowych mniejsze o 6,5 proc.

Aktualizacja: 08.04.2009

Obroty firm faktoringowych spadły w pierwszym kwartale tego roku o 6,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. - wynika z opublikowanych we wtorek danych Polskiego Związku Faktorów. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK