| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Aktualności

Polskie firmy tną najwięcej etatów w UE

Aktualizacja: 05.05.2009

Według analiz unijnej agencji Eurofound, w I kwartale polskie firmy ogłosiły zwolnienie blisko 39 tys. pracowników. W firmach zniknęło 25 tys. etatów. Jest to najgorszy rezultat w Unii Europejskiej - akcentuje "Rzeczpospolita". »

Firmy nie zatrudnią inspektorów, ale przeszkolą pracowników

Aktualizacja: 04.05.2009

Pracodawcy nie będą musieli zatrudniać inspektorów ochrony przeciwpożarowej, ale wyznaczą pracowników odpowiedzialnych za zwalczanie pożarów. Małe firmy mogą być zwolnione również z tego obowiązku. »

Będą ulgi w spłacie podatków dla zatrudniających niepełnosprawnych

Aktualizacja: 04.05.2009

Nowe rozporządzenie określi zasady przyznawania ulg w spłacie podatków przedsiębiorcom zatrudniającym osoby w niekorzystnej sytuacji i osoby niepełnosprawne. »

Do 300 tys. zł bezzwrotnej pomocy na nowe miejsca pracy na wsi

Aktualizacja: 06.05.2009

Osoby fizyczne i firmy mogą składać wnioski o przyznanie unijnej pomocy dla mikroprzedsiębiorstw. Jest przeznaczona na utworzenie nowych miejsc pracy na terenach wiejskich. »

Więcej osób otrzyma dotacje na własny biznes

Aktualizacja: 30.04.2009

Firmy realizujące projekty szkoleniowe na rzecz przedsiębiorstw przechodzących trudności będą udzielały zatrudnionym pracownikom bezzwrotnych dotacji na rozpoczęcie własnego biznesu. »

Urzędy pracy uruchamiają programy specjalne

Aktualizacja: 30.04.2009

Gminy, w których zwolnieniami zagrożona jest duża liczba pracowników, mogą uruchamiać tzw. programy specjalne. »

Polska bardziej atrakcyjna dla firm

Aktualizacja: 30.04.2009

Zagraniczni przedsiębiorcy coraz bardziej doceniają atuty polskiej gospodarki. Rosną notowania naszego kraju jako miejsca, gdzie warto budować fabryki - pisze "Rzeczpospolita". »

Zgłoszenia celne tylko elektronicznie

Aktualizacja: 29.04.2009

Już od 1 lipca 2009 r. przedsiębiorcy będą musieli dokonywać wywozowych zgłoszeń celnych w formie elektronicznej. Już dziś warto się do tego przygotować. »

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych

Aktualizacja: 29.04.2009

29 kwietnia 2009 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 31 marca 2009 r. w sprawie udzielania niektórych ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc publiczną na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw (Dz.U. Nr 59, poz. 488) »

Kolejna opłata wejdzie w cenę paliwa

Aktualizacja: 29.04.2009

Oprócz akcyzy, opłaty paliwowej oraz VAT-u cena każdego litra paliwa może zostać obciążona dodatkowo tzw. opłatą zapasową. »

Wyższa składka dla firm korzystających z pomocy

Aktualizacja: 28.04.2009

Pracodawcy, którzy skorzystają z dopłat do wynagrodzeń pracowników, będą musieli odprowadzać dwukrotnie wyższą składkę na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. »

Nowe zasady odliczania VAT od aut i paliwa uwzględnią orzecznictwo

Aktualizacja: 28.04.2009

Ustawa o VAT w zakresie odliczania VAT od zakupu samochodów i paliwa do nich będzie znowelizowana. Będzie ona uwzględniać zarówno orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, jak i sądów krajowych. »

W niektórych firmach nie będzie ustawy kominowej

Aktualizacja: 29.04.2009

Menedżerów spółek z większościowym udziałem Skarbu Państwa nie będzie już obowiązywać ustawa kominowa. Ich wynagrodzenie ustali rada nadzorcza lub walne zgromadzenie - taki m.in. zapis znajduje się w ostatniej wersji Pakietu Działań Antykryzysowych, donosi "Gazeta Prawna". »

Firmy innowacyjne lepiej znoszą kryzys finansowy

Aktualizacja: 28.04.2009

Firmy prowadzące aktywną działalność innowacyjną w Polsce w ograniczony sposób odczuły w 2008 roku skutki kryzysu finansowego; średnio wydawały na badania i rozwój 6,85 mln zł - podał we wtorek Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. »

Fiasko nowej dyrektywy o czasie pracy

Aktualizacja: 28.04.2009

Fiaskiem zakończyła się w nocy z poniedziałku na wtorek runda ostatniej szansy w negocjacjach między krajami członkowskimi UE a Parlamentem Europejskim nad nową dyrektywą o czasie pracy. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK