| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Inspekcja nie będzie surowiej karać firm w dobie kryzysu

Aktualizacja: 12.02.2009

Państwowa Inspekcja Pracy chce udzielać porad pracownikom zwalnianym z powodu kryzysu gospodarczego. Kontrola legalności zatrudnienia może zostać przekazana innej służbie. Nowelizacja ustawy o PIP ma umożliwić głównemu inspektorowi pracy wydawanie wiążących opinii. »

Szkolenia pomogą zapobiec panice w firmie

Aktualizacja: 12.02.2009

W wielu przedsiębiorstwach dotkniętych kryzysem i masowymi zwolnieniami zapanowała panika. Przeważająca większość kadry nie potrafi zapanować nad strachem pracowników. Receptą mogą być szkolenia podobne do tych, jakie przechodzą ratownicy i komandosi. »

Pomysł unieważnienia umów na opcje - trudny do realizacji

Aktualizacja: 12.02.2009

W opinii wiceministra finansów Macieja Grabowskiego pomysł wicepremiera Waldemara Pawlaka dotyczący renegocjacji lub nawet unieważnienia umów na opcje walutowe jest trudny do realizacji. »

Oszczędności dla pracodawców

Aktualizacja: 11.02.2009

Od 1 lutego 2009 r. zaczęła obowiązywać większość zmian wprowadzonych ustawą z 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw. »

Firmy nie chcą zatrudniać Ukraińców dłużej niż pół roku

Aktualizacja: 11.02.2009

Tylko 3,8 tys. Ukraińców, Rosjan i Białorusinów pracowało w Polsce w II połowie 2008 r. na podstawie zezwolenia na pracę. Obcokrajowcy zza wschodniej granicy wykonują głównie proste prace sezonowe w rolnictwie i budownictwie. Firmy muszą płacić cudzoziemcowi spoza UE tyle samo co Polakowi pracującemu na tym samym stanowisku. »

Właściciel firmy może się ubezpieczyć jako pracownik

Aktualizacja: 11.02.2009

Wspólnik firmy, który jest w niej zatrudniony i równocześnie zarządza zakładem pracy, może być objęty ubezpieczeniem społecznym z tytułu umowy o pracę, a nie działalności gospodarczej. »

Nie będzie podatku liniowego

Aktualizacja: 11.02.2009

To już pewne, że podatku liniowego szybko się nie doczekamy. To skutek trudnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej. Nie ma też co liczyć w najbliższym czasie na dalsze obniżanie podatków i obciążeń fiskalnych. Za to ich podwyżka jest niewykluczona. »

Firmy muszą szukać nowych rynków

Aktualizacja: 10.02.2009

Rynki wschodnie raczej nie staną się lekiem na kłopoty polskiego eksportu. Próba odbudowania pozycji handlowej na innych rynkach wymagać będzie wsparcia rządu. Finansowanie działalności to jeden z głównych problemów eksporterów. »

Słaby złoty szkodzi firmom z dotacjami

Aktualizacja: 10.02.2009

Do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zgłosiła się po pomoc pierwsza firma, która może zrezygnować z unijnej dotacji ze względu skok kosztów inwestycji wywołany bardzo słabym złotym. W jej ślady mogą iść kolejne. »

Firma za refundację zatrudni bezrobotnego przez dwa lata

Aktualizacja: 10.02.2009

Tylko przedsiębiorca, który prowadzi działalność nie krócej niż pół roku, będzie mógł ubiegać się o refundację na wyposażenie stanowiska pracy zatrudnionego przez siebie bezrobotnego. »

Banki nie mają środków na kredyty dla przedsiębiorców

Aktualizacja: 10.02.2009

Mali przedsiębiorcy znaleźli się w tarapatach. Banki nie chcą ich kredytować. Skąd te problemy? »

Za tydzień rząd rozpatrzy propozycje ministerstwa gospodarki w sprawie opcji walutowych

Aktualizacja: 11.02.2009

Za tydzień rząd będzie rozpatrywał projekty ministerstwa gospodarki dotyczące opcji walutowych - poinformował na wtorkowej konferencji premier Donald Tusk. »

Ustawy o partnerstwie już opublikowane

Aktualizacja: 09.02.2009

Prywatne firmy będą mogły finansować inwestycje publiczne. »

Zmieniło się prawo, ale promotorzy pozostaną

Aktualizacja: 09.02.2009

Przedsiębiorcy nadal będą mogli korzystać z usług promotorów. Za darmo będą oni pomagać w przygotowaniu wniosku o dotacje. »

Kredyt podatkowy jest pomocą de minimis

Aktualizacja: 09.02.2009

Od nowego roku ustawodawca wprowadził do ustawy zastrzeżenie, że kredyt podatkowy dla przedsiębiorcy jest pomocą de minimis. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »