| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Konkurs o dotacje trwał tylko kilka godzin

Aktualizacja: 18.02.2009

Dziś zakończy się pierwszy w tym roku konkurs o unijne dotacje dla firm. Z powodu dużego zainteresowania PARP musiała zamknąć nabór pierwszego dnia przyjmowania wniosków. »

Malinowski: przedsiębiorcy muszą opracować plan walki z kryzysem

Aktualizacja: 18.02.2009

Nie później niż do końca marca powinien odbyć się Kongres Przedsiębiorców, na którym zostanie wypracowany plan antykryzysowy - zaapelował w środę prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) Andrzej Malinowski. »

Senat poparł nowelizację ustawy o świadczeniach zdrowotnych

Aktualizacja: 18.02.2009

Wprowadzenie stałej w ciągu roku minimalnej deklarowanej podstawy składek na ubezpieczenie zdrowotne dla przedsiębiorców zakłada nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, którą w środę jednogłośnie poparł Senat. »

"Solidarność": nie można walczyć z kryzysem kosztem pracowników

Aktualizacja: 18.02.2009

Zwiększenie popytu wewnętrznego i utrzymanie miejsc pracy to - zdaniem NSZZ "Solidarność" - główne metody walki z kryzysem. »

Będą dłuższe okresy rozliczeniowe i ruchomy czas pracy

Aktualizacja: 17.02.2009

Pracodawcy i związkowcy będą z rządem negocjować uelastycznienie czasu pracy i lepszą ochronę zatrudnionych na czas określony. »

Polskie firmy nie chcą inwestować w projekty strategiczne

Aktualizacja: 17.02.2009

Niska cena gazu ziemnego i ropy naftowej powoduje, że planowane strategiczne dla Polski inwestycje przestają się opłacać. Ich opłacalność może poprawić dofinansowanie z UE. »

Rejestracja firmy na jednym formularzu

Aktualizacja: 17.02.2009

Za półtora miesiąca większość formalności związanych ze zgłoszeniem działalności gospodarczej będzie można dokonać w jednym okienku. Od czynności tej nie będą pobierane już żadne opłaty. »

GIP apeluje o terminowe wypłacanie wynagrodzeń

Aktualizacja: 17.02.2009

Główny inspektor pracy Tadeusz Zając apeluje, by pracodawcy terminowo wypłacali wynagrodzenia i deklaruje, że w obliczu trudności finansowych Państwowa Inspekcja Pracy gotowa jest udzielić wszechstronnej pomocy, zarówno pracodawcom, jak i pracownikom. »

Negocjacje firm z bankami rozwiązaniem problemu opcji

Aktualizacja: 17.02.2009

Zdaniem ministra w kancelarii premiera Rafała Grupińskiego, głównym sposobem rozwiązania problemu opcji walutowych powinny być negocjacje między zainteresowanymi firmami i bankami. »

Walczymy z absurdami w kodeksie pracy

Aktualizacja: 16.02.2009

Od poniedziałku każdy pracownik i pracodawca może zgłaszać GP lub Państwowej Inspekcji Pracy przykłady absurdów w prawie pracy. Wszystkie zgłoszenia będą analizowane i posłużą do przygotowania propozycji zmian w prawie. Kodeks pracy będzie czytelniejszy i mniej skomplikowany. »

Dopłata z urzędu pracy nie jest opodatkowana

Aktualizacja: 16.02.2009

Kwoty pieniężne przyznane bezrobotnemu na rozpoczęcie działalności gospodarczej są nieopodatkowane PIT i nie należy ich uwzględniać w zeznaniu rocznym. »

20 lutego mija termin wyboru uproszczonych zaliczek

Aktualizacja: 16.02.2009

Przedsiębiorcy do 20 lutego mają czas na dokonanie wyboru uproszczonej metody opłacania zaliczek na podatek dochodowy. »

Firma może żądać informacji, dlaczego ograniczono jej kredyt

Aktualizacja: 13.02.2009

Ograniczenie akcji kredytowej dla firm przez konkurencję chce wykorzystać PKO BP, zwiększając akcję kredytową. »

Rusza największy konkurs o dotacje

Aktualizacja: 13.02.2009

Dziś PARP ogłosi rozpoczęcie konkursów na unijne dotacje. Nabory wniosków rozpoczną się 2 marca, w tym konkurs na innowacyjne inwestycje o budżecie ponad 930 mln zł. »

Słaby złoty, opcje i drogi prąd pogrążą firmy

Aktualizacja: 13.02.2009

Kryzys gospodarczy powoduje spadek popytu na towary i usługi oferowane przez polskie firmy. Ich wpływy więc zmaleją. Jednak zapowiada się, że wydatki mocno wzrosną. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariusz Jabłoński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »