| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy mogą na odległość szkolić inspektorów

Aktualizacja: 26.02.2009

Po wprowadzeniu obowiązku zatrudniania w firmach inspektorów ochrony przeciwpożarowej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej liczba chętnych na przeszkolenia była tak duża, że uczelnia zorganizowała dodatkowe kursy e-learningowe. »

300 tys. zł na tworzenie nowych miejsc pracy

Aktualizacja: 26.02.2009

Przedsiębiorca, który skorzysta z unijnej pomocy dla mikroprzedsiębiorstw, będzie miał dwa, a nie pięć lat, na stworzenie i utrzymanie nowych miejsc pracy. »

Firmy przeznaczą więcej pieniędzy na pomoc socjalną

Aktualizacja: 26.02.2009

O prawie 100 zł wzrośnie w tym roku odpis podstawowy do zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. »

Firmy nie są zainteresowane pomocą z UE na restrukturyzację

Aktualizacja: 25.02.2009

Już w połowie województw firmy, które się restrukturyzują mogą składać wnioski o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. »

ZUS umorzy składki przedsiębiorczym matkom

Aktualizacja: 25.02.2009

Kobiety przebywające na urlopach macierzyńskich, które równocześnie prowadziły działalność gospodarczą, nie będą musiały płacić składek do ZUS z tytułu prowadzenia firmy. »

Zmienią się definicje, zwolnienia i kody CN

Aktualizacja: 25.02.2009

W nowej ustawie o podatku akcyzowym zostaną wprowadzone zmiany do definicji, zwolnień i stawek podatkowych oraz kodów CN. »

Tylko pierwszy przedsiębiorca nie zapłaci kary

Aktualizacja: 24.02.2009

Wniosek o złagodzenie kary za udział w niedozwolonym porozumieniu będzie można złożyć, nawet jeżeli przedsiębiorca nie ma wszystkich dokumentów. »

Osoby zatrudnione na czas nieokreślony będą dłużej pracować

Aktualizacja: 24.02.2009

Dłużej niż 48 godzin tygodniowo będą mogły pracować osoby zatrudnione na czas nieokreślony. Będzie to zależeć od tego, czy zgodzą się podpisać tzw. klauzulę opt-out. »

Firma może rozłożyć na raty składki do ZUS

Aktualizacja: 24.02.2009

Firmy z branż szczególnie dotkniętych kryzysem, np. motoryzacyjne i te, które poniosły dotkliwe straty na opcjach walutowych, mogą ubiegać się w ZUS o ulgi w spłacie składek. Są to układy ratalne, odroczenia i umorzenia należności. »

Będzie "przewodnik" dla firm zaangażowanych w opcje

Aktualizacja: 25.02.2009

Zaangażowane w opcje walutowe firmy, które zechcą wystąpić przeciw bankom na drogę sądową, będą mogły skorzystać z "przewodnika" przygotowanego przez Prokuratorię Generalną - wynika z wtorkowego komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu. »

Firmy odczuwają skutki kryzysu

Aktualizacja: 24.02.2009

Skutki kryzysu na światowych rynkach finansowych są odczuwane przez firmy działające w Polsce. Począwszy od września każdy tydzień przynosi nowe informacje o skali problemu. Business Centre Club sprawdził, jak wiele firm dotknęły problemy i jakiego rodzaju. Internetowy sondaż został przeprowadzony w dniach 11 – 18 lutego wśród prawie 2 tys. członków BCC – menedżerów i właścicieli firm z całego kraju. Podobny sondaż przeprowadziliśmy pod koniec grudnia 2008. Ciekawie wygląda zestawienie aktualnych wyników z tymi sprzed dwu miesięcy. »

Firmy zapłacą wyższą składkę wypadkową

Aktualizacja: 23.02.2009

Od 1 kwietnia tego roku wiele firm zapłaci inne niż dotychczas składki wypadkowe. »

Współpraca z Urzędem gwarantuje łagodną karę

Aktualizacja: 24.02.2009

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie upraszczające procedurę składania wniosków o złagodzenie kary za udział w niedozwolonym porozumieniu. »

ZUS powinien umorzyć wszystkie składki

Aktualizacja: 25.02.2009

Rzecznik praw dziecka i posłowie apelują do rządu, aby poparł umorzenie wszystkich składek, jakich żąda ZUS od osób prowadzących firmy i przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych. »

Rachunek jest niezbędny do zwrotu VAT

Aktualizacja: 23.02.2009

Spółki kapitałowe, którym po likwidacji zostaje VAT do zwrotu, nie powinny zamykać rachunku w banku, aby organ podatkowy mógł przelać pieniądze. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartłomiej Ślawski

Country Manager VMware w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »