| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Marże bankowe będą jeszcze rosły

Aktualizacja: 22.05.2009

W I kwartale BGŻ udzielił klientom indywidualnym dwa razy więcej kredytów hipotecznych niż przed rokiem. Marże bankowe będą nadal rosły, bo rośnie ryzyko kredytowe i płynnościowe. »

Szersze uprawnienia kontrolerów skarbowych

Aktualizacja: 25.05.2009

Projektowane zmiany ustawy o kontroli skarbowej pozwalają na dużą ingerencję w sferę wolności obywatelskich i idą w kierunku poszerzenia uprawnień organów skarbowych. Nowe przepisy będą miały istotny wpływ dla przedsiębiorców. »

BHP przy ręcznych pracach transportowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Od 22 kwietnia 2009 r. obowiązuje rozporządzenie MPiPS z 18 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (DzU nr 56, poz. 462). »

Za przestój zasiłek albo stypendium

Aktualizacja: 25.05.2009

Negocjacje dotyczące pakietu antykryzysowego w Komisji Trójstronnej między rządem a związkami i pracodawcami trwają już kilka miesięcy. "Rzeczpospolita" dotarła do ostatecznej wersji rządowej propozycji. Jest szansa, że przed wakacjami dokument trafi do Sejmu. »

Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Aktualizacja: 22.05.2009

Projekty ustaw składające się na pakiet antykryzysowy dotyczące relacji pracodawca-pracownik trafiły w czwartek do strony związkowej oraz konsultacji międzyresortowych - powiedziała w piątek PAP minister pracy Jolanta Fedak. »

Sejm przyjął zmiany regulujące zasady zgłaszania chorób zawodowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Sejm przyjął nowelizację kodeksu pracy, wprowadzającą do kodeksu pracy pojęcie choroby zawodowej i regulujące m.in. zasady zgłaszania chorób zawodowych. »

Sejm za zmianami dotyczącymi informowania pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 22.05.2009

Zasady wybierania członków rady pracowników, koszty związane z wyborem i działalnością takiej rady oraz regulacje dotyczące przekazywania przez pracodawcę informacji ministrowi o radzie pracowników reguluje nowelizacja ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. W piątek przyjął ją Sejm. »

Wyższy limit przychodów dla małego podatnika

Aktualizacja: 22.05.2009

Dziś wchodzą w życie przepisy podnoszące limit kwotowy w definicji małego podatnika do 1,2 mln euro. »

Sejm znowelizował kodeks spółek handlowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Spółka będzie mogła ograniczyć prawo głosu akcjonariuszom, którzy posiadają w niej więcej niż jedną dziesiątą głosów - przewiduje jednogłośnie znowelizowany w czwartek przez Sejm kodeks spółek handlowych. »

Najwyżej rok przetrwają firmy bez kredytów

Aktualizacja: 22.05.2009

W najlepszym razie rok, w najgorszym dwa, trzy miesiące przetrwają firmy bez możliwości zaciągania kredytów, "przejadając" swoje oszczędności - donosi "Gazeta Prawna". »

Kredyt technologiczny miał ruszyć w maju, może wystartuje w czerwcu

Aktualizacja: 21.05.2009

Brak porozumienia między resortem a BGK gospodarki blokuje start kredytu technologicznego. Z tego powodu BGK nie może podpisać umów z bankami komercyjnymi na wdrażanie tego instrumentu finansowego. Firmy, które wezmą kredyt technologiczny, będą mogły liczyć na jego częściowe umorzenie. »

100 mln zł dla zakładów pracy chronionej

Aktualizacja: 21.05.2009

Już w przyszłym tygodniu zakłady pracy chronionej będą mogły składać wnioski o dofinansowanie, np. rozbudowy, na formularzach przygotowanych przez PFRON. »

Więcej na szkolenia starszych osób

Aktualizacja: 21.05.2009

Osoby, które skończyły 50 lat, mogą za pieniądze unijne skorzystać z bezpłatnych szkoleń, pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Jest na to przewidziane w 2009 roku 1,5 mld zł. »

Brak postępu w sprawie udzielania firmom poręczeń i gwarancji

Aktualizacja: 21.05.2009

Po kilku miesiącach prac Rada Ministrów przyjęła 19 maja rozporządzenie w sprawie udzielania przez Skarb Państwa poręczeń i gwarancji. Określa ono zakres niezbędnej dokumentacji i tryb udzielania przez Skarb Państwa wszystkich form poręczeń i gwarancji, a także sposób naliczania i pobierania opłaty prowizyjnej oraz jej wysokość. »

Projekt o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 21.05.2009

Zasady wybierania członków rady pracowników, koszty związanych z wyborem i działalnością takiej rady i regulacje, dotyczące przekazywania przez pracodawcę ministrowi informacji o radzie pracowników reguluje projekt nowelizacji ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK