| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Nowe kody PKD

Aktualizacja: 05.03.2009

Urzędy statystyczne prowadzą akcję przeklasyfikowania według PKD 2007 działalności podmiotów wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON, które nie dokonały dotychczas przeklasyfikowania rodzaju działalności. »

Konkurs na promowanie przedsiębiorczości

Aktualizacja: 05.03.2009

Ministerstwo Gospodarki ogłasza konkurs na dofinansowanie najciekawszych projektów, które będą realizowane w dniach 6–14 maja 2009 r. w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości pod nazwą Europejski Tydzień Małych i Średnich Przedsiębiorstw (European SME Week). »

Ponad 5 tys. firm powstanie w tym roku dzięki dotacjom UE

Aktualizacja: 04.03.2009

 Jak ustaliliśmy, już ponad 430 osób otrzymało bezzwrotne dotacje ze środków UE na własny biznes. To dobra wiadomość dla rynku pracy, bo każda dotacja oznacza powstanie nowego podmiotu gospodarczego. »

Amortyzacja może zniekształcić wynik finansowy

Aktualizacja: 04.03.2009

Podatkowe stawki amortyzacji, które są wyższe od bilansowych, powodują, że spółka zwiększa w ten sposób swoje koszty i zmniejsza zysk. Wpływa to niekorzystnie na wynik finansowy. »

Będzie więcej małych podatników PIT i CIT

Aktualizacja: 04.03.2009

Limit kwotowy w definicji małego podatnika na potrzeby podatku dochodowego ma zostać zwiększony z 800 tys. do 1,2 mln euro. »

Klub PSL złoży w Sejmie projekt ustawy dotyczący opcji walutowych

Aktualizacja: 04.03.2009

W środę lub w czwartek klub PSL złoży projekt ustawy przeciwdziałający nieuczciwym praktykom w obrocie instrumentami finansowymi - poinformował wicepremier Waldemar Pawlak. »

Ministerstwo Gospodarki dofinansuje organizacje przedsiębiorców

Aktualizacja: 04.03.2009

Ministerstwo Gospodarki dofinansuje składki członkowskie dla polskich organizacji przedsiębiorców przynależących do międzynarodowych grup lub organizacji branżowych. Termin składania wniosków upływa 31 marca br. »

Za przekroczenie prędkości pracodawca może nałożyć karę na zawodowego kierowcę

Aktualizacja: 03.03.2009

Przekroczenie przez kierowcę zawodowego dopuszczalnej prędkości pojazdu jest naruszeniem przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. »

Dofinansowania są wypłacane w terminie

Aktualizacja: 03.03.2009

Firmy nie mają problemów z otrzymaniem dopłat do wynagrodzeń niepełnosprawnych, które od lutego są wypłacane według nowych zasad. »

O tym, kto dostanie dotację na firmę na wsi, ma zdecydować losowanie przez komputer

Aktualizacja: 03.03.2009

Komputer będzie decydował, kto dostanie dotacje - w drodze losowania Ministerstwo Rolnictwa chce rozdać dotacje z UE na założenie i rozwój mikrofirm na obszarach wiejskich. »

GUS o gospodarce

Aktualizacja: 04.03.2009

Produkt Krajowy Brutto  wzrósł w czwartym kwartale 2008 roku o 2,9 proc. w porównaniu z analogicznym kwartałem 2007 r. »

PARP tworzy listę ekspertów zewnętrznych

Aktualizacja: 04.03.2009

Eksperci zajmujący się oceną merytoryczną wniosków o dotacje unijne mogą starać się o wpis na stosowną listę PARP. »

Firmy poszkodowane z powodu opcji będą mogły wspólnie wystąpić do sądu

Aktualizacja: 03.03.2009

Dobiegają końca prace nad rządowym projektem ustawy, która firmom mającym problemy z powodu opcji walutowych umożliwi wspólne występowanie do sądu z roszczeniami - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. »

Pracodawcy zaskarżą zasady ubezpieczania rolników w KRUS

Aktualizacja: 03.03.2009

Przedsiębiorcy prowadzący własne firmy są, w porównaniu z rolnikami, dyskryminowani. Właściciele gospodarstw rolnych opłacają składki na ubezpieczenie społeczne w jednakowej wysokości bez względu na wysokość osiąganych przychodów. »

Nawet 1 mln zł dotacji na inwestycję w e-biznes

Aktualizacja: 02.03.2009

Unijne dotacje na e-biznes będą największym przebojem w pierwszych tym roku konkursach na wsparcie ze środków UE. Można uzyskać z nich nawet 1 mln zł unijnej dotacji na inwestycję. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Dankowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »