| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Sposób prowadzenia ewidencji towarów akcyzowych trzeba uzgadniać z urzędem celnym

Aktualizacja: 27.05.2009

Minister finansów miał prawo nakazać w rozporządzeniu, aby sposób prowadzenia ewidencji unijnych towarów opodatkowanych akcyzą był uzgadniany z urzędem celnym - orzekł we wtorek Trybunał Konstytucyjny (TK). »

330 mln zł trafi do przedsiębiorców na Podkarpaciu

Aktualizacja: 27.05.2009

Do 330 mln zł (ze 137 mln) zwiększył we wtorek zarząd województwa podkarpackiego pulę środków, które zostaną przeznaczone na projekty złożone przez przedsiębiorców. Dzięki temu z pomocy skorzysta 368 inwestorów i powstanie 1,8 tys. miejsc pracy. »

Firmy redukujące zatrudnienie zyskają pomoc

Aktualizacja: 25.05.2009

Województwa będą mogły realizować projekty tzw. szybkiego reagowania dla pracodawców, którzy muszą restrukturyzować zatrudnienie. Projekty będą realizowane w tzw. trybie systemowym. »

Przedsiębiorca wybierze sposób rozliczania prac rozwojowych

Aktualizacja: 26.05.2009

Podatnicy zyskali do wyboru trzy metody rozliczania w kosztach prac rozwojowych, niezależnie od tego jakim wynikiem prace się zakończą. »

Jesienią na pakiet antykryzysowy będzie za późno

Aktualizacja: 25.05.2009

Pakiet antykryzysowy powinien wejść w życie przed wakacjami, jesienią będzie już za późno - powiedziała w poniedziałek na posiedzeniu Komisji Trójstronnej (KT) minister pracy Jolanta Fedak. »

Dodatkowe pieniądze na własną firmę

Aktualizacja: 22.05.2009

Dodatkowo nawet 1,5 tys. osób może w tym roku skorzystać z unijnych grantów na założenie własnej firmy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego planuje zwiększenie puli środków, przeznaczonych na ten cel w tym roku. »

Marże bankowe będą jeszcze rosły

Aktualizacja: 22.05.2009

W I kwartale BGŻ udzielił klientom indywidualnym dwa razy więcej kredytów hipotecznych niż przed rokiem. Marże bankowe będą nadal rosły, bo rośnie ryzyko kredytowe i płynnościowe. »

Szersze uprawnienia kontrolerów skarbowych

Aktualizacja: 25.05.2009

Projektowane zmiany ustawy o kontroli skarbowej pozwalają na dużą ingerencję w sferę wolności obywatelskich i idą w kierunku poszerzenia uprawnień organów skarbowych. Nowe przepisy będą miały istotny wpływ dla przedsiębiorców. »

BHP przy ręcznych pracach transportowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Od 22 kwietnia 2009 r. obowiązuje rozporządzenie MPiPS z 18 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych (DzU nr 56, poz. 462). »

Za przestój zasiłek albo stypendium

Aktualizacja: 25.05.2009

Negocjacje dotyczące pakietu antykryzysowego w Komisji Trójstronnej między rządem a związkami i pracodawcami trwają już kilka miesięcy. "Rzeczpospolita" dotarła do ostatecznej wersji rządowej propozycji. Jest szansa, że przed wakacjami dokument trafi do Sejmu. »

Pakiet antykryzysowy przekazany związkowcom

Aktualizacja: 22.05.2009

Projekty ustaw składające się na pakiet antykryzysowy dotyczące relacji pracodawca-pracownik trafiły w czwartek do strony związkowej oraz konsultacji międzyresortowych - powiedziała w piątek PAP minister pracy Jolanta Fedak. »

Sejm przyjął zmiany regulujące zasady zgłaszania chorób zawodowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Sejm przyjął nowelizację kodeksu pracy, wprowadzającą do kodeksu pracy pojęcie choroby zawodowej i regulujące m.in. zasady zgłaszania chorób zawodowych. »

Sejm za zmianami dotyczącymi informowania pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

Aktualizacja: 22.05.2009

Zasady wybierania członków rady pracowników, koszty związane z wyborem i działalnością takiej rady oraz regulacje dotyczące przekazywania przez pracodawcę informacji ministrowi o radzie pracowników reguluje nowelizacja ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. W piątek przyjął ją Sejm. »

Wyższy limit przychodów dla małego podatnika

Aktualizacja: 22.05.2009

Dziś wchodzą w życie przepisy podnoszące limit kwotowy w definicji małego podatnika do 1,2 mln euro. »

Sejm znowelizował kodeks spółek handlowych

Aktualizacja: 22.05.2009

Spółka będzie mogła ograniczyć prawo głosu akcjonariuszom, którzy posiadają w niej więcej niż jedną dziesiątą głosów - przewiduje jednogłośnie znowelizowany w czwartek przez Sejm kodeks spółek handlowych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Adamczak

Ekspert z zakresu podatków i rachunkowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK